Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


IMG_6033   IMG_6034   

Ar galima obuoliu įkalti vinį? Kokia spalva švyti kriptonas? Kas nutinka zefyrams vakuume? Ar kūnai gali levituoti? Kaip atrodo dramblio dantų pasta?

   Lapkričio 25 dieną 8a ir 8b klasių moksleiviai apsilankė KTU Moksleivių laboratorijoje ir stebėdami įdomiuosius eksperimentus sužinojo atsakymus į visus šiuos klausimus. Pagrindinis Moksleivių laboratorijos tikslas – skatinti Lietuvos moksleivius domėtis fizikos, chemijos mokslais ir supažindinti su praktiniais šių mokslų pritaikymais.

   Po to mokiniai apžiūrėjo Maisto mokslo ir technologijų centrą bei cheminės inžinerijos laboratoriją,  kuri yra moderniausia visoje Europos Sąjungoje.

   “Kelionė į KTU labai patiko, labai daug naujo sužinojau ir pamačiau. Labiausiai patiko bandymai su azotu ir "dramblio pastos" gaminimas.” (Kamilė, 8a kl.)

   "Šį rudenį vokiečių kalbos mokytoja ir karjeros būrelio vadovė I. Čeplikienė mums pasiūlė aplankyti Kauno technologijų universitetą. Mes vieningai sutikome šią žinią ir nekantriai laukėme kelionės. Atvažiavę į KTU miestelį nustebome, kiek daug pastatų čia yra. Besižvalgant aplinkui mes buvome labai maloniai sutikti ir pakviesti  į vidų. Iš pradžių pamatėme šiek tiek chemijos ir fizikos bandymų, kurie mums labiausiai patiko. Paskui aplankėme maisto technologijų laboratorijas. Džiaugiuosi, kad buvo galimybė nukeliauti į šį universitetą ir pamatyti tai, ką ne kiekvienas gali išvysti. Taip pat nusprendžiau plačiau domėtis tuo, kas man patinka labiausiai." (Gabija R., 8a kl.)

"Pamačiau daug naujo, buvo labai įdomu stebėti bandymus, pamačiau kaip viskas atrodo universitete iš tikrųjų." (Gabija K., 8a kl.)

   Moksleivius išvykoje lydėjo klasių auklėtojos B. Talalajeva ir L. Mieldažytė, karjeros būrelio mokytoja I. Čeplikienė bei gimnazijos kapelionas kun. M. Martinaitis.

IMG_6039   IMG_6040 

IMG_6038   IMG_6043   

IMG_6047   IMG_6057

Skaityti daugiau

2015 m. lapkričio 20 d. 7a klasės mokinė Nikolė Baltušytė dalyvavo skaitovų konkurse anglų kalba “Metų laikai 2015”, kuris vyko Kauno jėzuitų gimnazijoje. Prizinės vietos nelaimėjusi, bet gerai pasirodžiusi Nikolė garbingai varžėsi su šešiomis dešimtimis 5-8 klasių skaitovų iš visų Kauno ir Lietuvos katalikiškų mokyklų ir po savo pasirodymo sulaukė gausių aplodismentų.

Sveikiname Nikolę ir linkime dar didesnės sėkmės būsimuose konkursuose!

Nikolę į konkursą lydėjo anglų k. mokytoja J. Rupšienė

su_nikole

Skaityti daugiau

foto_004
Marijonų gimnazijos mokiniai ir mokytojai lapkričio mėn. 16d.  prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ir paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Gimnazijos pirmųjų klasių moksleiviai dalyvavo trumpalaikiame technologijų - pilietinio ugdymo projekte, kurio metu buvo kalbama apie toleranciją mokykloje ir apie tolerantišką visuomenę. Mergaitės per technologijų pamokas sukūrė tolerancijos mozaiką -  šios pilietinės iniciatyvos simbolį.
Projektui vadovavo mokytojos L. Mieldažytė ir L. Grinkienė.

Skaityti daugiau

 

rimos_3

 Žmoguje dega židinys. Jis gali skleisti gėrį, jaukumą, šilumą, spindulius ir gaivinti dvasią. Tas židinys yra ŠIRDIS.  Tavo ir mano... Patys geriausi jausmai ištrykšta iš širdies. „Tai, kas eina iš širdies, širdį ir pasiekia,“- teigia Dž.Pajetas. Todėl visai neatsitiktinai  7a, 8a ir I b klasės  gimnazistai (mokyt. R.Dragūnevičienė ), minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną, lietuvių kalbos pamokų metu  savo mintis sudėliojo į širdies formos mozaiką. Taip jie norėjo pasakyti, jog nors yra visi skirtingi, bet jų visų širdelės plaka tarsi vienos didelės širdies ritmu. O ta viena didelė širdis yra stiprybės ženklas ir įrodymas, jog mokame būti drauge, sugebame būti pakantūs kitiems ir kitokiems. 

rimos_1   rimos_2Skaityti daugiau

kita   one_perfect_song

2015 m. lapkričio 13 d. Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės 5-10 klasių mokinių anglų kalbos ir muzikos integruotas konkursas „One Perfect Song“, kuriame dalyvavo ir Marijonų gimnazijos 7b klasės mokinių ansamblis. Mūsų ansamblis atliko Annos Kendrick dainą „The Cup Song“. Pasirodymas patiko ne tik audringai plojusiai publikai, bet ir komisijai – ji skyrė mūsų septintokams pirmąją vietą 7-8 klasių amžiaus grupėje. Po dalyvių pasirodymo dar laukė šeimininkų pastatytas trumpas nuotaikingas spektakliukas ir UAB „Mantinga“ dovanotos vaišės. Visi dalyviai ir juos parengusieji mokytojai gavo padėkas, vaikams buvo išdalintos knygyno „Rotas“ dovanėlės. Sveikiname septintokų ansamblį ir juos parengusias mokytojas J. Stražnickaitę, E. Avižienienę ir J. Rupšienę.

