Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/themes/kahuna/includes/loop.php on line 295

Warning: Undefined variable $output in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/plugins/archyvas/user/archyvas.php on line 10

P1040448

Kovo 2 dieną į organizuotą Atvirų durų rytmetį rinkosi būsimieji penktokai, ketinantys mokytis Marijonų gimnazijoje. Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė   direktorė Rasa Šalaševičienė.
Pavaduotoja ugdymui Roma Raškevičienė papasakojo gimnazijos istoriją, taip pat  ir apie šiandienos aukštus mokinių pasiekimus bei laimėjimus konkursuose, olimpiadose, puikiai išlaikomus brandos egzaminus. Priminė būsimiems penktokams įstojimo į gimnaziją sąlygas. Kvietė mokytis jaukioje, saugioje, tolerantiškoje, katalikiškoje aplinkoje. Taip pat atsakė į tėvų klausimus.
Gimnazijos choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Jurgitos Stražnickaitės, svečiams atliko dvi giesmes ir dainą ,,Mano kraštas’’. O abiturientas Tomas Bendaravičius pristatė savo sukurtą filmuką apie gimnazijos šventes ir kasdienybę. Būsimiems penktokams buvo perskaitytas ir įteiktas abiturientų laiškas. Mokytoja Edita Avižienienė būsimų penktokų tėveliams vedė trumpą, bet įdomų anglų kalbos žaidimą - konkursėlį. Vokiečių kalbos mokymąsi gimnazijoje pristatė mokytoja Inga Čeplikienė. Į sceną buvo kviečiami visi norintys ketvirtokai ir jų tėveliai bei mokytojai rašyti - piešti sakinių ,,Aš noriu mokytis šioje gimnazijoje’’ bei ,,Laukiam visų mūsų gimnazijoje’’. Vėliau vyko ekskursija po gimnaziją, kurią vedė III kl. gimnazistai .
Tikimės, kad Atvirų durų rytmetyje lankęsi būsimi penktokai ir jų tėvai gavo pakankamai informacijos apie gimnaziją ir rudenį sulauksime gausaus būrio naujų mokinių.

Skaityti daugiau

baloon
 

   O kas gi ta Tėvynė? Juk tai mes.
   Taip, mes visi. Ir jeigu mes teisingi,
Tai ir Tėvynė bus teisinga.  
O kas gi esam mes, Tėvyne, jei ne Tu,-
ar mes ne Tavo amžių sekundės ir minutės,
ar mes ne upė, glamonėjama krantų,
kurios kiekvienas lašas – Tavo mintys?
Just. Marcinkevičius

Skaityti daugiau

          Š - šviesa
               I - intelektas
                   M - meilė
                         T- tolerancija
                                 A - atsakomybė
                                         D - darbštumas
                                               I - idėjos
                                                     E - energija
                                                            N - nerimas
                                                                    I - išmintis
                                                                           S - svajonės

 
             100 paskutinių dienų gimnazijoje  pradėjo skaičiuoti IX abiturientų laida.

Laikas nesustoja nei akimirkai. Vis arčiau ir arčiau... Vis mažiau dienų lieka iki egzaminų ir jau neilgai mums liko džiaugtis dvyliktokų draugija.  Tačiau prieš tai dar privaloma pasinerti į linksmybes. Šimtadienio metu dvyliktokai dar kartą įrodė, kad jie yra išmintingiausi mokiniai gimnazijoje.
Šventė visiems praskaidrino nuotaiką, regis, patys abiturientai liko irgi patenkinti.
Yra laikas būti, yra laikas išeiti. Toks tikras tas išėjimo liūdesys. Nors šimtas dienų -  pakankamai didelis laiko tarpas, per kurį, jei labai labai nori, dar gali ir ,,kalnus nuversti‘‘... 
Direktorė ir pavaduotoja ugdymui linkėjo siekti žinių, gerovės, puoselėti amžinąsias vertybes,  būti lankstiems ir kūrybingiems, žengti per gyvenimą, anot poeto Justino Marcinkevičiaus, „gerųjų žodžių kryptimi“.

                                       Atėjo intensyvaus skaičiavimo metas, mielieji...
                                       Gerų jums skaičių, ištvermės ir blaivaus proto.


Debesys danguj tai susieina, tai išsisklaido.
Vėjelis sodu prašvilpia ir vėl sugrįžta.
Kvėpuokime švelniai,
kas gali sutrukdyti mūsų gyvenimo šventei…
(Christensen)

P1040285DSC_1532DSC_1615DSC_1633DSC_1639DSC_1681DSC_1684DSC_1800

Skaityti daugiau

Lietuvos universitetų žinių lyga – jau trečiąjį sezoną LRT televizijoje. Šį sezoną dalyvių
ratas išsiplėtė – projekte dalyvauja ne tik studentai, absolventai, bet ir išrinktos
žiūrovų komandos. Žinių čempionatu domisi ir įvairių profesinių asociacijų atstovai –
medikai, teisininkai, žurnalistai, net gimnazistai.
Vasario 10 d. per LRT TV1 vyko atvira Lietuvos universitetų žinių lyga. Joje susitiko
Lietuvos sveikatos mokslų universitetų komanda ir Marijampolės žiūrovų komanda,
kurioje dalyvavo mūsų II a klasės gimnazistas Ignas Kriaučiūnas. Nors susitikimą
16:13 laimėjo Sveikatos mokslų universitetų atstovai, bet marijampoliečių komandai
nemažai atsakymų pelnė būtent mūsų Ignas.
Sveikiname Igną už puikias žinias ir drąsą !

