Marijampolės marijonų gimnazija pirmą kartą dalyvavo Euroscola konkurse ir iškovojo pirmąją vietą!
 organizatoriu nuotr

Euroscola – tai programa suteikianti galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime Europos Sąjungos klausimais, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja virš 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių. Lietuvoje atrankos vyksta atskirose apskrityse taip sumažinant konkurenciją tarp mokyklų ir siekiant, kad visų Lietuvos regionų atstovai turėtų galimybę patekti į finalą ir dalyvauti ES moksleivių debatuose. Paskelbus pirmuosius naujai prasidėjusių metų Euroscola konkursus skirtus Tarptautinei moters dienai ir stereotipams apie moteris ir vyrus, pirmajame etape dalyvavo 9 komandos iš 8 Marijampolės regiono vidurinių mokyklų ir gimnazijų. Į finalą buvo pakviestos trys, paruošusios geriausius skaidrių pristatymus tema: „Kaip mes kovojame su stereotipais“. Finale, vykusiame Marijampolės kolegijoje, reikėjo įrodyti, kuri komanda daugiausiai išmano apie Europos Sąjungą, jos institucijas ir valstybes nares. Po tris valandas trukusio renginio Euroscola konkurso laimėtojais  tapo jungtinė Marijampolės marijonų gimnazijos 8 – 11 klasių mokinių komanda,  kuri kartu su mokytojomis I. Subačiene ir D. Miliauskiene jau ruošiasi kelionei į Strasbūrą, kur kovo 21 d. tarptautiniuose debatuose atstovaus Lietuvai.

Finalo rezultatai:
Marijampolės Marijonų gimnazija – 24,4 taško
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija – 22,5 taško
Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazija – 10,2 taško

Finalistų darbus galite pamatyti čia: http://www.europarl.lt/view/lt/Euroscola/2013_konkursai/Marijampole_darbai.html