Knygos ,,Laisvė ir tikėjimas: krikščioniškieji trileriai sovietmečiu‘‘ pristatymas

knyga03

Balandžio 4 dieną, ketvirtadienį, 13 val. mūsų gimnazijoje vyks knygos ,,Laisvė ir tikėjimas: krikščioniškieji trileriai sovietmečiu ‘‘ ( sud. A. Navickas ir R. Sopranaitė) pristatymas. Dalyvaus internetinio dienraščio Bernardinai.lt vyr, redaktorius A.Navickas, ateitininkų žurnalo ,,Ateitis“ redaktorė R.Sopranaitė ir knygos herojės.

Knygoje atrasite dešimt kvapą gniaužiančių pasakojimų apie tai, kokiomis spalvomis pražysta gyvenimas, kai išdrįstame tarti Viešpačiui „taip“. Kūrėjas yra pats genialiausias dramaturgas, ir labai dažnai tenka tik aikčioti iš nuostabos, žvelgiant į tai, ką jis susvajoja kiekvienam iš mūsų.
Visus pasakojimus, kurie įausti į bendrą knygos melodiją, jungia keli dalykai: ta pati epocha – sovietmetis, artimo meilės kvapas bei ištikimybė Dievui ir Tėvynei. Kartu tai liudijimas, koks sodrus ir įvairus yra kasdienis Kristaus sekimas, kuris toli gražu nėra bėgimas nuo gyvenimo, bet veikiau irimasis į jo tirštumą.
Įvairių kartų, temperamentų, skirtingais talentais apdovanotos šios knygos herojės sprendė tą pačią dilemą: kaip išlikti laisvu, oriu žmogumi įvairiais demonais apsėstoje melo imperijoje? Šios imperijos tarsi neliko, bet mūsų priešas – nuodėmės pažeista prigimtis – atkakliai parūpina naujų išbandymų, naujų, ne mažiau pavojingų vergysčių grandines. Kiekvienas žmogus per visą žmonijos istoriją yra kviečiamas pats įsitikinti, kad tik tiesa išlaisvina, tik atverdami širdį kito skausmui, mes auginame save, tik lipdami ant tarnystės ir pasiaukojimo kryžiaus, mes išsaugojame tikrąją gyvybę. Tad ir šioje knygoje pateikti pasakojimai – tai ne tik laisvės kovų ir jų dalyvių priminimas, tai raginimas man ir tau kovoti savo laisvės kovas, išdrįsti sekti Jėzų Kristų čia ir dabar, rizikuojant būti nukryžuotam kartu su savo Keliu, Tiesa ir Gyvenimu. ( A.Navickas)
Naujojoje knygoje pristatomos dešimties ypatingos pagarbos vertų moterų istorijos, parodančios, kaip svarbu pasipriešinti melui, veidmainystei, bedievystei ir išsaugoti tikėjimą. Intriguojančios Felicijos Nijolės Sadūnaitės, Gerardos Šuliauskaitės, Jadvygos Bieliauskienės, Reginos Teresiūtės, Bernadetos Mališkaitės, Birutės Briliūtės, Laimutės Truskauskaitės, Stasės Striuogaitienės, Aldonos Raižytės ir Gemos Stanelytės istorijos moko susitaikymo ir įkvepia drąsos.

Knygos pristatyme kviečiame dalyvauti ne tik vyresniųjų klasių mokinius, bet ir tėvelius.