pustyne

Žmogus gyvas ne viena duona, bet ir kiekvienu žodžiu,
kuris išeina iš Dievo lūpų“ (Mt 4, 1–4).

Trečiadienį, Pelenų dieną, prasideda Gavėnia – krikščionių pasninko laikotarpis prieš šv. Velykas, skirtas Kristaus kančiai ir mirčiai prisiminti.
Pelenų dieną katalikams privalomas griežtas pasninkas, bažnyčiose tikintiesiems galvos barstomos žiupsneliu pelenų, šiuo simboliniu gestu primenant, kad žmogus, iš dulkės kilęs, į dulkę ir pavirsiąs.
Gavėnios laikas - beveik septynių savaičių didžiojo pasninko, susikaupimo ir tylos metas kelyje į svarbiausią krikščionių šventę - Šv. Velykas.
Gavėnios metu bažnyčiose einamas Kryžiaus kelias - tai tradicinis pamaldumas apmąstant Jėzaus Kristaus kelią į Golgotos kalną. Kiekvieną sekmadienį giedami Graudūs verksmai - tai irgi poetinis Kristaus kančios apmąstymas.
Gavėnios prasmė yra paslėpta neregimuose dalykuose. Esame kviečiami ramiau gyventi ne todėl, kad nuolatinis triukšmas žmogų išblaško ir vargina, bet tam, kad mes, truputį nurimę, daugiau dėmesio, daugiau jėgų ir laiko galėtume skirti maldai ir tiesiog prisiminimui to ypatingo įvykio, kurį švęsime -  Jėzaus Kristaus mirties ir Prisikėlimo.
Gavėnios laikas yra skirtas nuplėšti kaukę gundymams, kurie kalba mumyse, o tikrą ramybę ir džiaugsmą galima atrasti tik atsivėrus šviesai ir nuoširdžiai išpažinus savo kaltes Dievui.

„Krikščionybės didybė yra ta, kad ji ieško ne dieviškų vaistų nuo kančios, o dieviškojo jos reikalingumo.“
                                                                                        Simone Weil

kaukes

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame įvairiai išjuokiama daugelis negerovių.

Užgavėnės - žiemos virsmo į pavasarį šventė, žiemos palydos ir pavasario žadinimas.
Užgavėnės švenčiamos visada antradienį, gavėnios išvakarėse, 46 d. prieš Velykas. Trečiadienis jau Pelenų diena ir prasideda ilgas, rimtas bei liesas Gavėnios metas.
Užgavėnės garsėja persirengėliais ir riebiu maistu.

Gimnazijoje taip pat netrūko įvairių  personažų, blynų ir linksmybių.
Už sočias Užgavėnių vaišes dėkojame Ia ir Ib klasių gimnazistams bei jų auklėtojoms Birutei Talalajevai ir Linai Rentelienei.

Skaityti daugiau

Vienuoliktokų pusfinalis, kurį laimėjo mūsų IGNAS. Mėgaukimės IGNO puikiais atsakymais. Video

1800378_824225590937231_1654871388_n

,,Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas’’. K. Č.

Paskutinę žiemos dieną gimnazijos moksleiviai praleido puikiai, mat vyko tradicinis renginys, kurio laukia visi -  „Metų klasė 2014“. Šių metų renginio tema buvo ,,Paslaptys’’. Nuo pat rugsėjo mėnesio mokiniai labai stengėsi ir kruopščiai vykdė visas užduotis: piešė plakatus, kitoms klasėms kūrė paslapčių užuominas, bandė atspėti savo konkurentų paslaptis…
                    Renginio metu visos klasės vaizdo įrašais arba vaidinimais bandė perteikti savo konkurentų paslaptis. Pasirodymai buvo tikrai intriguojantys ir  puikiai atskleidžiantys paslaptis.
                     Jaunesniųjų klasių grupėje „Metų klase 2014“ tapo 6 a klasė (auklėtoja Birutė Talalajeva) .  Sveikiname šaunuolius šeštokus!
                     Pagrindiniais konkurso laimėtojais, kuriems atiteko garbė kitais metais organizuotį ,,Metų klasė’’ renginį, tapo II b klasė ( auklėtoja Rasa Motūzaitė).
                      Sveikiname šauniąją klasę ir tikimės, jog kitais metais ji nustebins mus nuostabiu renginiu !

Greta Gelgotaitė

prog

Vasario 21 d. Vilkaviškio ,,Aušros‘‘ gimnazijoje vyko Suvalkijos regiono

moksleivių dr. Juozo Kazicko programavimo konkursas, kuriame savo jėgas

išbandė 55 moksleiviai iš 10 skirtingų regiono mokyklų.

Konkurse dalyvavę mūsų gimnazistai

TADAS ŽALIAUSKAS (II kl.) laimėjo II vietą ;

MATAS KAMINSKAS ( II kl.) laimėjo III vietą .

Apmaudu, jog tik 1 balo pritrūko Dovydui Tamašauskui ( IV kl.) III vietai

Sveikinam jaunuosius programuotojus bei jų mokytoją Liną Rentelienę !

Skaityti daugiau

Stovim ir žiūrim į tolumą.

Eisim į šiaurę.

Eisim į pietus.

Eisim į rytus.

Eisim į vakarus.

Apėję žemę

Prieisim save .

100 paskutinių dienų gimnazijoje  pradėjo skaičiuoti X abiturientų laida.

IMG_2771[1]

Vasario 12 – 16 dienomis šeši Marijonų gimnazijos moksleiviai ir

trys jų mokytojai, tęsdami tarptautinių mainų projektą, apsilankėme Belgijoje.

Vėlų trečiadienio vakarą Lieže atvykusius mus pasitiko priimsiančios šeimos.

Ištarę paskutiniuosius žodžius gimtąja kalba, iškeliavom į savo laikinuosius

namus. Kitą rytą laukė ekskursija į Šventojo Luiso koledžą, kuris nustebino

savo dydžiu.

Skaityti daugiau

Stovim ir žiūrim į tolumą.

Eisim į šiaurę.

Eisim į pietus.

Eisim į rytus.

Eisim į vakarus.

Apėję žemę

Prieisim save .

securedownload (3)

Vasario 15 d. Kaune vyko Respublikinės Olimpinio festivalio finalinės šachmatų varžybos.

Varžybose dalyvavo 17 komandų.

Marijonų gimnazijos komanda iškovojo 1-ąją vietą  ir teisę atstovauti Seimo taurei laimėti.

Mūsų gimnazijai atstovavo :

Augustas Vaškevičius (5 a kl.) ;

Paulius Pultinevičius (6 b kl.);

Paulina Markevičiūtė (7c. kl. );

Arnas Žukauskas (7c kl. ) .

Sveikiname jaunuosius šachmatininkus ir jų mokytoją Kristiną Plūkaitę !