Spalio 12 dieną 5b klasės mokiniai apsilankė knygyne Pegasas. Penktokai sužinojo, kur ir kada atsirado pirmieji knygynai Lietuvoje ir Marijampolėje, kas buvo jų įkūrėjai, kokiomis knygomis jie prekiavo. Knygyno darbuotoja Lina supažindino mokinius su žymiausiais vaikų rašytojais ir jų biografijomis, pristatė jų kūrinius. Vaikai turėjo galimybę išsirinkti ir pristatyti klasės draugams mėgstamiausią perskaitytą knygą. Šis apsilankymas knygyne paskatino mokinius labiau pamilti knygą.
Klasės auklėtoja L. Grinkienė
{flv}marijonai{/flv}
Atkeliavus auksiniam rudenėliui norisi pasidžiaugti jo gausiu derliumi ir gražiomis spalvomis. Spalio mėnesį gimnazijos pradinukai įgyvendina projektą „Dėdė Rudenėlis žemėn atkeliavo...“. Pirmoji projekto dalis – rudens gėrybių paroda. Parodai gimnazijos mažieji su tėveliais nusprendė pasidairyti po savo daržus ir sodus, mišką. Ir ko tik ten nerado… O paskui… kūrybiškumui nebuvo galo. Pirmadienį mokyklos koridoriuje rikiavo įvairiausius žmogeliukus, peliukus, ežiukus, paukščiukus, avytes ir galybę kitokių personažų. Čia galima pamatyti mašiną, laivą, o pats daržovių karalius virto princesės karieta! O kur dar spalvingos rudens augalų kompozicijos!
Džiaugiamės vaikų kūryba ir išradingumu, dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą.
Pirmos pradinės klasės mokytoja Ligita Vadopalienė
Spalio 11 d. I – IV gimnazijos klasių moksleiviai turėjo galimybę stebėti muzikinį poezijos monospektaklį ,,Kelionė“ pagal J.Vaičiūnaitės eiles. Aktorė Donata Kielaitė kvietė kartu su spektaklio heroje pakeliauti gyvenimo poezijos keliais ir amžinai aktualių meilės paieškų takais. Į emocijų sūkurį herojė nėrė kartu su muzika. Spektaklio metu aktorė gitara atliko F.Šopeno, F.Šuberto ir kitų kompozitorių kūrinius. „Spektaklio veikėja eilėraščiais - prisiminimais keliauja į save. Iš skausmo, kančios – į šviesą. Herojė išsilaisvina, pajunta meilės pilnatį ir susitaiko su savimi. Žmogus bet kada gali pasijusti esąs pasaulio dalis, atrasti su juo artimą, švelnų ryšį“, – teigia „Kelionės“ autorė. Graži aktorės kalba, tobula vaidyba padeda suvokti, kaip galima perskaityti eilėraštį, skatina ieškoti įvairesnių interpretacijos galimybių sudėtingoje gyvenimo kelionėje. Tie, kurie atidžiai žiūrėjo spektaklį, tikriausiai išgyveno įvairiausių emocijų pliūpsnį – nusivylimą, ilgesį, džiaugsmą... O kitiems linkėčiau išmokti pajusti, suprasti, išgirsti šalia esantį, auginti ir brandinti savyje vidinę kultūrą...
R.Dragūnevičienė
Spalio 10 d. Pradinių klasių pirmokai ir antrokai šventė košės dieną. Į svečius buvo atvykusi sveikatos priežiūros specialistė Simona. Mokiniai darė rytinę mankštą, valgė dribsnių košę, diskutavo apie košės svarbą mūsų organizmui, skaitė pasaką apie Dribsį ir Dribsę. Su jais keliavo knygelės puslapiais, atlikdami įvairiausias užduotis. Sužinojo kokių produktų turėtų valgyti daugiau, kurių labai saikingai. Mokiniai prižadėjo informacija pasidalinti su mažaisiais broliukais ir sesutėm. Linkim visiems kuo dažniau pusryčiams valgyti košę. Kodėl? Paklauskite pirmokų ar antrokų.
Mokytoja Jūratė Petruškevičienė
Šiandien dienos staigmena! Malonu, kad galiu džiaugtis Marijonų gimnazijos mokytojais.
Juos vertina ir Lietuvos universitetų dėstytojai, rektoriai. Rekomenduoju gerbti, girdėti ir bendradarbiauti su jais.
Aš vertinu ir žaviuosi jų darbu.
Direktorius Saulius
Nauji draugai, įspūdžiai, patyrimai ir naujos žinios – tiek sutilpo vienoje savaitėje. Ir dar daugiau...
Spalio 1 – 8 dienomis Marijampolės marijonų gimnazijoje praūžė anglų kalbos mokytojos Daivos Miliauskienės koordinuojamas projektas Erasmus+ „A shared reading time in Europe“.
Sulaukėme svečių iš Ispanijos (Instituto de Educacion Secundaria la Creueta), Airijos (Loreto Community School), Vokietijos (Erich-Gutenberg-Berufskolleg Koeln, Belgijos (College Saint Louis) ir Suomijos (Pyoron Koulu, Kuopio).
Tad ką per tokį laiką nuveikėme, jog šį projektą prisiminsime dar ilgai?
Spalio 8 dieną didelė grupė gimnazistų lankėsi Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Kelionės metu aplankė ,,TITANIC THE EXHIBITION“ - didžiausią pasaulyje kilnojamą parodą, kurioje nukeliavo į 1912 metų balandžio 14 d. ir turėjo galimybę pasijusti legendinio laivo keleiviais. Mokiniams buvo suteikiama galimybė ne tik pasivaikščioti po autentiškas keleivių kajutes, bet ir savo akimis pamatyti laivo įgulos bei keleivių asmeninius daiktus, drabužius bei interjero detales, susipažinti su kiekvieno keleivio istorija ir ją iš naujo išgyventi.
