KTU Moksleivių laboratorija

IMG_6033   IMG_6034

Ar galima obuoliu įkalti vinį? Kokia spalva švyti kriptonas? Kas nutinka zefyrams vakuume? Ar kūnai gali levituoti? Kaip atrodo dramblio dantų pasta?

Lapkričio 25 dieną 8a ir 8b klasių moksleiviai apsilankė KTU Moksleivių laboratorijoje ir stebėdami įdomiuosius eksperimentus sužinojo atsakymus į visus šiuos klausimus. Pagrindinis Moksleivių laboratorijos tikslas – skatinti Lietuvos moksleivius domėtis fizikos, chemijos mokslais ir supažindinti su praktiniais šių mokslų pritaikymais.

Po to mokiniai apžiūrėjo Maisto mokslo ir technologijų centrą bei cheminės inžinerijos laboratoriją,  kuri yra moderniausia visoje Europos Sąjungoje.

“Kelionė į KTU labai patiko, labai daug naujo sužinojau ir pamačiau. Labiausiai patiko bandymai su azotu ir "dramblio pastos" gaminimas.” (Kamilė, 8a kl.)

"Šį rudenį vokiečių kalbos mokytoja ir karjeros būrelio vadovė I. Čeplikienė mums pasiūlė aplankyti Kauno technologijų universitetą. Mes vieningai sutikome šią žinią ir nekantriai laukėme kelionės. Atvažiavę į KTU miestelį nustebome, kiek daug pastatų čia yra. Besižvalgant aplinkui mes buvome labai maloniai sutikti ir pakviesti  į vidų. Iš pradžių pamatėme šiek tiek chemijos ir fizikos bandymų, kurie mums labiausiai patiko. Paskui aplankėme maisto technologijų laboratorijas. Džiaugiuosi, kad buvo galimybė nukeliauti į šį universitetą ir pamatyti tai, ką ne kiekvienas gali išvysti. Taip pat nusprendžiau plačiau domėtis tuo, kas man patinka labiausiai." (Gabija R., 8a kl.)

"Pamačiau daug naujo, buvo labai įdomu stebėti bandymus, pamačiau kaip viskas atrodo universitete iš tikrųjų." (Gabija K., 8a kl.)

Moksleivius išvykoje lydėjo klasių auklėtojos B. Talalajeva ir L. Mieldažytė, karjeros būrelio mokytoja I. Čeplikienė bei gimnazijos kapelionas kun. M. Martinaitis.

IMG_6039   IMG_6040

IMG_6038   IMG_6043