Ruduo.
Išsiskyrimų laikas.
Ir paukštis tyli. Nebegieda,
Bet jo snape ir gerklėje
Dar tebesaugoma
Graži ištikimybė
Ateinantiems pavasariams
Ir būsimiems saulėtekiams,
Keleiviams rytmečio keliuos...
(E.Matuzevičius)
Šviesių minčių, šviesių žodžių ir šviesių darbų keliaujant rudens taku...
#BEACTIVE - Europos sporto savaitė, kurios tikslas – įtraukti kuo daugiau europiečių į sporto ir fizinio aktyvumo veiklas. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Marijonų gimnazijos mokiniai. Aktyviai gyventi, judėti šokio ritmu juos skatina šokių mokytoja Jolita Lukšienė.
Rugsėjo 26 -ąją dieną minima Europos kalbų diena. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, nes kalbų mokėjimas suteikia galimybę susikalbėti įvairiose pasaulio šalyse, atveria daugiau karjeros galimybių, lavina žmogaus intelektą, gilina kalbos žinias. Tyrimai rodo, kad daugiakalbio moksleivio asmenybė yra įvairiapusiškesnė, globalesnė, jo mokymosi pasiekimai aukštesni.
Europos kalbų diena buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje. Kabinetų durys pasipuošė įvairių kalbų abėcėlėmis - juk draugystė su kalba prasideda nuo pirmųjų raidelių pažinimo. Vėliau žingsnelis po žingsnelio atsiveria kalbos grožis ir pajuntamas bendravimo kitomis kalbomis džiaugsmas. Lietuvių kalbos kabinete mokiniai sukūrė paminklą kalbai.
Kalbų mokytojų mintis sudėliojo ir akimirkas ,,sugaudė“ Rima Dragūnevičienė
Svarbu, kad vaikai gimnazijoje patirtų pozityvių ir teigiamų emocijų, formuotųsi kasdienybėje reikalingus įgūdžius ir juos įtvirtintų praktinėje veikloje.
Džiugu, kad pirmokai gali mokytis naujų dalykų kuo įvairesnėse aplinkose. Paskutinė pasaulio pažinimo pamoka vyko miesto gatvėje! Mėjos mama- policijos pareigūnė. Ji su savo kolegomis kantriai mokė mažuosius saugaus elgesio gatvėje, parodė, kaip pereiti reguliuojamą sankryžą, priminė, kaip saugiai važiuoti dviračiu. Mokiniams padovanojo atšvaitus ir liemenes! Dėkojame už galimybę mokytis!
Mokytojos Ingrida ir Asta
Rugsėjo 21 dieną gimnazijos pradinukus , o rugsėjo 22 dieną 5-6 klasių mokinukus aplankė Indrė Gaskaitė - pasakų vaikams kūrėja, poetė, skaitovė, šlovintoja, kuri šlovina Dievą neregėdama jo sukurto pasaulio. Nuo kūdikystės Indrė turi visišką regos negalią ir pasaulį pažįsta kitaip. Pasak jos, žmonės su regos negalia yra tokie pat kaip visi – myli ir trokšta būti mylimi, kupini vilčių ir svajonių. Mokinukai smalsiai klausėsi Indrės pasakų, kurias skaitė iš Brailio raštu parašytų knygų. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su nereginčio žmogaus pasauliu – vartė Brailio rašto knygas, išbandė lentelę ir grifelį, pamatė kalbantį termometrą, suprato baltosios lazdelės ir pinigų atpažinimo kortelės paskirtį, ant savo aprangos patikrino kalbačio spalvų detektoriaus veikimą. Po pamokėlės vaikai pajuto, kad pasaulį galima matyti ne tik akimis, bet ir širdimi.
