Warning: Undefined variable $output in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/plugins/archyvas/user/archyvas.php on line 10
Vasario 9 dieną mūsų gimnazistai lankėsi Vilniuje vykusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“. Joje susipažino su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka. Sužinojo, kokių žinių ir gebėjimų reikia, norint studijuoti, kaip pasirengti studijoms. Buvo pristatytos karjeros galimybes ir perspektyvos baigus universitetą, akcentuota mokymosi ir studijų Lietuvoje svarba, skatinamas jaunimo noras kurti ir gyventi savo šalyje, ugdyti patriotizmą ir pasididžiavimą savo šalies mokslo, kultūriniais pasiekimais. Informacinė, kūrybiška ir dinamiška aplinka skatino jaunus žmones domėtis studijų galimybėmis Lietuvoje, didino motyvaciją siekti išsilavinimo, mokė palyginti siūlomų ateities galimybių naudą, kreipė racionaliai rinktis specialybes, mokė priimti savarankiškus sprendimus, siekiant realizuoti save kaip asmenybę, dalinosi sėkmės istorijomis ir įkvėpė nebijoti netradicinių kelių, semiantis patirties ir žinių iš žinomų Lietuvos verslo, kultūros ir mokslo atstovų.
Gimnazistus lydėjo klasių vadovės B. Talalajeva, L. Mieldažytė, R. Dragūnevičienė ir D. Miliauskienė bei mokytoja R. Motūzaitė.
Penktadienį mokykloje antrokų laukė staigmena - pamoką vedė Gustės mamytė Jolita.
Ji mums visiems papasakojo apie savo veislyne „Prie Svetlicos“ veisiamus šunis. Tai labai gražūs šiaurės šunys samojedai. Jie ne tiktai draugiškiausi ir meiliausi žmonių draugai, bet ir parodų dalyviai. Jų vilna yra labai šilta ir turi gydomųjų savybių. Šie šunys dalyvauja kaniterapinėje veikloje. Kauno klinikose kiekvieną antradienį kaniterapijos šuniukai lanko vaikučius, sergančius sunkia onkologine liga. Taip pat lanko senelius senelių namuose, padeda autizmo sutrikimą turintiems vaikams, hiperaktyviems ir su įvairia negalia žmonėms.
Mums pristatyta samojedė Tilda taip pat yra kaniterapijos atstovė, vadinasi, gali lankyti vaikus ir suaugusiuosius ligoninėse ir suteikti ligoniams gerų emocijų, padėti sveikti.
Visiems buvo labai įdomu klausytis Gustės mamytės, bet dar smagiau buvo, kad galėjome kiekvienas paglostyti, pasidžiaugti ir prisiglausti prie šių samojedų gražuolių!
,,Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais, nemažiau vertais, garbingais tautų vardais ir norim, kad su pagarba mus ištartų“, - šiais poeto Just. Marcinkevičiaus žodžiais mokytoja L. Grinkienė pradėjo konferenciją, skirtą Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Konferencijoje dalyvavo Marijampolės miesto vicemeras Romualdas Makauskas, gimnazijos steigėjas kunigas dr. A. Šidlauskas, I - IV kl. gimnazistai, Šiaulių J. Janonio gimnazijos gimnazistai ir kiti svečiai. Konferencijoje pranešimą ,,J. Basanavičius - etnokultūros tyrinėtojas" skaitė Lietuvos Nacionalinio muziejaus etninės kultūros ir etnografijos skyriaus vedėja dr. E. Lazauskaitė ", apie Nepriklausomybės Akto signatarą vyskupą J.Staugaitį kalbėjo kanauninkas, profesorius, teologijos daktaras kunigas K. Žemaitis. Šiaulių J. Janonio gimnazijos mokytoja K. Murauskienė papasakojo apie XIX a. Šiaulių berniukų gimnaziją, kurią baigė signatarai M. Biržiška, S. Kairys, J. Vileišis ir A. Petrulis. Marijonų gimnazijos gimnazistai pristatė Marijampolės gimnaziją baigusių signatarų S.Banaičio, P.Dovydaičio, P.Klimo ir lietuvių tautos patriarcho J. Basanavičiaus veiklą.
