Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


pirma foto

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami - kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.
Mes gi esam tie, kurie jų laukia,
laukdavo ir lauks visais laikais.
Tik su jais mes jaučiamės suaugę,
o vieni -  mes irgi kaip vaikai.
Justinas Marcinkevičius "Vaikų žemė", 1966
  
Nuotraukose momentai iš pirmokų kasdienybės: pamokose ir laisvalaikiu.

Skaityti daugiau

Rugsėjo 21   dieną gimnazijoje vyko 5 - 6 klasių mokiniams netradicinės istorijos pamokos, kurias suorganizavo istorijos mokytojos J. Karpavičienė ir L. Grinkienė tema: ,,Karaliaus Mindaugo Lietuva". Jų metu mokiniai ne tik susipažino su 13 amžiaus Lietuvos gyventojų buitimi, gyvenimo būdu, papročiais, amatais, ginkluote, bei aktyviai dalyvaudami pamokoje turėjo galimybę persirengti to amžiaus drabužiais, paragauti maisto, prisiliesti prie ginkluotės. 

DSC_0002DSC_0003DSC_0006DSC_0008DSC_0011DSC_0017

Skaityti daugiau

Nuo trečios klasės marijampolietis Tadas Žaliauskas laimi miesto matematikos olimpiadas. Tačiau Marijampolės marijonų gimnazijos abiturientui būti savo kiemo žvaigžde nesinori, jis siekia raškyti pergales ir nacionaliniuose konkursuose. Kiekvieną olimpiadą Tadas lygina su nauja viršukalne, kurią reikia įveikti. Tad šiemet gabus matematikas siekia ne tik brandos egzaminų viršūnių, bet ir vėl atsidurti tarp olimpiadų prizininkų.

Skaityti daugiau...

Skaityti daugiau

Marijampolės marijonų gimnazijos moksleiviai dalyvauja projekte "Be active"! Gerą nuotaiką visiems dovanojo 5, 11 ir 12 klasių moksleiviai.
Ačiū šokių mokytojai Jolitai Lukšienei už galimybę dalyvauti šiame projekte ir šokti kartu su visa Lietuva!

Skaityti daugiau

DSC_0032DSC_0036DSC_0043

Rugsėjo 18-20 d. visoje Lietuvoje vyksta Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai, kurių tikslas suteikti visuomenei kuo platesnes galimybes pažinti savo šalies, regiono, miesto paveldą.
Europos paveldo dienų 2015 renginių tema – „Paveldėkime savo ateitį“, siejama su nekilnojamo kultūros paveldu, reprezentuojančiu bei įprasminančiu Lietuvos valstybingumą ir pristatančiu XIX a. pab. – XX a. pr. laikotarpį, akcentuojant kultūros paveldo ryšį su praeitimi ir ateitimi, skirta artėjančiam Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui.
2015 m. rugsėjo 18 dieną mūsų gimnazijos 7a ir Ib klasių mokiniai apsilankė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono organizuotame renginyje ir apžiūrėjo parodą „Paveldėkime savo ateitį“, LDK Vytenio paminklą bei bataliono technikos ekspoziciją arklių manieže.
XIX a. pabaigoje statytas arklių maniežo pastatas paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu. Maniežas yra ypatingai vertingas architektūriniu požiūriu – jis turi unikalią medinę, sukabintą metaliniais elementais stogo konstrukciją.
Visų dalyvių taip pat laukė kareiviška košė su arbata bei betarpiškas bendravimas su Lietuvos ir JAV kariais.

DSC_0046DSC_0052

DSC_0044


                   Mokinius lydėjo klasės vadovės Rima Dragūnevičienė ir Inga Čeplikienė.


                                                 Nuotraukų autorė R. Dragūnevičienė

Skaityti daugiau


rugsėjo 21 d. - 25d. skelbiame

 „RYTINĖS MANKŠTOS SAVAITĘ“

Kiekvieną rytą: 7.55val klasėse, 9val., savo grupėse, darysim rytinės

mankštos pratimus:

* kad pabustume

* būtume žvalūs

                      * linksmai nusiteikę visą dieną

                                                     * kad tai taptų kiekvieno vaiko kasdieniniu įpročiu

PENKTADIENĮ: salėje 7.55val. mokinių baigiamoji mankšta,  11 val.

darželinukų, baigiamoji  mankšta lauke.

Socialinė pedagogė ir mokinių taryba

Skaityti daugiau

RUGSĖJO 8 D. - ŠVENČIAUSIOSIOS MERGELĖS

MARIJOS GIMIMAS

mergele

ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS GIMIMAS (ŠILINĖ) MT 1,

1–16. 18–23 „ŠTAI MERGELĖ NEŠIOS ĮSČIOSE IR

PAGIMDYS SŪNŲ, IR JIS VADINSIS EMANUELIS“

Reikia pažymėti, kad Bažnyčia švenčia tris gimimus: Kristaus, Marijos ir Jono Krikštytojo. Šios trys Gimimo dienos simbolizuoja tris dvasios gimimus: mat su Jonu mes atgimstame vandenyje, su Marija – atgailoje, su Kristumi šlovėje. „Švč. Mergelė Marija yra  turtinga ir rūpestinga Motina..., maloninga ir gailestinga, nes joje slypi paties Dievo Sutvėrėjo, vedančio mus į išganymą, meilė mums“.

  

Bernardinai.lt

Skaityti daugiau

Kažkas pasibaigė... Kažkas prasidėjo... Ir koks gi tai jausmas? Žinoma, kad puikus! Juk kiekviena diena – nauja pradžia!

Marijampolės marijonų gimnazijos Rugsėjo 1-osios šventė prasidėjo 9 val. šv. Mišiomis arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje, kurių metu buvo pašventinta istorinė marijonų gimnazijos vėliava. 10 valandą prie mokyklos šurmuliavo gimnazistai, nekantriai rankytėmis su abiturientais susikibę trypčiojo pirmokėliai, rinkosi mokytojai ir svečiai. Mokinių švente džiaugėsi ir gausus būrys tėvelių. Gimnazijos direktorius Saulius Andriuška paskelbė naujų mokslo metų pradžią ir pasveikino visus su švente. Sveikinimo žodžius taip pat tarė Lietuvos kunigų Marijonų provincijos vyresnysis ir bazilikos klebonas kun. Andrius Šidlauskas MIC, Marijampolės savivaldybės tarybos narys Andrius Vyšniauskas ir Švietimo skyriaus vyriausias specialistas Saulius Pangonis. Mielomis prisiminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti „šimtukininkų“ mokytojai, įteikti Padėkos ir Pagyrimo raštai puikiai ir labai gerai besimokantiems mokiniams.

Ačiū abiturientams, jų klasių auklėtojoms, mokytojoms Birutei Talalajevai, Jurgitai Stražnickaitei ir Jolitai Lukšienei už nuotaikingą programą.

IMG_5735IMG_5736IMG_5739IMG_5740 

Skaityti daugiau

sidabras

Šių metų rugpjūčio 10 - 17 dienomis Tverėje vyko pasaulinė mokinių geografijos olimpiada. Joje dalyvavo ir buvęs mūsų mokyklos gimnazistas Ignas Kriaučiūnas. Puikiai atlikęs užduotis, Ignas iš pasaulinės olimpiados Rusijoje parsivežė sidabro medalį. Nuoširdžiai sveikiname  jaunąjį geografą Igną Kriaučiūną, apgynusį ne tik savo, bet ir visos Lietuvos garbę, bei dėkojame Igno geografijos mokytojai Laimutei Guogienei.

Skaityti daugiau