Pradinių klasių mokytojos
Rugsėjo 21 dieną gimnazijos pradinukus, o rugsėjo 22 dieną 5-6 klasių mokinukus aplankė Indrė Gaskaitė - pasakų vaikams kūrėja, poetė, skaitovė, šlovintoja, kuri šlovina Dievą neregėdama jo sukurto pasaulio. Nuo kūdikystės Indrė turi visišką regos negalią ir pasaulį pažįsta kitaip. Pasak jos, žmonės su regos negalia yra tokie pat kaip visi – myli ir trokšta būti mylimi, kupini vilčių ir svajonių. Mokinukai smalsiai klausėsi Indrės pasakų, kurias skaitė iš Brailio raštu parašytų knygų. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su nereginčio žmogaus pasauliu – vartė Brailio rašto knygas, išbandė lentelę ir grifelį, pamatė kalbantį termometrą, suprato baltosios lazdelės ir pinigų atpažinimo kortelės paskirtį, ant savo aprangos patikrino kalbančio spalvų detektoriaus veikimą. Po pamokėlės vaikai pajuto, kad pasaulį galima matyti ne tik akimis, bet ir širdimi. Pradinių klasių mokytojos
Šiandien, rugsėjo 21 dieną, gimnazijoje viešėjo jaunimo mainų savanorė Dalia Gvazdaitytė, kuri kalbėjo apie savanorystės galimybes ir pristatė Erazmus+ programą. Ji akcentavo, jog tarptautiniai savanorystės projektai ugdo jaunų žmonių pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatina kitų kultūrų pažinimą, stiprina tarpusavio supratimą ir toleranciją. Kartais savanorystė iš esmės keičia gyvenimą, nes kitose šalyse savanoriaudami jauni žmonės atranda save, suvokia, kokia veikla jiems yra įdomi, suranda savo kelią, sustiprina turimas ir įgyja naujų kompetencijų, pamato pasaulio, prasmingiau ir įdomiau leidžia laisvalaikį. Gimnazistai sužinojo, kad savanoriu gali tapti kiekvienas jaunas žmogus nuo 17 iki 30 metų, neatsižvelgiant į jo kilmę, teisėtai ir nuolat gyvenantis Programos šalyje arba šalyje Partnerėje. Savanoris turi būti pasiryžęs sutartą laiką gyventi ir atlikti savanorišką tarnybą kitoje šalyje. Ypač stengiamasi ir skatinama, kad EST įtrauktų mažiau galimybių turinčius žmones, taip pat neįgalius jaunuolius. Tokioje veikloje gali dalyvauti ir jaunesni asmenys, jeigu šiai veiklai yra rengiamasi kompetentingai, atsižvelgiama į konkrečius poreikius, užtikrinamas savanorio palydėjimas ir veiklos tęstinumas.
Rugsėjo 18 d. 6b klasės mokiniai aplankė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro J.Basanavičiaus gimtinę, Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyną ir dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Vargo mokykla“. Pamokoje, kuri vyko suvalkietiškoje troboje, mokiniai sužinojo, kaip vaikai mokėsi, kai buvo uždrausta lietuviška spauda. Patys galėjo pajusti daraktorinės mokyklos dvasią. Po pamokos šeštokai buvo supažindinti su J. Basanavičiaus asmenybe ir veikla.
Išvyką mokiniams organizavo klasės vadovė Laima Grinkienė.
Šeštadienį, rugsėjo 16 d., mes, Ia klasės gimnazistai, lankėmės Kalvarijos sav. Kartu su vaikų ir jaunimo klubo ,,Arka“ vadovu Robertu apžiūrėjome karinę - istorinę ekspoziciją ,,Molotovo linijos takais“. Tai neoficialus muziejus, vienintelis toks Lietuvoje. Jis mena Antrojo pasaulinio karo istoriją. Vėliau mūsų laukė 3 km žygis po apleistus bunkerius, kurių šiose vietovėse yra gana daug. Į vienus galima patekti vidun, pajusti to laikmečio grėsmę, nes nuo ilgo buvimo po žeme ima stigti oro, kiti labiau apleisti, pusiau susprogdinti arba vietinių gyventojų užversti šiukšlėmis. Oras buvo puikus, tad galėjome pasigrožėti rudenėjančia gamta. Po žygio dalyvavome šaudymo turnyre. Nugalėtojai pasipuošė medaliais. Gera buvo prie laužo gurkšnoti arbatą ir džiaugtis, kad gyvename taikioje šalyje, jaučiamės saugūs. Ši diena mums leido pajusti, jog tikri savos šalies piliečiai būsime tuomet, kai žinosime savo krašto istoriją, jausime pagarbą savo valstybei.
Už šią pilietiškumo pamoką dėkojame klasės vadovei Ingai Čeplikienei.
Nikolė ir Austėja, Ia klasės gimnazistės
Ketvirtadienį Šiluvoje prasidėjo Švč. Mergelės Marijos atlaidai, kurie tęsis iki rugsėjo 15 dienos. Pirmąją atlaidų dieną vyko ir Lietuvos katalikiškųjų mokyklų festivalis.
Į piligriminę kelionę vyko didelis būrys mūsų gimnazistų ir pedagogų. Teko save išbandyti septynių kilometrų žygyje, dalyvauti šv. Mišių aukoje, atlikti įvairias užduotis, kurios skatina bendrystę, giedoti.
Mums taip pat svarbu, kad galėjome pristatyti savo gimnaziją žmonėms, kurie susirinko iš visos Lietuvos.
Tegul užtariant Švč. Mergelei Marijai Dievas laimina visą mūsų bendruomenę.