Vėliau moksleivių laukė apžvalginė ekskursija pėsčiomis, kurios metu susipažino su miesto senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą: lankėsi Karalių pilyje ir aikštėje, senamiesčio Turgaus aikštėje, kurioje puikuojasi paminklas Varšuvos simboliui - Undinei, praėjo pro Barbakano gynybinę sieną. Pamatė Didįjį teatrą, praėjo Karališkuoju keliu iki pat Šv. Kryžiaus bažnyčios, kur palaidota F. Šopeno širdis...Toliau vyko į Karališkąją vasaros rezidenciją - Lazienki parko rūmus. Tai – vienas gražiausių neoklasikinių statinių šalyje. Rūmuose įsikūręs Architektūros muziejus.
Pažintis su Varšuva baigėsi KOPERNIKO mokslo centre, kuriame mokinių laukė pažintis nuo paprastų tiesų iki robotų eros technologijų.
Už šią kelionę gimnazistai dėkoja istorijos mokytojai LORETAI TOLKOVIENEI.
Mokytoja Rima Dragūnevičienė
Švelniai prie širdies prisiglaudė gerumas.
Išmintis uždėjo ranką ant peties.
Vėl rudens rytų skaidrumas,
Vėl iš naujo trokšti to paties:
Kad pamiltų, kad suprastų, kad išgirstų...
Jau nuo pat ryto ateinančiųjų laukė gimnazijos direktorius Saulius Andriuška, kuris nepagailėjo šiltų padėkos žodžių šventiškai nusiteikusiems mokytojams ir įteikė po didelę raudoną rožę, o abiturientai dovanojo po stiklainį dar šiltos moliūgienės bei keraminį stilizuotą moliūgą. Vėliau Mokytojų kambaryje abiturientai ir jų auklėtojos paruošė jaukų kavos stalą.
Viena iš svarbiausių Mokytojo dienos tradicijų gimnazijoje – Karjeros ugdymas, kai abiturientai veda pamokas, t. y. pavaduoja mokytojus. Tai nėra lengva užduotis. 1-ąją pamoką abiturientai, gavę visas mokytojų „privilegijas“, privalėjo prisiimti ir atsakomybę - išaiškinti naujas temas. Na, o ketvirtoji pamoka buvo irgi netradicinė, mat ją žemesnėse klasėse vedė mokinių tėveliai , o vyresnėse klasėse šiuo metu gimnazijoje viešintys daugiašalio Erasmus+ K2 projekto „A Shared Reading Time in Europe“ svečiai, tai mokytojai iš Ispanijos (Instituto de Educacion Secundaria la Creueta), Airijos (Loreto Community School), Vokietijos (Erich-Gutenberg-Berufskolleg Koeln, Belgijos (College SAint Louis) ir Suomijos (Pyoron Koulu, Kuopio).
Po pamokų abiturientai mokytojus pradžiugino sveikinimo koncertu - nuotaikingai atliktomis dainomis bei šokiais. Visus nustebino ir nuotaikingos nominacijos. Taigi dar kartą įsitikinome, kokie gabūs ir nuostabūs mūsų gimnazijos auklėtiniai. Kiek daug juose glūdi tikros meilės pasauliui.
Pasveikinti mokytojų šventės proga su didžiule pintine vaisių atskubėjo ir gimnazijos steigėjas Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikos klebonas kun. Andrius Šidlauskas MIC . ,, Tarsi prinokę rudens vaisiai Jūsų žodžiai, patirtis, mintys tesotina šiandien bręstančius jaunus žmones, o Jums patiems tegul nestinga sveikatos, kantrybės, kūrybos, mokinių dėkingumo‘‘ ,- sakė jis.
Gimnazijos fojė mokytojų laukė dar viena staigmena – abituriento Pauliaus ir komandos „Unlimited Insanity“ pasirodymas. Gatvės gimnastų šou nepaliko nė vieno abejingo.
Po koncerto mokytojų ir svečių laukė pietūs – skaniausia pasaulyje moliūgų sriuba su frikadeliais.
Spalio 5-ąją gimnazija buvo kupina nuoširdaus juoko ir šypsenų. Visada smagu matyti tokius linksmus ir atsipalaidavusius pedagogus. O mokiniai galėjo atsidėkoti savo mokytojams už jų darbą ir pastangas.
Už puikią šventę dėkojame abiturientų auklėtojoms Birutei Talalajevai ir Linai Rentelienei, šokių mokytojai Jolitai Lukšienei, muzikos mokytojai Jurgitai Stražnickaitei bei abiturientams.
Mokytoja Levita Kiverienė
Spalio 4 dieną 7 b klasės mokiniai domėjosi, kaip Marijampolėje rūšiuojamos atliekos. Iš pradžių septintokai aplankė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, o vėliau ir Marijampolės sąvartyną. Nors vaizdai nebuvo malonūs akiai ir ne vienas septintokas dangstėsi nosį, stengdamasis neįkvėpti ten tvyračio kvapo, visi kantriai išklausė, ką jiems pasakojo atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė Liucija Burbienė. Mokiniai stebėjo atliekų rūšiavimo procesą ir... pokštavo fotografuodamiesi sąvartyno „kalnų“ fone. Nors malonių emocijų išvyka nesukėlė, tačiau padėjo suprasti žmogaus veiklos daromą poveikį aplinkai ir atliekų rūšiavimo svarbą.
Klasės auklėtoja I. Subačienė