Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas

Grįžti atgal
Išvyka į Vilniaus Universitetą
1pirma   2antra
Vilniaus universitetas – stambiausia, seniausia ir didžiausią intelektinį potencialą turinti Lietuvos mokslo institucija, puoselėjanti ir plėtojanti ryšius su žymiausiais Europos ir pasaulio mokslo centrais. Jis patenka tarp 4 proc. geriausių pasaulio universitetų, pirmauja nacionaliniuose reitinguose, studijas čia renkasi gabiausi šalies moksleiviai, dėsto ir dirba šalyje ir užsienyje žinomos asmenybės.
Gruodžio 9 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių mokiniai apsilankė šiame universitete. Vizitą pradėjome nuo bendros paskaitos apie VU, vėliau tęsėme ekskursiją po VU biblioteką ir senąjį universiteto pastatą. Mokiniai apsilankė Joachimo Lelevelio salėje, Baltojoje salėje – observatorijoje, universiteto kiemeliuose, Šv. Jonų bažnyčioje, filologijos fakultete.
Universitete yra 23 kamieniniai akademiniai ir jiems prilyginti padaliniai – 12 fakultetų ir 7 fakulteto teises turintys institutai. Mūsų gimnazistai apsilankė medicinos, komunikacijos, teisės  bei fizikos fakultetuose.
“Komunikacijos fakulteto Baltojo Kritiko kambaryje buvome pasitikti labai šiltai. Fakulteto dėstytojos ir pirmo kurso studentai supažindino su studijų programomis bei parodė naują televizijos ir radijo studiją. Galėjome sužinoti įvairiausių dalykų bei įsitikinti ar šio fakulteto siūlomos studijų programos yra mums tinkamos.”
Greta Gelgotaitė, IVb gimn. kl.
“Aplankėme Vilniaus Universiteto fizikos fakultetą. Ten susipažinome su stojimo į šį universitetą reikalavimais. Vėliau išklausėme paskaitą apie lazerius, jų sudėtį bei taikymą praktikoje. Galiausiai mums buvo suteikta galimybė pamatyti "Super" kompiuterį, kuris yra labai brangus ir gali per 1 sekundę perduoti 5 GB duomenų.”
Klaidas Rutkauskas, IIIb gimn. kl.
Moksleivius lydėjo klasių auklėtojos Birutė Talalajeva ir Violeta Adomaitienė bei karjeros būrelio vadovė Inga Čeplikienė.
3trecia   4ketvirta
5penkta   6eta
VU_komunikacija