Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


mat

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje gruodžio 18 d. vyko Suvalkijos krašto gimnazijų matematikos olimpiada.

Mantas Brusokas (IV gimn. kl.) laimėjo I vietą,

Domantas Tamašauskas (III gimn.kl.) - I vietą,

Matas Kaminskas (IV gimn. kl.) - II vietą,

Tadas Žaliauskas (IV gimn. kl. ) - III vietą,

Giedrė Jurevičiūtė (I gimn. kl.) - III vietą.

Gana gerai pasirodė ir kiti moksleiviai: Justė Juškauskaitė (I gimn. kl.), Milda Brokevičiūtė (II gimn. kl.), Kamilė Gabrevičiūtė (II gimn. kl.), Gustas Dzemyda (II gimn. kl.), Domantas Kelpša (II gimn. kl.), Aivaras Verbalis (III gimn. kl.), Augustė Deniušytė (III gimn. kl.) bei Klaidas Rutkauskas (III gimn. kl.).

Džiaugiamės mokinių pasiekimais ir dėkojame jų mokytojoms A. Beinakaraitienei ir A. Gudauskienei.Skaityti daugiau

informatika

Š. m. gruodžio 15 d. Sūduvos gimnazijoje vyko Informatikos olimpiados miesto etapas.
II - IV gimn. klasių grupėje Matas Kaminskas (IV gimn. kl.) laimėjo I vietą, Tadas Žaliauskas (IV gimn. kl.) apdovanotas pagyrimo raštu.
8 kl. - I gimn. klasių grupėje Justas Baniulis (8 kl.) laimėjo III vietą, Mykolas Kralikas (7 kl.) apdovanotas pagyrimo raštu.
Visi moksleiviai ir IV gimn. kl. mokinys Paulius Juškauskas pakviesti į Informatikos olimpiados respublikinio etapo atrankinę dalį.
Sveikiname laimėtojus ir jų mokytoją L. Rentelienę.

Skaityti daugiau

pavad1   pavad2   

Gruodžio 11 d. mūsų gimnazijos 5B klasės mokiniai, lydimi istorijos ir matematikos mokytojų, J. Karpavičienės ir A. Beinakaraitienės, lankėsi Marijampolės kraštotyros muziejuje. Čia vyko istorijos pamoka, į kurią buvo integruota etninės kultūros ugdymo programa.  Pamokos netradicinėje erdvėje tema : „Lietuvių kalendorinės šventės ir papročiai“. Šio netradicinio užsiėmimo metu penktokai domėjosi lietuvių etninės kultūros raida, aptarė senąsias žiemos švenčių tradicijas ir papročius, žaidė žaidimus, susipažino su šiaudinių eglutės žaisliukų gamyba.

Už smagias akimirkas mokiniai dėkojo kraštotyros muziejaus darbuotojoms ir juos lydėjusioms mokytojoms.

pavad3   pavad4

   

Skaityti daugiau

1   2

Gruodžio 11 d. mūsų gimnazijos 5B klasės mokiniai, lydimi istorijos ir matematikos mokytojų, J. Karpavičienės ir A. Beinakaraitienės, lankėsi Marijampolės kraštotyros muziejuje. Čia vyko istorijos pamoka, į kurią buvo integruota etninės kultūros ugdymo programa.  Pamokos netradicinėje erdvėje tema : „Lietuvių kalendorinės šventės ir papročiai“. Šio netradicinio užsiėmimo metu penktokai domėjosi lietuvių etninės kultūros raida, aptarė senąsias žiemos švenčių tradicijas ir papročius, žaidė žaidimus, susipažino su šiaudinių eglutės žaisliukų gamyba.

Už smagias akimirkas mokiniai dėkojo kraštotyros muziejaus darbuotojoms ir juos lydėjusioms mokytojoms.

3   4

Skaityti daugiau

Iškilmingame Lietuvos pramonininkų konfederacijos renginyje, vykusiame 2015 m. gruodžio 11 d. ,,Forum Palace" laisvalaikio ir pramogų centre, Marijonų gimnazijos mokiniui Tadui Žaliauskui buvo įteikta Petro Vileišio vardinė nominacija. Ją iškilmingai įteikė LPK prezidentas Robertas Dargis. Šventiniame renginyje dalyvavo šalies politikai, pramonės ir verslo įmonių vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos nariai ir partneriai. Renginio metu buvo įvertinti versle ir visuomeninėje veikloje nusipelnę lietuviai. 
Lietuvos pramonininkų konfederacijos Petro Vileišio vardo nominacijomis -  Petro Vileišio skulptūriniais portretais ir jo aukso medaliais – už asmeninius nuopelnus versle bei visuomeninėje veikloje buvo pagerbti trys Lietuvos piliečiai. Šia nominacija ir piniginėmis premijomis už studijų ir mokymosi pasiekimus taip pat apdovanoti du jaunosios kartos atstovai, vienas iš jų - moksleivis Tadas Žaliauskas.
Petro Vileišio skulptūrinis portretas ir 3000 litų premija skiriama nuo 2003m. Lietuvos moksleiviams, aktyviai ir žingeidžiai siekiantiems sėkmingo mokymo programos įsisavinimo, kuriems būdingas noras ir pastangos suvokti bei ugdyti savyje verslumo mąstyseną ir bruožus, dėmesys Lietuvos istorijos paveldui, pilietinės pareigos ir atsakomybės aukštas supratimas, visuomeninė veikla.
Tadas dėkingas jį ugdžiusiems mokytojams ir ypatingai dėkoja už žinias ir motyvaciją siekti rezultatų matematikos mokytojui Alvydui Beinakaraičiui.
tado