Skaityti daugiau

  griniaus-muziejus-autorius-r.-linionis 

Lapkričio 12 d. K. Griniaus memorialiniame muziejuje II gimn. kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos - pilietiškumo pamokoje “K. Grinius - demokratiškiausias Lietuvos prezidentas”.

Mokinius lydėjo istorijos mokytoja L. Grinkienė.

Skaityti daugiau

trakai_1   trakai_3

Lapkričio 12 d., ketvirtadienį, 8 b ir 6a kl. mokiniai aplankė Trakus. ,,Senojoje kibininėje" dalyvavo edukacinėje kibinų gaminimo pamokėlėje "Kibinų kelias", kuri vyko tikroje totoriškoje jurtoje. Pamokėlės metu susipažino su karaimų kulinarijos paveldo patiekalais, klausėsi istorijos apie karaimų tradicijas. Patys išbandė pirštų miklumą sukant pyragėlį su mėsa - kibiną, kuriam yra suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Po pamokėlės moksleiviai vaišinosi kibinais, karštu vištienos sultiniu bei turėjo galimybę paragauti firminio kmynų gėrimo.

Moksleivius lydėjo 8b klasės auklėtoja L. Mieldažytė ir dailės mokytoja B. Talalajeva.

trakai_4   trakai_5

Skaityti daugiau

Lapkričio mėn. 11 d. I-IV gimn. klasių mokiniai kartu su fizikos mokytoja R. Motūzaite ir chemijos mok

   Lapkričio mėn. 11 d. I-IV gimn. klasių mokiniai kartu su fizikos mokytoja  R. Motūzaite ir chemijos mokytoja I. Rakutiene dalyvavo paskaitoje „Šiuolaikinės aktualijos mokslo pasaulyje ir problemų sprendimo keliai“, kurią skaitė prof. hab. dr. J. Vaitkus, Vilniaus universiteto profesorius emeritas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys. Paskaitoje buvo pateikta daug informacijos apie klimato kaitą bei energetiką. Lektorius papasakojo apie Lietuvos ir pasaulio mokslininkų atliekamus darbus. Mokiniai ne tik praplėtė jau turimas žinias, bet ir įgijo naujų žinių biologijos, chemijos ir fizikos mokslų srityse. 

rasos_1   rasos_2

ytoja I. Rakutiene dalyvavo paskaitoje „Šiuolaikinės aktualijos mokslo pasaulyje ir problemų sprendimo keliai“, kurią skaitė prof. hab. dr. J. Vaitkus, Vilniaus universiteto profesorius emeritas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys. Paskaitoje buvo pateikta daug informacijos apie klimato kaitą bei energetiką. Lektorius papasakojo apie Lietuvos ir pasaulio mokslininkų atliekamus darbus. Mokiniai ne tik praplėtė jau turimas žinias, bet ir įgijo naujų žinių biologijos, chemijos ir fizikos mokslų srityse. 

Skaityti daugiau

44 

 

Lapkričio 6 dieną 5 a ir b klasių mokiniai aplankė Panevėžį. Stebėjo stiklo dirbinių gamybą meninio stiklo studijoje, apžiūrėjo keramikos gaminius Panevėžio keramikos įmonėje. Apsilankė Panevėžio vežimo lėlių teatre, kuriame žiūrėjo spektaklį "Raudonkepuraitė", klausėsi nuotaikingos paskaitos apie lėlių gamybą. Mokiniai taip pat turėjo galimybę ir patys pavaidinti.

Mokinius lydėjo klasės auklėtojos A. Gudauskienė ir A. Beinakaraitienė bei kūno kultūros mokytoja K. Plūkaitė.

11   22 

 55   7

Skaityti daugiau

3    4

"Dalinkimės visi kartu šiluma, meile ir parama "Išsipildymo akcijai"!",- paraginti šio kvietimo lapkričio 6-ąją nuostabiai pyragais kvepiančiame technologijų kabinete būriavosi gimnazistai ir mokytojai. "Pyragų dienos" tikslas - dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. Užtenka vos vieno gabalėlio ir mes, visi kartu, atsiduriame žingsniu arčiau vaikų svajonių įgyvendinimo. Akcijos metu už pyragus surinktos lėšos (73.37 EUR) jau pervestos į Labdaros fondo "Vienybė" sąskaitą.

Dėkojame visiems pyragus kepusiems ir skanavusiems, o ypatinga padėka skiriama šios iniciatyvos organizatorei technologijų mokytojai Linai Mieldažytei.

IMG_6028   

   

Skaityti daugiau