Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


aaaaaaaaaaaaaaaaa
                                                                                                               Gimnazijos administracija

Skaityti daugiau

Apie mus rašo


Marijonų gimnazistui Kristijonui Samuoliui iškovojus bronzą Mendozoje (Argentina) vykusioje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje 

mus sveikina projektas „Lyderių laikas 2“


Iš Argentinoje vykusios  jaunių gamtos mokslų olimpiados  lietuviai grįžo su bronza

 

Gruodžio 2–11 dienomis Mendozoje, Argentinoje, vykusioje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos komandos atstovai – Ugnė Gaižauskaitė iš Vilniaus licėjaus (mokytojai: Rasa Žemaitaitienė, Alma Čekauskienė, Eugenijus Rudminas) ir Kristijonas Samuolis iš Marijampolės marijonų gimnazijos laimėjo bronzos medalius.

Šiais metais Lietuvai taip pat atstovavo Aistis Grigas iš Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos (mokytojai: Domas Briedis, Renata Dikčiūtė, Tomas Kivaras), Karolis Lasys iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos (mokytojos: Rūta Valančienė, Lina Čelnaitė, Hanorata Malevska), Agnė Valatkaitė iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytojos Birutė Maciulevičienė ir Aldona Matiukienė) ir Giedrė Žulpaitė iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos (mokytojos: Justina Gulbinienė, Eugenija Janina Žemgulienė, Vitalija Plonienė).

Komandai vadovavo bei pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto lektorius dr. Ramūnas Skaudžius bei Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas Tomas Kivaras.

Jaunių gamtos mokslų olimpiada – tarptautinis renginys, kuriame mokiniai iki 16 metų varžosi atlikdami chemijos, biologijos bei fizikos užduotis. Mūsų šalies komandos šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 2008 metų ir kiekvienąkart grįžta su apdovanojimais. Prieš metus Indijoje vykusioje olimpiadoje buvo iškovoti trys sidabro medaliai.

Lietuvos delegacija iš Argentinos parskrido sekmadienį vakare.

Oficialus olimpiados tinklapis - http://www.ijsoweb.org/ijso-2014.

ŠMM inf.

Projektas „Lyderių laikas 2“ sveikina naujuosius gamtos mokslų žinovus, iškovojusius tarptautinėje olimpiadoje bronzą, ir linki dar geresnių pasiekimų bei toliau sėkmingai garsinti Lietuvos vardą pasaulyje!

Skaityti daugiau

Adventinis renginys ,,Pabūkime kartu”

Gruodžio 12 d. penktų klasių mokiniai sugužėjo į gimnazijos Aktų salę Advento susikaupimo renginiui „Pabūkime kartu“. Baigiantis antrajai Kalėdų laukimo savaitei vaikai, vadovaujami tikybos mokytojos Rimos Malavickienės, prisiminė Advento simbolių prasmę ir iš savo atsineštų eglių šakelių, kankorėžių, žaisliukų ir kitų priemonių suformavo vainiką aplink žvakę , kuri simbolizuoja Kristaus šviesą. Po to visi šauniai padirbėjo: vadovaujami technologijų mokytojos Linos Mieldažytės gamino Advento vainikus ir dekoravo angeliukus, o dailės mokytoja Birutė Talalajeva padėjo paruošti sveikinimo laiškučius. Visos popietės metu nuolat širdį ir klausą džiugino muzikos mokytojos Jurgitos Stražnickaitės vadovaujamas choras ir solistės Monika Sinkevičiūtė 8 b kl., Saulė Kajokaitė 5 b kl., Vasarė Vieraitytė 8 b kl. giedojo giesmes, o  instrumentinius kūrinius atliko Maikas Mureika 5 a kl., Justinas Pliskus 5b kl., Liepa Taputytė 6 c kl., Gabrielė Abramavičiūtė 8b kl., Vasarė Vieraitytė 8 b kl.  ir Kotryna Brusokaitė 5b kl..

Renginio pabaigoje visi pasidžiaugė pagamintais darbeliais bei gavo po mažą dovanėlę – paveikslėlį, kuris priminė, kad Kalėdos – Kristaus Gimtadienis – jau arti.

AKIMIRKOS IŠ RENGINIO

Skaityti daugiau

 

IMG_7996 

 

Gruodžio 11 dieną 5 a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Jolanta Rupšiene ir mokytoja Laima Grinkiene apsilankė Kėdainių rajono Pelėdnagių kaime. Atvykę į Pelėdnagius, mokiniai pirmiausiai aplankė Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyną, kuriame auga ir buvusio Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus pasodintas ąžuoliukas. Susipažinę su gyvenviete, kuri vasarą gausiai pražysta gėlėmis, o visus metus didžiuojasi gražiai ir išmoningai sutvarkyta aplinka bei gausybe drožtų pelėdų, penktokėliai drąsiai priėmė iššūkį slidėmis ,,perčiuožti" pievą, šaudė iš lankų, o paskui buvo svetingai ir su daina sutikti kaimo bendruomenės gryčioje. Čia jų laukė gilių kava, mėtų arbata, obuolių ir morkų pyragai, sveikuoliški saldumynai, ožkos pieno sūris, o vėliau teko paragauti ir ,,pelėdos kiaušinių".

