Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


vlins 

 Tai visų teisiųjų mirusiųjų diena. Jie atsisveikino su šiuo pasauliu būdami pašvenčiamojoje Dievo malonėje, neturėdami neatleistų sunkių nuodėmių, bet tik nesuspėję pilnai atlikti bausmių už jau dovanotas sunkias nuodėmes ar už nedovanotas lengvąsias nuodėmes. Tas bausmes teisiųjų sielos atlieka skaistykloje. 
   Meldžiamasi už mirusiuosius buvo visada, tačiau iki X a. pab. nebuvo nustatyta atskira diena maldoms už sielas, esančias skaistykloje. 998 m. Kluny abatijos abatas šv. Odilis įrašė į visų jam priklausančių vienuolynų kalendorių, kad po Visų Šventųjų šventės būtų meldžiamasi už visus jau mirusius jų vienuolijos narius. Šis gražus gailestingumo pavyzdys greitai paplito po Europą. Kadangi didžiausia pagalba mirusiems suteikiama per šv. Mišias, popiežius Benediktas XV 1915 m. rugpjūčio 10 d. leido visiems kunigams per Vėlines aukoti trejas šv. Mišias: vienas už visus mirusius, antras šv. Tėvo intencija, trečias – savo arba prašiusių žmonių intencija.

Pagal: Bernardinai.lt

Lapkričio 4 d. visa gimnazijos bendruomenė meldėsi už mirusiuosius. 10 val. buvo aukojamos  šv. Mišios arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje, o gimnazijos penktųjų klasių mokiniai aplankė miesto senosiose kapinėse esančius brolių marijonų kapus. Juos lydėjo gimnazijos direktorius S. Andriuška ir pavaduotoja J. Karpavičienė.

12

Skaityti daugiau

13

 ,,Gyvenime nėra nieko, ko nereikėtų bijoti, yra tik tai, ką reikia suprasti”. 

(Marija Kuiri - pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, tyrinėjusi radiacijos poveikį vėžinėms ląstelėms).

Spalio 16-23 dienomis Marijonų gimnazijos moksleiviai dalyvavo sveikatingumo projekte ,,Nedelsk“: rašė laiškus mamytėms ,,Mama, Tu man rūpi“, paragino jas nedelsti ir pasitikrinti sveikatą dėl savęs ir dėl kitų, kurie jas myli. Taip pat lankstė gerveles – sveikatos ir vilties simbolius. Jomis papuošė mokyklos fojė.

Dėkojame lietuvių kalbos mokytojoms I. Subačienei, L.Kiverienei, R. Dragūnevičienei ir technologijų mokytojai L. Mieldažytei.

245

Skaityti daugiau

Spalio 16-23 dienomis Marijonų gimnazijos moksleiviai dalyvavo sveikatingumo projekte ,,Nedelsk“: rašė laiškus mamytėms ,,Mama, Tu man rūpi“, paragino jas nedelsti ir pasitikrinti sveikatą dėl savęs ir dėl kitų, kurie jas myli. Taip pat lankstė gerveles – sveikatos ir vilties simbolius – kuriomis papuošė mokyklos fojė. 

,,Gyvenime nėra nieko, ko nereikėtų bijoti, yra tik tai, ką reikia suprasti”.

(Marija Kuiri - pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, tyrinėjusi radiacijos poveikį vėžinėms ląstelėms).

Dėkojame lietuvių k. mokytojoms I. Subačienei, L.Kiverienei, R. Dragūnevičienei ir technologijų mokytojai L. Mieldažytei.

Skaityti daugiau

  ventieji    

   Kasdien prisimindami ir minėdami vieną ar kitą šventąjį, kartą per metus pagerbiame visus šventuosius, pasiekusius Dangų ir gavusius, ką Dievas paruošė tiems, kurie jį myli.

   Visų Šventųjų iškilmė pradėta švęsti jau IV a. Tais laikais Visi Šventieji būdavo minimi pirmąjį sekmadienį po Sekminių. Kai popiežius Bonifacas IV 609 m. pašventino Panteoną, jį pavertė krikščionių Bažnyčia, suteikdamas jai Švč. Mergelės Marijos ir Kankinių vardą. Popiežius Grigalius III  (731–741 m.) pašventino koplyčią prie Šv. Petro bazilikos Visų Šventųjų vardu ir perkėlė šią šventę į lapkričio 1 d., o popiežius Grigalius IV (827–844 m.) įvedė Visų Šventųjų iškilmes visoje Bažnyčioje.

   Šventumas lydi visą krikščionybės istoriją: „Šis Dievo sumanymas, tampantis tikrove tarp žmonių“, – tai tobulas atsidavimas Dievo valiai, sekant Kristumi ir vedant Šventajai Dvasiai; šventumas – ne tai, kad „žmogus viską atiduoda, o tai, kad Dievas viską priima“.