Ši konferencija valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje paskatino mokinius susimąstyti, kad be Vasario 16 - osios nebūtų Kovo 11 - osios ir jos sėkmės istorijos, kad tėvynės ateitis yra jaunų žmonių rankose.
Lietuvos moksleivių sąjunga, puoselėdama pilietiškumą ir bendruomenės jausmą, artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, Lietuvos ateities kartoms dovanoja „Laiko kapsulę“, kurioje bus sudėtos mokyklų bendruomenių nuotraukos su linkėjimais ateities kartoms. Mūsų gimnazistai kartu su kitomis savivaldybės mokyklomis taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos ir ,,Laiko kapsulėje" paliko Marijampolės marijonų gimnazijos bendruomenės nuotrauką ir linkėjimus ateities lietuviams. Prasmingas renginys ,,Dovanoju Lietuvai“ šiandien vyko Rygiškių Jono gimnazijoje.
Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, atsakymo į klausimą, kas yra valstybė, vasario 2 d. Marijonų gimnazijos šeštokai ieškojo Valstybės pažinimo centre, kuris yra Vilniuje, LR prezidentūros pastatų komplekse. Vykdami į Lietuvos Respublikos sostinę Vilnių, mokiniai pasikartojo pagrindines žinias apie šalies teritoriją, gamtą ir istoriją. Gyventojai, etnografiniai regionai, tarmės, simboliai – šiuos svarbius valstybės elementus nagrinėjo edukacinio užsiėmimo metu. Tyrinėdami ekspoziciją, gilinosi į pasirinktą temą ir, susiedami įgytas žinias su šiandienos aktualijomis, pristatė ją savo draugams. Šeštokai buvo vieni pirmųjų marijampoliečių, kurie pamatė Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą, galėjo suprasti, koks svarbus gali būti žmogaus parašas.
Kelionės pabaigoje mokiniai pasidalino įspūdžiais. Nojus pasidžiaugė, jog išvykoje buvo labai smagu, o Beatai ypač buvo įdomu pamatyti Lietuvos Nepriklausomybės aktą, kuris eksponuojamas Signatarų rūmuose. Taip pat mergaitei labai patiko Valstybės pažinimo centre atliekamos komandinės užduotys, kurias įvykdyti galėjo naudodamasi planšetiniu kompiuteriu. Ji sužinojo, ką reiškia kiekvienas simbolis herbuose ir ką simbolizuoja kiekvieno herbo spalva.
Geografijos mokytoja L.Guogienė
Anglų kalbos konkurso Marijampolės savivaldybės etape, įvykusiame sausio 23 dieną, dalyvavo ir mūsų I - II klasių gimnazistai. Ignas Grinius (mokytoja E. Avižienienė) laimėjo II vietą ir įgijo teisę atstovauti Marijampolės savivaldybei šalies mokinių anglų kalbos konkurso finaliniame etape, kuris balandžio mėnesį įvyks Kauno Aušros gimnazijoje.
Sveikiname Igną ir jo Mokytoją!
Marijonų gimnazijos septintokai ir I-III klasių gimnazistai prisijungė prie Anykščių kultūros centro inicijuoto projekto ir rašė žinutę Lietuvai „Man gera čia gyventi, nes…“ Laiškai pasieks atsitiktiniu būdu atrinktus Lietuvos gyventojus. Mokinių mintys sušildys Lietuvos miesto, kaimo ar vienkiemio gyventoją. Tikimės, kad kiekvienas, gavęs laišką, pajus bendrystės šilumą, gerumą ir dalinsis tuo, nes laiškuose jaunų žmonių linkėjimai, viltys ir sveikinimai savo laisvos šalies žmonėms.
Vasario 16-ąją dieną į kelionę laiškus suruoš šios akcijos iniciatorius Anykščių kultūros centras su savo partneriais Anykščių rajono gimnazijų ir mokyklų bendruomenėmis ir pagrindiniu rėmėju – Anykščių Vadovų klubu. Laiškai iškeliaus 12 val. tautinės vėliavos pakėlimo ceremonijos metu prie paminklo Laisvei.
Laukite RANKA rašyto laiško! Gal jis pasieks ir Jus!