Laidą galima matyti adresu : http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/33160

Skaityti daugiau

Vasario 13 d. Rygiškių  Jono gimnazijoje vyko Tarpmokyklinės komandinės šachmatų varžybos. Marijonų gimnazijai atstovavo šie moksleiviai:

Arnas Žukauskas 6 c kl.;
Paulius Pultinevičius 5 b kl.;
Kristijonas Vėlyvis 8 b kl.;
Goda Žitinskaitė 5 a kl.
                                             Mūsų komanda  iškovojo I vietą .

Šie moksleiviai kovo 3 d. dalyvaus  Respublikinėse Olimpinio festivalio komandinėse šachmatų varžybose, kurios vyks Kaune. Linkim sėkmės !

                               Sveikiname moksleivius ir jų mokytoją Kristiną Plūkaitę !

P1040380P1040382P1040384z

Skaityti daugiau

P1040169


mw 
Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim,
Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės yra juoko, išdaigų diena. Pagrindinis dėmesys nukreiptas į apeigas ir burtus, kurie išvaro žiemos demonus ir pažadina šalčio sukaustytą žemę iš miego, suteikia jai derlingumo galią. Švenčiamos visada antradienį, Gavėnios išvakarėse, 46 dienos (arba 7 savaitės) prieš Velykas, todėl šventės data kinta.
Kitą dieną po Užgavėnių – Pelenų diena (Papelčius, Pelenija), pradedanti septynias savaites truksiančią gavėnią. Tuo metu nedera linksmintis, nekeliamos vestuvės. Pelenų diena – nuobodžiausia metų diena, juodasis pasninkas. Ji buvo laikoma lyg ir pirmąja pavasario diena, todėl žmonės neskubėdavo anksti keltis, laukdavo, kol patekės saulė. Pasėlių dievas būdavo barstomas pelenais. Apipelenuodavo gyvulius, trobesius, žmones – iš dulkės gimęs, dulke ir pavirsi. O prieky – ilgas susimąstymo laikotarpis, valymasis, ateities vizija ir Velykų laukimas.

bw

Dėkojame IX klasių gimnazistams ir jų šaunioms auklėtojoms Rasai Motūzaitei bei Violetai Adomaitienei už puikiai organizuotas Užgavėnių linksmybes.

P1040115P1040117P1040138P1040175P1040176P1040185

Skaityti daugiau

 organizatoriu nuotr


 
Euroscola – tai programa suteikianti galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime Europos Sąjungos klausimais, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja virš 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių. Lietuvoje atrankos vyksta atskirose apskrityse taip sumažinant konkurenciją tarp mokyklų ir siekiant, kad visų Lietuvos regionų atstovai turėtų galimybę patekti į finalą ir dalyvauti ES moksleivių debatuose. Paskelbus pirmuosius naujai prasidėjusių metų Euroscola konkursus skirtus Tarptautinei moters dienai ir stereotipams apie moteris ir vyrus, pirmajame etape dalyvavo 9 komandos iš 8 Marijampolės regiono vidurinių mokyklų ir gimnazijų. Į finalą buvo pakviestos trys, paruošusios geriausius skaidrių pristatymus tema: „Kaip mes kovojame su stereotipais“. Finale, vykusiame Marijampolės kolegijoje, reikėjo įrodyti, kuri komanda daugiausiai išmano apie Europos Sąjungą, jos institucijas ir valstybes nares. Po tris valandas trukusio renginio Euroscola konkurso laimėtojais  tapo jungtinė Marijampolės marijonų gimnazijos 8 – 11 klasių mokinių komanda,  kuri kartu su mokytojomis I. Subačiene ir D. Miliauskiene jau ruošiasi kelionei į Strasbūrą, kur kovo 21 d. tarptautiniuose debatuose atstovaus Lietuvai.
 
Finalo rezultatai:
Marijampolės Marijonų gimnazija – 24,4 taško
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija – 22,5 taško
Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazija – 10,2 taško

Finalistų darbus galite pamatyti čia: http://www.europarl.lt/view/lt/Euroscola/2013_konkursai/Marijampole_darbai.html

Skaityti daugiau

Sėkmės mokyklos ir ISM bendras projektas „ATRASK SAVE: TIESIAUSIAS KELIAS SVAJONĖS LINK“ keliavo po 5 Lietuvos miestus: Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Alytų ir Uteną! Vasario 5 dieną projektas apsilankė Marijampolėje. Paskaitos vyko Europe Royal konferencijų salėje, kuriose dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai. Paskaitų metu moksleiviai dalyvavo paskaitose apie karjeros planavimą, savęs pažinimą, bei sėkmingą savo tikslo siekimą. Praktinėse paskaitose moksleiviai turėjo galimybę sužinoti ne tik kaip sėkmingai siekti savo tikslo bei atrasti savo pašaukimą, bet ir kodėl svarbu dar mokykloje galvoti apie asmeninės karjeros planavimą. Moksleiviai galėjo atsakyti į klausimus: Kaip atrasti svajonių profesiją ir savo pašaukimą? Kuo aš noriu ir kuo galiu būti? Kaip sėkmingai siekti savo tikslo?

pic

KAS DOMISI, TAS DAUG SUŽINO

Skaityti daugiau

Informuojame, kad Marijampolės marijonų gimnazijoje

ugdomojo proceso nutraukimas pratęsiamas iki 2013 m. vasario 8 d.

Mokiniai į pamokas grįžta 2013 m. vasario 11 d. (pirmadienį).

                                                                                         Administracija

       

Skaityti daugiau