Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


IMG_5888

Šių metų spalio 2 dieną Alytuje IIIb ir IVb gimnazijos klasių mokinių komanda, lydima lietuvių kalbos mokytojos Inos Subačienės, dalyvavo Europos Parlamento Informacijos biuro organizuojamame „Euroscola“ konkurso finale. Finalo metu mokiniai atsakinėjo į klausimus, skirtus patikrinti žinioms apie Europos Sąjungą, jos šalis, institucijas, žinomas asmenybes. Po atkaklios kovos nusileidusi vos vieno taško skirtumu mūsų komanda užėmė garbingą 2 vietą! Džiaugiamės įgyta nauja patirtimi, papildytu žinių bagažu bei puikiai praleistu laiku.

IMG_5921IMG_5929

Skaityti daugiau

DSC_0029

Ketvirtadienis marijonų gimnazijoje buvo ypatingas: koplyčioje aukojamos šv. Mišios!

Penktokai, kuriems nereikėjo skubėti į būrelius, atėjo pasimelsti. Naglis skaitė skaitinį, Rugilė- psalmę. Evangelija pasakojo apie muitininką Levį, turtingą žmogų, kuris viską palieka ir nuseka paskui Jėzų. Kartu bandėme suprasti, kodėl jis taip keistai pasielgė... Atsakėme paprastai: žmogus elgiasi išmintingai, jeigu laikinuosius dalykus keičia į amžinuosius. Muitininko Levio pasirinkimas parodo, kad sekti paskui Jėzų yra svarbu, nes taip mes išsivaduojame iš nuodėmių, einame teisingu keliu amžinybės link. Tinkamai nusiteikę ir pasiruošę žengėme į Aukos liturgijos slėpinį. Mes, tikėjimu pažinusieji Jėzų, dalyvavome mus atperkančioje ir malonės pripildančioje Jo aukoje.

Buvau maloniai  nustebintas, kad vaikai moka giesmes, žino tikėjimo tiesas, supranta šv. Mišių prasmę. Gera matyti vaikelių tikėjimą- tyrą, nuoširdų, besiskleidžiantį... Tokį, kuris mūsų pačių tikėjimą stiprina.

Gimnazijos kapelionas Mindaugas Martinaitis

DSC_0021DSC_0026

Skaityti daugiau

DSCF3455

Šių metų spalio 2-3 dienomis Ia ir II gimnazijos  klasių mokiniai buvo išvykę į edukacinę kelionę, kurios metu aplankė Krokuvą, Veličkos druskų kasyklas ir Osvencimą. Išvykos metu  mokiniai lankėsi Krokuvos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilikoje, kurioje buvo pakrikštyti LDK kunigaikščiai Jogaila ir Vytautas. Susipažino su senosios Lenkijos sostinės istorija, Vavelio pilies katedroje aplankė kriptas, kuriose ilsisi LDK didžiųjų kunigaikščių Žygimanto Senojo, Žygimanto Augusto bei  karalės Jadvygos palaikai. Taip pat mokiniai lankėsi Katedros Varpinėje.  Veličkos druskų kasyklų šachtose  išgirdo gido pasakojamą legendą apie Šv. Kingą - kasyklų globėją. Pamatė įspūdingą šventajai Kingai skirtą 135 metrų gylyje esančią koplyčią. Aušvico koncentracijos stovykloje mokiniai apžiūrėjo  eksponatus - išlikusius nužudytų žmonių daiktus, senus dokumentus ir nuotraukas, įvertino nacių padarytą didžiausią nusikaltimą žmogiškumui. Už šią kelionę, kurioje mokiniai įgijo naujų geografijos, istorijo ir pilietinio ugdymo žinių, patobulino 

anglų kalbos žinias, dėkingi mokytojoms L. Grinkienei, L. Guogienei, D. Miliauskienei, K. Plūkaitei.

Gabija Januškevičiūtė, II klasės mokinė.

Skaityti daugiau

prie lentos

Mokytojų diena MMG 
Spalio 5d. ryte abiturientai visus mokytojus pasitiko garsiais plojimais ir supažindino su šventinės dienos veikla, įteikdami programėles.
Pirmiausia mokytojų laukė fotosesija. Vėliau - kavos pertraukėlė. Trečioji pamoka - iššūkis mokytojams, kai teko pamiršti savo dėstomą dalyką ir persikūnyti į kitų kolegų vaidmenį. Pagaliau atėjo eilė ir paskutiniajai - pagrindinei 3 etapų užduočiai, kurios prizas MILIJONAS! Pradžioje buvo patikrinta, kaip mokytojai pažįsta savo gimnaziją, po to žinių išbandymas Protmūšyje. Mokytojams patiko užduotis, skirta kūrybiškumui patikrinti - linksmi ketureiliai pradžiugino ir juos pačius, ir jų mokinius. Taip pat sėkmė buvo išbandyta skaičių žaidime. Diena praskriejo nepastebėta, nes buvo daug puikių emocijų ir geros nuotaikos.
Abiturientai

Skaityti daugiau

visi

Saulėtą spalio 2-osios dienos popietę mūsų gimnazijos bendruomenė apsilankė Virbalio senųjų Amatų Centre. Čia mes dalyvavome edukacinėje programoje „Duonos kelias“, kurios metu praėjome visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo, susipažinome su senovės įrankiais ir rakandais, išgirdome daug patarlių, mįslių, prietarų, susijusių su duona. Sužinojome, kokia duona kepama kitose šalyse, patys rankinėmis girnomis malėme grūdus duonai ir patys dalyvavome duonos kepimo procese, susiformavome ruginės duonos kepalėlį ir parsivežėme jį į namus. Programos metu mes pasivaišinome jų kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu,

gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Gėrėme surinktą ypatingą žolelių arbatą, paskanavome pilno korio medaus. Kol kepė duona, susipažinome su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjome galimybę paminkyti molį.