Sausio 31 d. antrąją pamoką I- II klasių gimnazistams vedė kapitonas Jurgis Norvaiša ir atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas. Mokiniai įgijo supratimą apie LR nacionalinio saugumo būklę, kylančias grėsmes šalies saugumui. Taip pat buvo pristatyta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Svečiai papasakojo, kokių savybių reikia norint studijuoti šioje aukštojoje mokykloje, kokias profesijas galima įgyti, įvardijo įvairias galimybes, kurios atsiveria, baigus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Mokiniai įgijo žinių, o svečiai džiaugėsi, kad turėjo galimybę apsilankyti mūsų gimnazijoje.
Šių metų sausio 17-24 d. mes, Marijampolės marijonų gimnazijos gimnazistai, dalyvavome ,,Ersamus+: A Shared Time For Reading In Europe" projekto ketvirtajame susitikime, kuris vyko Vokietijoje, Kelno mieste, Erich-Gutenberg-Berufskolleg mokykloje. Mus lydėjo šokių mokytoja Jolita Lukšienė bei projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Daiva Miliauskienė.
Mokykloje stebėjome pamokas, mokytojai lankėsi IT ir robotikos klasėse, kur galėjo išbandyti virtualios realybės įrangą. Taip pat su kitų šalių mokiniais (iš Belgijos, Ispanijos, Suomijos, Airijos bei, žinoma, Vokietijos) dalyvavome užsiėmimuose, kurių metu skaitėme straipsnius aktualiomis temomis: apie sportą, kultūrą, politiką, tradicinius patiekalus. Vėliau dalyvavome spaudos konferencijoje, kurioje aptarėme straipsnius, atsakėme į klausimus ir tobulinome viešojo kalbėjimo įgūdžius. Žinoma, turėjome galimybę susipažinti ir su Kelno miestu. Aplankėme Katedrą (Südturm des Kölner Domes), WDR radio stotį bei TV studiją, Rautenstrauch-Joest Muziejų, batutų parką ,,Jump House" ir Neven DuMont Haus laikraščių leidyklą.
Šis projektas skatina mus domėtis kitų šalių kultūra, tradicijomis, švietimo sistema. Tai puiki galimybė tobulinti anglų kalbos žinias bendraujant bei kuriant bendrą laikraštį su kitų šalių moksleiviais. Gyvendami vokiečių šeimose susipažinome su jų tradicijomis, dirbdami grupelėse su kitų šalių moksleiviais tobulinome savo anglų kalbos žinias bei komandinio darbo įgūdžius. Grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių bei susiradę naujų draugų!
Justė Juškaitė, IIIa klasės gimnazistė
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
,,Duok, kad sudegčiau kaip ta žvakė ant altoriaus nuo darbo kaitros ir meilės ugnies dėl Tavęs ir Tavo bažnyčios. /Pal. J. Matulaitis/
Pal. Jurgis Matulaitis - autoritetas, kalbėjęs praeito amžiaus Lietuvai, kalba mums ir šiandien. Sausio 26 d. gimnazijoje vyko pal. Jurgio Matulaičio mirties - gimimo dangui minėjimas ,,Širdis atnaujinta Tikėjimu ir Meile". Jautri moksleivių meninė programa palietė susirinkusiųjų širdis. Gimnazijos direktoriaus realus žvilgsnis į gyvenimo tikrovę paskatino atidžiau įsiklausyti į kitą ir į save. Apie tolimą ir artimą arkivyskupą Jurgį Matulaitį kalbėjo gimnazijos kapelionas. Susitikimas baigėsi pal. Jurgio Matulaičio muziejuje. Vienuolė Viktorija supažindino su Palaimintojo vaikyste, jaunystės laikotarpiu, studijų metais, plačiau atskleidė jo gyvenimą bei veiklą.
Pal. Jurgis Matulaitis visu savo gyvenimu ir veikla mums liudija: ,,Nesileiskime blogio nugalimi, nepasiduokime nevilčiai ir abejingumui, bet nugalėkime blogį gerumu, kurį Viešpats, nors ir kaip mažą grūdelį, tikrai yra pasėjęs kiekviename iš mūsų.“