Kovo 18 – 26 dienomis Marijampolės marijonų gimnazijos Euroscolos komanda bei lydinčios
mokytojos Ina Subačienė ir Daiva Miliauskienė vyko į Strasbūrą, kur Europos Parlamente atstovavo
Lietuvai.
Kelionės metu lankėmės Čekijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, važiavome per Olandiją ir
Lenkiją. Deja, vienintelė Prancūzija pasitiko šiltais orais – kone visos kelionės metu kitose šalyse
teko iš lagaminų traukti paltus ir šildytis arbata. Šaltas oras turi savų privalumų – neteko stumdytis
su miniomis turistų. Prahoje pamatėme senamiesčio įžymybes. Metro parvažiavome į viešbutį ir
ilsėjomės prieš kelionę į Strasbūrą. Kitą rytą Elzaso sostinė mus pasitiko šalčiu ir uždarytomis
suvenyrų parduotuvėmis, tačiau tai netrukdė pajusti miesto dvasios.
Verbų sekmadienį, po keturiasdešimties dienų, baigėsi Gavėnia, prasidėjo Didžioji savaitė. Tai laikotarpis, kai Bažnyčia liturgijoje prisimena ir iš naujo išgyvena pagrindinius žmonijos išganymo istorijos įvykius, ypatingai susijusius su paskutinėmis Jėzaus gyvenimo dienomis.
Didįjį ketvirtadienį prisimename Kristaus su apaštalais valgytą vakarienę, kaip Jėzus savo mokiniams plovė kojas. Šią dieną minimas Eucharistijos įsteigimas ir Jo galios perdavimas mokiniams, tad ketvirtadienį švenčiamas ir kunigystės atsiradimas.
Didysis penktadienis – Kristaus kančios ir mirties diena, kurios metu prisimename, ką Išganytojas yra dėl mūsų padaręs.
Didysis šeštadienis – mirusio, palaidoto Jėzaus diena, apgaubta tyla.
Baigiasi Didžioji savaitė šeštadienio vidurnaktį, kai tikintieji sveikina vienas kitą džiugiai sakydami: „Kristus prisikėlė! “ skelbdami, kad prasidėjo svarbiausia krikščionių šventė Velykos.
Jėzus kiekvienam be išimties siūlo galimybę būti išgelbėtam, atsiversti. Jis nuo amžių ištikimai laukia, kad mes atkreiptume į jį akis ir būtume išgelbėti.
Nepraleiskime progos ! Viskas priklauso tik nuo mūsų.
Šventos Didžiosios Savaitės!
Kovo 22 dieną 6c klasės mokiniai lankėsi Lietuvos elektrinėje Elektrėnuose ir Kruonio hidroakumuliacinėj elektrinėj. Moksleiviai ekskursijos metu buvo supažindinti su skirtingo tipo elektrinių veikimo principais. Šeštokams paprastai, nenaudojant sudėtingų technologinių terminų išaiškintas visas elektros gamybos procesas. Tikimasi, kad ši ekskursija bus naudinga ateityje nagrinėjant elektros energijos temą fizikos pamokose. Kelionę mokiniai baigė Trakuose, nes dalyvavo edukacinėje programėlėje ,,Kibinų kelias“ , patys išbandė kibinų kepimo procesą. Už kelionės idėją 6c klasės mokiniai dėkoja mokytojai I. Čeplikienei ir klasės vadovei R.Dragūnevičienei.
.
Malda – tai atodūsis Dievo akivaizdoje, tai Dievui skirtos mintys, bet taip pat ir šauksmas.
Gianfranco Ravasi
Kovo 22 dieną 10 val. į šv. arkangelo Mykolo baziliką kasmetinėms Gavėnios rekolekcijoms susirinko Marijonų gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Rekolekcijos kvietė stabtelėti ir apmąstyti, suvokti bei pripažinti savo žmogiškosios prigimties trapumą ir pažeidžiamumą, nes mes vieni patys esame silpni ir bejėgiai, o su Dievu - stiprūs ir galingi. Tai laikas, kai Bažnyčia kviečia mus apsidairyti, atsitokėti, nustoti gyventi tarsi sapne.
Klausėmės nuostabių mūsų choristų atliekamų giesmių .
Rekolekcijas vedė gimnazijos kapelionas kun. Piotr Wojtonis MIC.
Vėliau buvo aukojamos šv. Mišios .
Štai aš stoviu prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi. (Apr 3,20)
Kovo 20 d. Marijampolės Kraštotyros muziejuje įvyko bendrojo
ugdymo mokyklų ir gimnazijų mokinių konkursas ,,1863 m. sukilimas ir
Sūduva’’ , skirtas sukilimo 150 - ųjų metinių paminėjimui. Konkursą paskelbė
Labdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis“.
Konkurse I a klasės gimnazistas Ignas Kralikauskas laimėjo III vietą.
Šiais metais sukanka 150 metų nuo 1863 metų sukilimo, kuris paliko ryškų pėdsaką mūsų krašte. 1863 m. sukilimas Lietuvoje prasidėjo vasario 2 d. Marijampolės savivaldybės apylinkėse, ties Čystos Būdos kaimu, kai dalgiais ginkluotas iš valstiečių suburtas sukilėlių būrys susikovė su caro husarų eskadronais ir buvo nugalėtas.
