Pirmadienį nemaža grupė gimnazijos septintokų ir šeštokų kartu su biologijos mokytoja Jūrate Žiūriene lankėsi Žuvinto biosferos rezervate. Mokiniai sužinojo, jog šis 6940 ha gamtinis kompleksas, apimantis mažai žmogaus paliestą, labai natūralią įvairių tipų pelkę ir seklų apaugusį ežerą, yra didžiausias Lietuvoje. Taip pat jie turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į natūralų gamtos pasaulį, pasivaikščiojo Žuvinto ežero gamtiniu taku, paukščių stebėjimo bokštelyje pro žiūronus žvalgėsi į ežero gyventojus. Lankytojų centro ekspozicijoje susipažino su rezervatui būdingomis žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis ir gamtiniais kompleksais. Sužinojo, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, kaip saugoma rezervato gamta.
Balandžio 21 d. mūsų gimnazijos vokalinis ansamblis (mokytoja Jurgita Stražnickaitė) dalyvavo Tarptautiniame festivalyje “Saulės šypsena - 2016”. Festivalyje skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių dainos. Renginyje taip pat pristatėme savo nupieštą piešinį (autorė Kornelija Kalinauskaitė 7b kl.), kuris atspindėjo atliekamos dainos tematiką.
2016 m. balandžio 21 d. Marijonų gimnazijos komanda dalyvavo savivaldybės mokyklų 8-9 klasių mokinių anglų kalbos konkurse „Mokykis anglų kalbos kitaip“ (Learn English Differently), skirtame V. Šekspyro 400-osioms mirties metinėms, Rygiškių Jono gimnazijoje. Komandai teko pademonstruoti ne tik turimas anglų kalbos žinias, bet ir greitą reakciją, kūrybiškumą, sumanumą, artistiškumą. Įveikę nelengvas rungtis, mūsų devintokai užėmė garbingą trečiąją vietą ir buvo apdovanoti diplomu bei atminimui gavo po anglišką knygą.
Konkurse dalyvavusių komandų mokytojai taip pat varžėsi demonstruodami žinias apie Šekspyrą. Mūsų mokyklos komandą parengę anglų kalbos mokytojos ekspertės Jolanta Rupšienė ir Ona Leonavičienė buvo nepralenkiamos – jos laimėjo pirmąją ir antrąją vietas ir buvo apdovanotos knygomis.
Balandžio 20 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo internetinio dienraščio Bernardinai.lt direktorius A.Navickas ir LUX/ JAUNIEMS redaktorė M. Keršanskienė. Susitikimo metu buvo pristatyta knyga ,,Mozaika pagal A.Navicką“. Tai ilgamečio Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus, filosofijos daktaro, dėstytojo subjektyvus dvasinio meniu pasiūlymas. Knygos sudarytojas Andrius Navickas tvirtina: „Labai mėgstu dalintis su kitais tuo, ką gražaus ir džiuginančio atradau, perskaičiau. Pats ne kartą įsitikinau, kokia svarbi atrama gali būti trumpa frazė, perskaityta ar išgirsta laiku ir vietoje. Tai svarbiausia priežastis, kodėl nusprendžiau sudėlioti išminties mozaiką, surinkdamas į visumą tai, ką ne per vienerius metus buvau atsirinkęs ir užsirašęs įvairiose popieriaus skiautėse.” Perskaitytos citatos ir tekstų ištraukos paskatino mokinius šią knygelę įsigyti.
A.Navicką pokalbiui apie knygą įvairiais klausimais provokavo buvusi mūsų gimnazijos mokinė Marija Striuogaitytė – Keršanskienė. Ji taip pat padrąsino vyresniųjų klasių mokinius nebijoti siekti savo svajonės, ieškoti tokios veiklos, kuri būtų jiems patiems įdomi.
Marijonų gimnazijoje balandžio 19 d. lankėsi istorikas politologas, keleto knygų, daugybės straipsnių Lietuvos periodinėje spaudoje kraštotyros, istorijos, politologijos temomis autorius Benjaminas Mašalaitis. I-III klasių gimnazistams ir mokytojams svečias pristatė savo 2015 m. išleistą knygą "Sūduvos krašto dvarai". Kaip rašo autorius knygos įžangoje, čia atiduota duoklė mažiausia tyrinėtiems Užnemunės dvarams. Pateikiama apie 80 mūsų krašto dvarų, kurių didelė dalis net nepaminėta kituose šaltiniuose (leidiniuose ar internete). Mokiniai ir mokytojai pakviesti domėtis savo krašto istorija, pažinti ją keliaujant, skaitant, atrandant. Norintieji galėjo įsigyti knygą iš leidyklos atstovų.
