Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


Kovo 15 dieną 5 b klasės mokiniai lankėsi Lietuvos banko Pinigų muziejuje, kuris įsikūręs Vilniaus centre. Jie dalyvavo edukacinėje pamokoje, kurios metu sužinojo pinigų atsiradimo istoriją nuo seniausių jų formų- grūdų, kriauklių, kailių, gintaro - iki elektroninių pinigų, atsakinėjo į klausimus, specialiu presu nusikalė po suvenyrinę plokštelę – vieno skatiko pinigėlį. Muziejuje išvydo patį naujausią eksponatą – monetų piramidę, pastatytą iš milijono vieno cento monetų.

Po pietų mokiniai lankėsi LR Seimo rūmuose. Jiems ekskursiją vedė Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojas. Jis supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūromis, institucijos struktūra. Mokiniai vaikščiojo po Seimo rūmus, apžiūrėjo įvairias sales, sužinojo apie jų paskirtį, apžiūrėjo eksponuojamas parodas. Vėliau susitiko su Seimo nariu K. Mažeika, kuris atsakė į mokinių klausimus.

Už šią išvyką mokiniai dėkingi klasės auklėtojai J.Barabanovienei ir Kasparo mamytei.

DSC_0072

Skaityti daugiau

Kovo 13 dieną Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje II b klasės gimnazistams vyko netradicinė istorijos-pilietiškumo pamoka. Jos metu mokiniai sužinojo, kas ir kur įkūrė Tauro apygardą, susipažino su partizanų vadais, jų veikla, kasdieniniu gyvenimu ir žūties aplinkybėmis. Mokinius sudomino muziejuje saugomi partizanų dokumentai. Ši pamoka mokiniams padėjo geriau suvokti ginkluotos rezistencinės kovos reikšmę šiandieninei Lietuvai. Pamoką mokiniams vedė istorijos mokytoja L. Grinkienė.

II b klasės mokinė Gerda Kancieriūtė

sffvsfv

Skaityti daugiau

Vienas iš pagrindinių ugdymo karjerai programos uždavinių - padėti moksleiviams pažinti darbo pasaulio įvairovę. Su tokiu tikslu ir lankėmės įmonėje UAB „Sumeda", kuri gamina energiją taupančius vokiškos arba skandinaviškos technologijos pagrindu pagamintus medinius ir plastikinius langus.

Dėkojame Marijampolės Jaunimo Darbo Centro vyr. specialistei Loretai Barkauskienei, kuri padėjo suorganizuoti šią išvyką.

Ia gimnazijos kl. vadovė I. Čeplikienė

29136639_10211506291036485_4382511554264825856_n

Skaityti daugiau

Kovo 9 d. mūsų gimnazijos mokinė Ieva Dekaminavičiūtė dalyvavo Respublikiniame moksleivių muzikos, dailės, istorijos, lietuvių kalbos projekte „Rankšluosty įausiu Lietuvą Tėvynę", skirtame Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui. Renginys vyko Marijampolės ,,Šaltinio" pagrindinėje mokykloje. Jo metu skambėjo dainos ir eilės apie mūsų šalį. Ieva atliko dainą ,,Strazdas" , padeklamavo Maironio eilėraštį ,,Trakų pilis". Taip pat pristatė piešinį, kuris atspindėjo atliekamos dainos tematiką.

Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie lietuviškos muzikos tradicijų puoselėjimo, bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalies ugdymo įstaigų mokiniais bei mokytojais.

Muzikos mokytoja Jurgita Stražnickaitė

29103433_1540201056034986_6219077610559766528_n

Skaityti daugiau

Nuo 2018-02-26 iki 2018-05-04 mokyklos pradinukai dalyvauja Respublikiniame švietimo įstaigų gamtosauginiame projekte „Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj". Projekto uždaviniai: supažindinti vaikus su parskrendančiais paukščiais, jų gyvenimo būdu, mityba, mokyti juos atpažinti pagal spalvas, balsą; puoselėti vaiko dvasines, kūrybines galias, globojant gamtą, ugdant pagarbą ir atsakomybę gyvybei; skatinti ugdymo įstaigų bendruomenių bendravimą ir bendradarbiavimą.

Projektą sudaro trys etapai.

I etape „Sveiki, sugrįžę namo" vykdėme įvairias edukacijas - pokalbius, žaidimus, rodėme vaizdinę medžiagą, aptarėme parskrendančių paukščių išvaizdą, gyvenimo būdą, teikiamą naudą gamtai ir žmogui, klausėmės paukščių balsų.

II etape „Namelius turėsiu ir linksmai čiulbėsiu" dalyvavo ir tėveliai. Kartu su vaikučiais jie gamino inkiliukus namuose. 2 klasės mokinukai inkiliukus kurti mokėsi kartu su pirmos klasės gimnazistais. Kovo 9 d. dalyvavome inkilų kėlimo akcijoje, kurioje savo sukurtus inkilėlius padovanojome paukšteliams giesmininkams. Širdis užliejo neapsakomai šiltas jausmas- juk atlikome tokį kilnų darbą!

