P1100474

Kovo 4 d. Rygiškių Jono gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių geografijos olimpiados II etapas.

Mūsų gimnazijai atstovavo :

PAULINA  ŠALAŠEVIČIŪTĖ  (I gimn. kl);
AISTĖ BRUSOKAITĖ (III b gimn. kl. );
EGLĖ ZUBRIŪTĖ (III b gimn. kl.)  bei
IGNAS KRIAUČIŪNAS ( III a gimn. kl. ).

I vietą laimėjo IGNAS KRIAUČIŪNAS. Jis dalyvaus XXVI Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje „ŽEMĖ – miestų planeta“.
II vietą iškovojo AISTĖ BRUSOKAITĖ , kuri bendroje įskaitoje turi didelę tikimybę patekti į Respublikinę olimpiadą;
III vietą - EGLĖ ZUBRIŪTĖ.
Neblogai pasirodė ir PAULINA ŠALAŠEVIČIŪTĖ.

Sveikiname dalyvavusias ir puikias vietas laimėjusias mūsų gimnazistes, o IGNUI
linkime Respublikinėje olimpiadoje (kaip ir pernai ) iškovoti auksą !

DSC_0038DSC_0042DSC_0048

DSC_0040

Kovo 12 dieną keletas mūsų gimnazijos 8-10 klasių moksleivių ir lietuvių kalbos mokytoja

Rima Dragūnevičienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje vykusioje

diskusijoje ,,Ateities kalbą kuriame šiandien“ . Diskusiją organizavo Lietuvos moksleivių sąjunga

kartu su LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu ir Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Diskusijos tikslas – atkreipti ne tik mokinių, bet ir visuomenės dėmesį, kad kalba turi būti

puoselėjama čia ir dabar, nes kokią kalbą turėsime šiandien, tokią perduosime ir ateities kartoms.

Už idėją dalyvauti diskusijoje dėkojame Gerdai Arčikauskaitei.

kovo11

Gimnazijoje vyko šventinis koncertas. Akimirkos iš renginio.

vokieciia

Konkursas „1:0 vokiečių kalbos naudai“ skirtas 5–6 klasių moksleiviams, kurie domisi

futbolu ir vokiečių kalba. Aktyviausi ir kūrybiškiausi mūsų gimnazijos 5-6 klasių

mokiniai (Viltautė, Rokas, Gabija, Džiugas, Vilius, Matas – 6a kl. ir Augustas – 5a

kl.) sukūrė komandą „Sūduviai Team“, susuko įdomų filmuką „Mes ir futbolas“ ir

dalyvavo šiame Gėtės Instituto suorganizuotame konkurse.

Lyg ir neįprastas derinys – futbolas ir vokiečių kalba – tačiau, matyt, futbolas yra

populiarus ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.

Iš viso konkursui buvo pateiktos 37 paraiškos ir kūrybiniai darbai: video, fotografijų

koliažai, plakatai, nuotraukų koliažai. Darbai labai įspūdingi, linksmi, kūrybingi.

Konkurso koordinatorius p. Prellis pabrėžė, kad Lietuvos moksleivių darbai labai

brandūs, labai kokybiški, linksmi, jie skiriasi nuo konkursinių darbų kitose šalyse.

Nors mūsų komanda ir nepakliuvo į finalą, nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems

už bendrą darbą ir tikiuosi, kad jie džiaugiasi atsiųstomis padėkomis ir dovanėlėmis.

Linkiu ir toliau jiems draugauti su futbolu ir vokiečių kalba.

Nuotraukoje: 6a klasės mokiniai ir jų vokiečių k. mokytoja Inga Čeplikienė

kovo11

Gimnazijoje vyko šventinis koncertas. Akimirkos iš renginio.

Kovo 6-8 d. Vilniuje vyko 52-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados

III turas. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos I kl. gimnazistai DOVYDAS

TAMAŠAUSKAS ir AUGUSTĖ DENIUŠYTĖ.

AUGUSTĖ apdovanota Pagyrimo raštu.

Sveikiname Augustę bei jos mokytoją Ireną Rakutienę !

P1100440P1100443

Skaityti daugiau

Sveikiname su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir primename, kad    2014  m. kovo 11 d. (antradienį) pamokų nebus.

Administracija

WP_20140308_063[1]

Kovo 8 d. Lietuvos Respublikos Seimo (Vilnius, Gedimino pr. 53) galerijoje vyko tradicinės žaibo  šachmatų varžybos „Seimo taurė – 2014“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Turnyro atidaryme dalyvavo ir šachmatininkus pasveikino Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Seimo kancleris Jonas Milerius bei kiti garbūs svečiai.
„Manau, kad šachmatai yra tas žaidimas, kuris lavina protą, mąstymą. Žmogus, žaisdamas šachmatais, darosi geresnis. Mielieji, neužmirškime – artėja Kovo 11-oji, visiems lietuviams labai svarbi data. Jūsų turnyras, jūsų žaidimas, jūsų bendravimas ir bendradarbiavimas yra skirtas Kovo 11-ajai“, – sveikindamas turnyro dalyvius pabrėžė  Vydas Gedvilas.
Seimo kanclerio Jono Mileriaus žodžiais, „ypač malonu, kad galime prisidėti ne tik prie šios gražios sporto šakos ugdymo Lietuvoje, bet ir tokią gražią valstybės dieną kaip Kovo 11-oji padaryti šventę ir jums, ir mums, ir, manau, visai Lietuvai“.

Vaikų turnyre savo jėgas išmėgino 74 sportininkai iš visos šalies : jaunimo rinktinių nariai, atrankos turnyrų nugalėtojai, 2014 m. mokinių olimpinio festivalio šachmatų finalinių varžybų nugalėtojai ir , žinoma, Marijonų gimnazijos geriausi šachmatininkai .  Mūsų gimnazijos komandai atstovavo :

Augustas Vaškevičius 5 a kl. ;
Goda Žitinskaitė 6 a kl.;
Pultinevičius Paulius 6 b kl.;
Markevičiūtė Paulina 7c kl.;
Žukauskas Arnas 7c kl.

Administracija

kudirka

Trečiadinį, kovo 5 d., gimnazijoje vyko renginys „Žmogaus misterija“, skirtas Vinco Kudirkos 155-osioms gimimo metinėms atminti. Vincas Kudirka – išskirtinė asmenybė Lietuvos valstybės istorijoje ir kultūroje.

Aktorės Virginijos Kochanskytės parengta programa (V.Kudirkos eilėraščiai, satyros, publicistika, laiškai, prisiminimai ) sužadino norą naujai atrasti nepelnytai primirštą kūrėją – rašytoją, poetą, publicistą, muziką, valstybininką, himno autorių .
„Lietuviai įdomūs pasauliui tik savastimi, o ji, deja, nyksta. Todėl jaučiu pareigą savo literatūrinėmis-muzikinėmis programomis priminti tautai apie tuos, kurie puoselėjo lietuvybę“, - teigė Kochanskytė .
Aktorė emocingai skaitė tekstus, kartais atrodė, kad su mumis kalbasi pats Vincas Kudirka.

logo

,, Žmogus gali aiškiausią ir artimiausią dalyką – patį save padovanoti labiausiai abejotinam - pačiai Nežinomybei, kurioje jis sukuria savo vietą. Ir tai jau yra žmogaus misterija ‘’.  V. Kavolis