Susitikimas su istoriku B. Mašalaičiu tęsėsi metodinėje ekskursijoje po Marijampolės miestą. Buvo akcentuota miesto susikūrimo datos, seniausio pavadinimo, vandenvardžių, buvusio kraštovaizdžio problematika.
Už renginį dėkojame geografijos mokytojai L. Guogienei.
Balandžio 19 d. gimnazijoje savo naują knygą "Sūduvos krašto dvarai" pristatė istorikas Benjaminas Mašalaitis.
Už renginį dėkojame geografijos mokytojai L. Guogienei.
Balandžio 16 d. marijampoliečius pakvietė masinė girios sodinimo akcija, prie kurios prisidėjo ir mūsų gimnazijos gausi septintokų komanda, jų klasių auklėtojos bei mokinių tėveliai. Daugiausiai buvo sodinama ąžuolų sodinukų. Tai medis simbolizuojantis lietuvybę, primenantis šalies istoriją ir meilę savai žemei, todėl jis ir buvo pasirinktas, kaip dominuojantis.
„Miško sodinimo akciją galiu vadinti ypatingai gerą ir kilnią aurą turinčiu renginiu. Žmonės pabuvę su gamta, prisidėję prie jos puoselėjimo jaučiasi artimesni vienas kitam, gamtai ir pakylėti. Veikla gryname ore yra pats geriausias geros sveikatos ir savijautos receptas“, - pasakoja aktyvus ekologas, ne vienos aplinkosauginės akcijos įgyvendintojas Giedrius Šlekys.
AČIŪ visiems dalyvavusiems!
Šių metų kovo mėnesį nemažai 1-5 klasių mokinių dalyvavo šešių mokomųjų dalykų Edukaciniuose konkursuose "Olympis 2016 - Pavasario sesija". Džiaugiamės, kad net 37 mokiniai buvo apdovanoti I-III laipsnio diplomais, o iš jų net 7 I laipsnio diplomai su medaliu:
anglų kalbos konkurse - Dana Augulevičiūtė (5b kl.) ir Ignas Vasiliauskas (5b kl.),
lietuvių kalbos konkurse - Ignas Vasiliauskas (5b kl.),
informacinių technologijų konkurse - Ignas Vasiliauskas (5b kl.),
biologijos konkurse - Dana Augulevičiūtė (5b kl.) ir
istorijos konkurse - Kristupas Kurminas (5 kl.) ir Ignas Vasiliauskas (5b kl.).
Visi kiti dalyviai taip pat labai nedaug atsiliko nuo medalių laimėtojų ir parodė puikius rezultatus. Dėkojame mokytojams, organizavusiems mokinių dalyvavimą edukaciniuose konkursuose ir sveikiname nugalėtojus.
2016 m. balandžio 15 d. 6a klasės mokiniai, lydimi mokytojų J. Rupšienės ir L. Kiverienės, vyko į pažintinę - mokomąją ekskursiją Anykščiuose. Grupė pabuvojo prie A. Vienuolio namo ir A. Baranausko klėtelės, vėliau vyko į J. Biliūno gimtinę Niūronyse. Ten išklausę įdomų pasakojimą apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, kopė ant Liūdiškių piliakalnio prie J. Biliūno kapo. Apžiūrėję Puntuką, keliavo Medžių lajos taku ir kopė į apžvalgos bokštą pasigėrėti apylinkėmis ir bundančia pavasario gamta. Neapsieita ir be pramogų - smagu buvo leistis nuo Kalitos kalno vasaros rogutėmis.
Šiandien, balandžio 15 dieną, I-II klasių gimnazistai dalyvavo atviroje pamokoje - praktiniame seminare "Cheminė technologija ir inžinerija: produktų kūrimas ir gamyba". Kauno technologijos universiteto dėstytojai doc. dr. A. Eisinas ir prof. dr. K. Baltakys moksleiviams pristatė KTU technologijos ir fizinių mokslų sritis, papasakojo apie populiariausias studijų programas, konkursinio balo sandarą. Jie taip pat išsamiai informavo apie universitete esančias chemijos inžinerijos ir maisto gamybos laboratorijas bei pakvietė moksleivius rinktis studijas KTU.
Dėkojame chemijos mokytojai I. Rakutienei už šį renginį.