Europos paveldo dienos Marijampolėje

DSC_0032DSC_0036DSC_0043

Rugsėjo 18-20 d. visoje Lietuvoje vyksta Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai, kurių tikslas suteikti visuomenei kuo platesnes galimybes pažinti savo šalies, regiono, miesto paveldą.
Europos paveldo dienų 2015 renginių tema – „Paveldėkime savo ateitį“, siejama su nekilnojamo kultūros paveldu, reprezentuojančiu bei įprasminančiu Lietuvos valstybingumą ir pristatančiu XIX a. pab. – XX a. pr. laikotarpį, akcentuojant kultūros paveldo ryšį su praeitimi ir ateitimi, skirta artėjančiam Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui.
2015 m. rugsėjo 18 dieną mūsų gimnazijos 7a ir Ib klasių mokiniai apsilankė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono organizuotame renginyje ir apžiūrėjo parodą „Paveldėkime savo ateitį“, LDK Vytenio paminklą bei bataliono technikos ekspoziciją arklių manieže.
XIX a. pabaigoje statytas arklių maniežo pastatas paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu. Maniežas yra ypatingai vertingas architektūriniu požiūriu – jis turi unikalią medinę, sukabintą metaliniais elementais stogo konstrukciją.
Visų dalyvių taip pat laukė kareiviška košė su arbata bei betarpiškas bendravimas su Lietuvos ir JAV kariais.

DSC_0046DSC_0052

Mokinius lydėjo klasės vadovės Rima Dragūnevičienė ir Inga Čeplikienė.

Nuotraukų autorė R. Dragūnevičienė