Edukacinės programos organizatorės papasakojo daug legendų ir istorijų, supažindino su pelėdų gyvenimo įdomybėmis, kartu su mokiniais padainavo ir pažaidė, o tada pamokė mažuosius pasigaminti kalėdinių žaisliukų, susirišti apyrankes, iš vilnos išpešioti paveikslą. Sumaniausieji gavo prizų, visi norintys galėjo  dalyvauti loterijoje, o galiausiai visi buvo apdovanoti edukacinės programos aktyvaus dalyvio diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Už įdomią išvyką penktokai dėkoja savo auklėtojai Jolantai Rupšienei  ir mokyt. Laimai Grinkienei.

Skaityti daugiau

Ignas Kriaučiūnas Prezidentūroje

 

 

Gruodžio 10 d. IV a kl. gimnazistas IGNAS KRIAUČIŪNAS buvo pakviestas į mokinių, sėkmingai dalyvavusių tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose, priėmimą Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Respublikinės geografijos olimpiados nugalėtojui ir pasaulinės olimpiados dalyviui IGNUI suteikta garbė įsiamžinti su Prezidente Dalia Grybauskaite ir LR Švietimo ministru Dainiumi Pavalkiu.

pre

 

Skaityti daugiau

Šlovė KRISTIJONUI SAMUOLIUI !

 

I b gimn. klasės gimnazistas KRISTIJONAS SAMUOLIS gruodžio 01-12 dienomis.dalyvavo tarptautinėje gamtos mokslų olimpiadoje Argentinoje,  Mendozos mieste  ir laimėjo bronzos medalį.

Sveikiname nugalėtoją ir dėkojame jo fizikos, chemijos ir biologijos mokytojoms.

IMG_20141210_130633

Skaityti daugiau

Trečiadienį 8b ir 8c klasės mokiniai lankėsi Jaunimo darbo centre. Šio  centro darbuotoja supažindino  su profesijos pasirinkimo formule.  Moksleiviai, atlikdami testus,  turėjo galimybę geriau pažinti savo gabumus ir pagalvoti, kaip jie gali būti susiję su profesinės ir darbinės karjeros sprendimais. Mokinius lydėjo karjeros planavimo būrelio vadovė I. Čeplikienė ir 8b kl. auklėtoja R.Dragūnevičienė .

DSC_0113DSC_0127DSC_0129 (1)DSC_0147Skaityti daugiau

 ISM studentų vizitas gimnazijoje

 

Gruodžio 10 d.  gimnazijoje svečiavosi studentai iš ISM, vadybos ir ekonomikos universiteto. Jie mūsų, mokinukų,  gyvenimą pagyvino skaitydami paskaitas ir vesdami pamokas.

Jų dėka 8 – 12 klasių moksleiviai praplėtė žinias verslumo, tarptautiškumo srityse. Studentas iš Indijos vedė pamokas apie Indiją, jos tradicijas, maistą, istoriją. Žinoma, viskas buvo vedama anglų kalba, todėl mokiniai turėjo galimybę pagilinti ir anglų kalbos žinias.

II klasių  gimnazistams buvo pravesti verslumo mokymai ( jei ateityje jie sugalvotų kurti verslą, tai šios žinios labai praverstų).

Komandos formavimo seminaras buvo pravestas 8c klasei. Tikimės, kad jis padėjo puikiai praleisti laiką, pabendrauti .

ISM universiteto pristatymo metu moksleiviai buvo supažindinti su studijų programomis, pavyzdžiui, Erasmus programos galimybėmis ir studentų laisvalaikiu.

Džiaugiamės, kad studentai atvyko į Marijonų gimnaziją.

 

Greta Gelgotaitė

1524596_10152684068134900_1383737558396672155_n10301183_10152684068509900_6836557761317670362_n10857864_10152684069179900_2081494735732020798_n

Skaityti daugiau

Praėjusį penktadienį (gruodžio 5 d.) gimnazijoje pertraukų metu skambėjo adventinės

Už tai dėkojame muzikos mokyt. Jurgitai Stražnickaitei ir jos mokiniams.

1 0081 0111 0121 013

Skaityti daugiau

Reitingai

Norime pasidžiaugti sėkmingais mūsų gimnazijos (2014 m. laidos abiturientų) valstybinių brandos egzaminų rezultatais ir pranešti, jog žurnalo REITINGAI parengtame dalykiniame reitinge Marijonų gimnazija pateko tarp 50-ies geriausių Lietuvos gimnazijų.

Skaityti daugiau