Stresas - tai užtrukusi įtampos situacija, kurios išvengti subjektyviai neįmanoma, jei asmuo nesugeba kontroliuoti padėties.
Stresas - netikėtų, dažniausiai neigiamų aplinkybių sukelti orga¬nizmo ir žmogaus veiklos funkcijų sutrikimai.
Marijampolės saviv. visuomenės sveikatos biuras ir Marijonų gimnazija kovo 21 d. , ketvirtadienį, 10 val. gimnazijos salėje organizavo II-IV klasių gimnazistams seminarą ,,Streso ir įtampos valdymas‘‘. Su gimnazistais susitiko psichologas EVALDAS KARMAZA.
Lektorius kalbėjo apie streso šaltinius ir priežastis , jų šalinimą, požiūrio keitimą, reakciją į stresą, būdus, malšinančius stresą, pateikė praktiškų patarimų, kaip save apsaugoti nuo stiprių ir gausių stresų, mokė atsikratyti priklausomybės nuo informacinių technologijų, mobiliųjų telefonų.
Seminaras buvo įdomus ir naudingas, ypač mūsų abiturientams .
Balandžio 4 dieną, ketvirtadienį, 13 val. mūsų gimnazijoje vyks knygos ,,Laisvė ir tikėjimas: krikščioniškieji trileriai sovietmečiu ‘‘ ( sud. A. Navickas ir R. Sopranaitė) pristatymas. Dalyvaus internetinio dienraščio Bernardinai.lt vyr, redaktorius A.Navickas, ateitininkų žurnalo ,,Ateitis“ redaktorė R.Sopranaitė ir knygos herojės.
Knygoje atrasite dešimt kvapą gniaužiančių pasakojimų apie tai, kokiomis spalvomis pražysta gyvenimas, kai išdrįstame tarti Viešpačiui „taip“. Kūrėjas yra pats genialiausias dramaturgas, ir labai dažnai tenka tik aikčioti iš nuostabos, žvelgiant į tai, ką jis susvajoja kiekvienam iš mūsų.
Visus pasakojimus, kurie įausti į bendrą knygos melodiją, jungia keli dalykai: ta pati epocha – sovietmetis, artimo meilės kvapas bei ištikimybė Dievui ir Tėvynei. Kartu tai liudijimas, koks sodrus ir įvairus yra kasdienis Kristaus sekimas, kuris toli gražu nėra bėgimas nuo gyvenimo, bet veikiau irimasis į jo tirštumą.
Įvairių kartų, temperamentų, skirtingais talentais apdovanotos šios knygos herojės sprendė tą pačią dilemą: kaip išlikti laisvu, oriu žmogumi įvairiais demonais apsėstoje melo imperijoje? Šios imperijos tarsi neliko, bet mūsų priešas – nuodėmės pažeista prigimtis – atkakliai parūpina naujų išbandymų, naujų, ne mažiau pavojingų vergysčių grandines. Kiekvienas žmogus per visą žmonijos istoriją yra kviečiamas pats įsitikinti, kad tik tiesa išlaisvina, tik atverdami širdį kito skausmui, mes auginame save, tik lipdami ant tarnystės ir pasiaukojimo kryžiaus, mes išsaugojame tikrąją gyvybę. Tad ir šioje knygoje pateikti pasakojimai – tai ne tik laisvės kovų ir jų dalyvių priminimas, tai raginimas man ir tau kovoti savo laisvės kovas, išdrįsti sekti Jėzų Kristų čia ir dabar, rizikuojant būti nukryžuotam kartu su savo Keliu, Tiesa ir Gyvenimu. ( A.Navickas)
Naujojoje knygoje pristatomos dešimties ypatingos pagarbos vertų moterų istorijos, parodančios, kaip svarbu pasipriešinti melui, veidmainystei, bedievystei ir išsaugoti tikėjimą. Intriguojančios Felicijos Nijolės Sadūnaitės, Gerardos Šuliauskaitės, Jadvygos Bieliauskienės, Reginos Teresiūtės, Bernadetos Mališkaitės, Birutės Briliūtės, Laimutės Truskauskaitės, Stasės Striuogaitienės, Aldonos Raižytės ir Gemos Stanelytės istorijos moko susitaikymo ir įkvepia drąsos.
Knygos pristatyme kviečiame dalyvauti ne tik vyresniųjų klasių mokinius, bet ir tėvelius.
Kovo 15 d. R. Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko Marijampolės saviv. 6-8 klasių geografijos olimpiada ,, Mano gaublys‘‘, kurioje prizines vietas užėmė gimnazijos moksleiviai :
Ainas Beinakaraitis ( 6 a kl. ) I vieta ;
Paulius Subačius ( 7 a kl.) II vieta ;
Paulina Šalaševičiūtė ( 8 b kl. ) II vieta .
Sveikiname prizininkus bei jų geografijos mokyt. Marytę Šlekienę !