Puikiai praleidę laiką su gera nuotaika ir gausiomis lauktuvėmis belaukiantiems namiškiams sugrįžome namo. Mums gera būti kartu!

IMG_5901IMG_5918IMG_5927IMG_5929IMG_5946IMG_5951IMG_5954IMG_5955

Skaityti daugiau

"Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas".  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.
1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Pasauline muzikos diena. Vienas iš šios šventės iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai. Džiugu, kad mūsų gimnazijoje taip pat gausu talentingų atlikėjų. Juos galėjome išgirsti spalio 2 dieną Pasaulinės muzikos dienos koncerte. Renginyje dainavo gimnazijos choras, grojo Viktė Jasaitytė 8b, Ugnė Glaveckaitė 5b, Augustė Kavaliauskaitė 6a, Meida Dvareckaitė 5b, Rokas Babinskas 5b, Eglė Sruoginytė, Dana Augulevičiūtė 5b, Lukrecija Kalinauskaitė 5a, Kornelija Kalinauskaitė 7b, Justinas Pliskus 6b, Maikas Mureika 6a, Tomas Vasiliauskas 6a, magijos triukus atliko Marius Kemeraitis 7c.
Dėkojame instrumentalistams, dainininkams bei koncerto vedėjams Gretai Gelgotaitei ir Evaldui Matijošaičiui už gražų koncertą.

    Muzikos mokytoja Jurgita Stražnickaitė

DSC_0017DSC_0029DSC_0045DSC_0049DSC_0069DSC_0072DSC_0085DSC_0087DSC_0091DSC_0095

Skaityti daugiau

foto 005

 Šių metų rugsėjo 26 d. trys Marijonų gimnazijos abiturientai - Tadas ŽaliauskasMatas Kaminskas ir Mantas Brusokas - dalyvavo Vilniaus universiteto organizuojamose XXX Lietuvos moksleivių jaunųjų matematikų komandinėse varžybose. Marijampolės komanda, kurią sudarė šie trys mūsų abiturientai ir du Rygiškių Jono gimnazijos gimnazistai, iškovojo 5-ąją vietą. Jie nusileido tik Vilniaus licėjaus komandoms, Vilniaus miesto komandai bei KTU gimnazijos komandai. Šios komandos narys Tadas Žaliauskas buvo pakviestas dalyvauti  Baltijos kelio atrankinėje olimpiadoje.

  Tuo pačiu metu vyko ir XVII Lietuvos jaunesniųjų klasių matematikos olimpiada, kurioje sėkmingai pasirodė mūsų gimnazijos 6b klasės mokinys Povilas Žvirblis

Skaityti daugiau


pirmokai

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai šiandien aplankė Marijampolės Marijonų gimnazijos moksleivius. Tomas Radzinevičius, Valentinas Baranovskis ir Justinas Popiera pravedė futbolo pamokas šeštos bei pirmos klasių moksleiviams.

http://fksuduva.lt/?p=13556

Straipsnis, video ir nuotraukos iš www.fksuduva.lt

Skaityti daugiau

     Rugsėjo 26 dieną mūsų gimnazijos 7a ir Ib klasių mokiniai aplankė  Anykščių kraštą: pradžioje siauruoju geležinkeliu  keliavo iš Anykščių į Rubikius, vėliau aplankė poeto Antano Baranausko muziejų, rašytojo  Jono Biliūno gimtinę Niūronių kaime, Laimės žiburį, Puntuko akmenį bei pasivaikščiojo naujuoju Anykščių šilelio lajų taku, pasigrožėjo rudenėjančia gamta. Ši pažintinė ekskursija ne tik praplėtė moksleivių  žinias apie Anykščių krašto menininkus, bet ir suteikė galimybę prisiliesti prie jų gyvenimų, pajusti jų dvasią. Išvykos pabaigoje mokiniai pramogavo Vasaros rogučių trasoje. Mokinius kelionės metu lydėjo klasės vadovės I.Čeplikienė ir R.Dragūnevičienė.

siaurukasant tiltobiliuno teviskelaju takeprie biliuno kapo

Skaityti daugiau

Š. m. rugsėjo 18 dieną 5b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje -  projekte "Zoologijos sodas". Jie ne tik aplankė Kalvarijos sav. Trakėnų kaime įsikūrusį zoologijos sodą, bet ir atliko grupines užduotis. Po mokomosios veiklos visi smagiai pramogavo poilsio zonoje. Išvyką organizavo gamtos ir žmogaus mokytoja Jūratė Žiūrienė bei 5b klasės auklėtoja Aušra Beinakaraitienė.

DSCF9661DSCF9688DSCF9701DSCF9718

Skaityti daugiau