III etapas - piešinių paroda ,,Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj" dar tik laukia.Visas įgytas žinias apie mūsų čiulbuonėlius mokinukai galės panaudoti savo piešinukuose. Sėkmės jiems.

Visiems tėveliams, prisidėjusiems prie šių darbų, tariame AČIŪ!

Pradinių klasių mokytojos

1

Skaityti daugiau

Kovo 12 d.1a ir 1b klasių pradinukai lankėsi Marijampolės policijos komisariate. Čia jie turėjo galimybę sužinoti apie dirbančių pareigūnų sunkų ir atsakingą darbą. Pamatė svarbiausius ,,kambarius", į kuriuos eilinis žmogus nepatenka...

29176849_561663570877256_96994101144059904_n

Skaityti daugiau

Kovo 7 dieną antros pradinės klasės mokinukai vyko į Vilnių. Čia jų laukė nuotykių ir stebuklų kupina kelionė po paslaptingą Teatro pasaulį. Teatralizuota ekskursijos programa leido mokiniams praverti duris į ypatingą Vilniaus mažojo teatro pastato erdvę, į kurią paprastiems žiūrovams pakliūti dažniausiai netenka, – į užkulisius, repeticijų salę, grimerinę, kostiumų sandėlį, meno technikų cechą. Vaikai galėjo pasimatuoti karalienės sargybinio kepurę, trumpam pabūti baltuoju lokiu ar riteriu. Visus labai sužavėjo šviesos ir garso efektai, kurių dėka sukuriamos skirtingiausios nuotaikos, gimsta scenoje siaučiančios stichijos, – audra, rūkas, žaibas...

Po ekskursijos mažajame teatre mokinukai pramogavo Pilies šokoladinėje. Stebėjo šokolado šou, sužinojo, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, ragavo šokoladinių saldainių žaliavos ir ką tik pagamintų šokoladinių saldainių. Paskui savo meninius gabumus galėjo atskleisti patys gamindami originalius saldainius.

Vakare su lauktuvėmis tėveliams, broliams ir sesėms laimingi grįžo namo.

Mokytoja Ligita Vadopalienė

20180307_111759

Skaityti daugiau

Šiandien gimnazistai dalyvavo Kovo 11-osios žygyje Suvalkijos kalvomis ir piliakalniais. Labai žaviuosi ir didžiuojuosi visais žygyje dalyvavusiais pakeleiviais - I, II ir III klasės gimnazistais, kurie šauniai įveikė 15 km. Ir neišgąsdino jų darganotas pavasario oras, ir visai jiems ne kliūtis buvo pažliugę Suvalkijos keliukai... ,,Tautiškos giesmės" žygio pradžioje įkvėpti mėgavosi puikia draugija ir sėkmingai finišavo ten, kur ir pradėjo - J.Basanavičiaus tėviškėje. Taip pat dėkoju kolegėms L.Tolkovienei, K.Balčiauskienei ir I.Čeplikienei už buvimą kartu... Ir nors oras mūsų nelepino, bet buvo šilta, šilta nuo žinojimo, kad kartu galima padaryti labai daug- mylėti savo kraštą, mokytis būti drauge, ištiesti pagalbos ranką net tada, kai niekas jos neprašo.

Mokytoja R.Dragūnevičienė

DSC_0021

Skaityti daugiau

Kovo 8 dieną 5-8 klasių mokinių komandos susirinko  išsiaiškinti, kuri klasė daugiausiai žino apie Lietuvą. Mokiniai atliko kūrybines užduotis, atsakinėjo į klausimus apie savo gimtąjį kraštą, jo žmones, prisiminė lietuvių liaudies mįsles ir patarles. Renginio metu gera nuotaika pasirūpino III b klasės mokiniai, kurie dalyviams dovanojo nuotaikingą liaudies šokį. Mokinių komandas savo dainomis džiugino gimnazijos choras ir solistė Ieva Dekaminavičiūtė. Proto mūšio metu įnirtingai dirbo ir vertinimo komisija: istorijos mokytoja L. Grinkienė bei direktorius S. Andriuška. Apibendrinus komandų rezultatus, paaiškėjo, kad visų klasių mokiniai apie Lietuvą žino daug įdomių faktų, tačiau geriausią gebėjimą dirbti komandoje pademonstravo 8a klasė. Sveikiname laimėtojus ir dėkojame pavaduotojai J.Karpavičienei ir septintokams Godai Balaikaitei bei Pauliui Petrikaičiu, kurie rūpinosi renginio organizavimu ir vedimu.

DSC_0043

Skaityti daugiau

,,O Lietuva, mano !.. Kaip ištylėti, jausti Tave, matyti, mylėti . Būt su Tavim visada visada...‘‘

Kovo 9 dieną I-III klasių gimnazistams vyko muzikinė- literatūrinė valandėlė ,,Tėvynei Lietuvai ir gimtajai kalbai", skirta valstybės šimtmečiui. Renginio metu susirinkusiems eiles skaitė gimnazijos moksleiviai, o gitara skambino ir savo kūrybos dainas atliko svečias Algirdas Lipskas.

Mokyt. Levita Kiverienė

Skaityti daugiau