Skaityti daugiau

1   2
Gruodžio 11 dieną mūsų gimnazijoje koncertavo muzikos ansamblis „Ainiai“. Koncerte muzikantai – atlikėjai žaismingai supažindino moksleivius su advento – Kalėdų laikotarpio papročiais bei tradicijomis, su įvairių lietuvių liaudies muzikos instrumentų skambesiu, išraiškos galimybėmis, atliko lietuvių liaudies adventines - kalėdines dainas, pakvietė gimnazistus ir mokytojus kartu padainuoti, pažaisti advento žaidimus.
Muzikos mokytoja J. Stražnickaitė
3

Skaityti daugiau

1pirma   2antra
Vilniaus universitetas – stambiausia, seniausia ir didžiausią intelektinį potencialą turinti Lietuvos mokslo institucija, puoselėjanti ir plėtojanti ryšius su žymiausiais Europos ir pasaulio mokslo centrais. Jis patenka tarp 4 proc. geriausių pasaulio universitetų, pirmauja nacionaliniuose reitinguose, studijas čia renkasi gabiausi šalies moksleiviai, dėsto ir dirba šalyje ir užsienyje žinomos asmenybės.
Gruodžio 9 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių mokiniai apsilankė šiame universitete. Vizitą pradėjome nuo bendros paskaitos apie VU, vėliau tęsėme ekskursiją po VU biblioteką ir senąjį universiteto pastatą. Mokiniai apsilankė Joachimo Lelevelio salėje, Baltojoje salėje – observatorijoje, universiteto kiemeliuose, Šv. Jonų bažnyčioje, filologijos fakultete.
Universitete yra 23 kamieniniai akademiniai ir jiems prilyginti padaliniai – 12 fakultetų ir 7 fakulteto teises turintys institutai. Mūsų gimnazistai apsilankė medicinos, komunikacijos, teisės  bei fizikos fakultetuose.
“Komunikacijos fakulteto Baltojo Kritiko kambaryje buvome pasitikti labai šiltai. Fakulteto dėstytojos ir pirmo kurso studentai supažindino su studijų programomis bei parodė naują televizijos ir radijo studiją. Galėjome sužinoti įvairiausių dalykų bei įsitikinti ar šio fakulteto siūlomos studijų programos yra mums tinkamos.”
Greta Gelgotaitė, IVb gimn. kl.
“Aplankėme Vilniaus Universiteto fizikos fakultetą. Ten susipažinome su stojimo į šį universitetą reikalavimais. Vėliau išklausėme paskaitą apie lazerius, jų sudėtį bei taikymą praktikoje. Galiausiai mums buvo suteikta galimybė pamatyti "Super" kompiuterį, kuris yra labai brangus ir gali per 1 sekundę perduoti 5 GB duomenų.”
Klaidas Rutkauskas, IIIb gimn. kl.
Moksleivius lydėjo klasių auklėtojos Birutė Talalajeva ir Violeta Adomaitienė bei karjeros būrelio vadovė Inga Čeplikienė.
3trecia   4ketvirta
5penkta   6eta
VU_komunikacija

Skaityti daugiau

IMG_6112   IMG_6115 

 Gruodžio 8 dieną gimnazijoje vyko edukacinis renginys "Roplių pasaulis", kurį vedė MB Reptillis lektorius Lukas. Mokiniai turėjo galimybę iš arti susipažinti su albinose Nelsono pienine gyvate, žiurkiniu žalčiu, Karališkąja gyvate, Taivano laibauodegiu žalčiu, Leopardiniu gekonu ir kitais ropliais. Jie taip pat pamatė Madagaskaro tarakoną ir Didžiąją Afrikos sraigę. Ypač žingeidūs ir aktyvūs buvo pirmosios kalsės mokinukai, o vyresnieji taip pat mėgavosi galimybe paliesti driežą ar paglostyti gyvatę.

Už neįprastą renginį dėkojame biologijos mokytojai Jūratei Žiūrienei.

IMG_6118   IMG_6119

IMG_6126   IMG_6131

IMG_6137   IMG_6138


Skaityti daugiau

Žurnalas „Reitingai“ antradienį pristatė ne tik geriausių šalies universitetų, bet ir gimnazijų reitingą. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, geriausiai jame pasirodė sostinės gimnazijos.

Skaityti daugiau

daivos 
 Šių metų gruodžio 5 dieną mūsų gimnazijos I, II ir III klasės mokiniai, lydimi istorijos ir anglų kalbos mokytojų, L. Grinkienės ir D. Miliauskienės, lankėsi Vilniuje. Gimnazistai aplankė Vilniaus Universitetą ir šalia jo įsikūrusią Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Prezidentūroje išgirdo daugybę įdomių faktų apie Lietuvos valstybės istoriją, prezidentus, turėjo galimybę grožėtis klasicizmo epochos stiliaus salėmis bei atkurtu istoriniu interjeru. Ekskursijos metu mokinai apsilankė Signatarų namuose, kuriuose Lietuvos Taryba 1918 m. Vasario 16 d., pirmininkaujama Jono Basanavičiaus pasirašė Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo Aktą, sužinojo Nepriklausomybės Akto signatarų biografijas. Jausdami artėjančių Kalėdinių švenčių dvasią, negalėjome praleisti progos ir apžiūrėjome Vilniaus Katedros aikštėje papuoštą eglę. Namo grįžome kupini įspūdžių, įgiję naujų žinių bei turiningai praleidę laiką. 
Gabrielė Dukevičiūtė, IIIb klasė

Skaityti daugiau