Pagal: Dalia Žemaitytė

Skaityti daugiau

DSC_0069DSC_0070

Spalio 23 dieną gimnazijos mokinių tarybos atstovai pakvietė visus mokinius po pamokų į švaros akciją. Jie ragino prisijungti prie rudeninių lapų grėbimo mokyklos ir parko teritorijose. Vos nuskambėjus paskutinės pamokos skambučiui rinkosi grėbliais apsiginklavę mokiniai.  Aktyviausiai prie akcijos prisijungė 5a ir 8a klasės mokiniai. Visi džiaugėsi atliktu darbu, švaria aplinka, gera nuotaika.


DSC_0077DSC_0081DSC_0083DSC_0084DSC_0085

Skaityti daugiau

DSC_0145

Spalio 21 dieną 6b klasės mokiniai lankėsi bendruomenės ,,Virbalio vartai" Senųjų amatų centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“, kurios metu praėjo visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo. Spėjo, kuriam javų pėdui priklauso grūdai, supilti maišeliuose. Susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais. Išgirdo daug patarlių, mįslių, prietarų, susijusių su duona. Sužinojo, kokia duona kepama kitose šalyse. Patys rankinėmis girnomis malė grūdus duonai. Dalyvavo duonos kepimo procese, pamatė, kaip iškūrenama duonkepė krosnis, patys susiformavo ruginės duonos kepalėlį ir iškeptą šiltą parsivežė į namus. Pasivaišino amatų centre kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu,  gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Skanavo pačių bendruomenės narių renkamą ir ruošiamą ypatingą žolelių arbatą. Galėjo pakramtyti medaus pilno korio. Kol kepė duona, susipažino su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjo galimybę paminkyti molį, pasukti galvą prie Mykolo galvosūkių.

Kelionę mokiniams organizavo klasės vadovė I.Subačienė, lydėjo mokytoja R.Dragūnevičienė.

Nuotr. R.Dragūnevičienės

DSC_0101DSC_0109DSC_0119DSC_0140DSC_0144

Skaityti daugiau

IMG_6007

7a klasės valandėlėse lankėsi  „Raw Inn“  restorano įkūrėja Raimonda, kuri ir atsakė į visus šiuos klausimus. Dažnai būname apie tai girdėję, bet retas kuris būna tai pabandęs. Pradžioje mokiniai išklausė šiek tiek teorijos, vėliau patys gamino įvairius daržovių ir vaisių kokteilius bei formavo riešutų masės saldainiukus. Ne visiems buvo priimtinas žaliojo maisto skonis, bet dauguma jo paragavo.

Dėkojame Austėjos mamytei Raimondai už puikiai ir skaniai praleistas popietes.

IMG_5992IMG_5994IMG_5995IMG_5996IMG_5997IMG_6001IMG_6005

Skaityti daugiau

 

Šiandien (spalio 16 dieną) Marijonų gimnazijos pirmokai kartu su savo mokytojomis Jūrate ir Otilija dalyvavo žaismingoje Rudenėlio šventėje. Jie sprendė įvairias rudeniškas užduotis, su tėveliais gamino darbelius iš rudens gėrybių, varžėsi estafetėse. Už sportines užduotis dėkojame Liepos mamytei Ilmai.

0112020334

Skaityti daugiau

unnamed

    Spalio 16–17 dienomis „Maisto banko“ akcijos savanoriai pasitiko prekybos centrų lankytojus su skrajutėmis, kviesdami miestų gyventojus  aukoti maisto nepasiturintiems. Jubiliejinė ,,Maisto banko“ akcija suvienijo kelis šimtus socialinių organizacijų, globojančių neįgaliuosius, skurstančius senolius, daugiavaikes šeimas ir kitas socialiai pažeidžiamas visuomenės grupes. Į šios akcijos savanorių gretas stojo ir mūsų   gimnazijos Ia ir Ib klasių mokiniai.

Skaityti daugiau

IMG_6380

2015 m. spalio 15 dieną gimnazijoje lankėsi edukacinės bendrovės “Kalba.lt” atstovė, kuri supažindino III – IV gimn. klasių mokinius su įmonės veikla, bei pasiūlė dalyvauti tarptautinėje aukštojo mokslo užsienyje parodoje “Išsilavinimas ir karjera “ 2015. Paroda vyks lapkričio 10-11 dienomis Vilniuje ir Kaune. Ten moksleivių lauks žymiausių  Europos universitetų atstovai bei seminarai apie sėkmingą karjerą.

 Edukacinės rinkos lyderis “Kalba.lt” jau 22 metus sėkmingai organizuoja užsienio kalbų kursus Lietuvoje ir užsienyje, konsultuoja abiturientus studijų užsienyje klausimais, padeda pasiruošti brandos egzaminams ir teikia kitas su užsienio kalbomis susijusias paslaugas. Taip pat kiekvienais metais rengia stovyklas vaikams ir paaugliams Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti daugiau