B. Mašalaičio apsilankymas

renginiai_006   renginiai_001

Marijonų gimnazijoje balandžio 19 d. lankėsi istorikas politologas, keleto knygų, daugybės straipsnių Lietuvos periodinėje spaudoje kraštotyros, istorijos, politologijos temomis autorius Benjaminas Mašalaitis. I-III klasių gimnazistams ir mokytojams svečias pristatė savo 2015 m. išleistą knygą "Sūduvos krašto dvarai". Kaip rašo autorius knygos įžangoje, čia atiduota duoklė mažiausia tyrinėtiems Užnemunės dvarams. Pateikiama apie 80 mūsų krašto dvarų, kurių didelė dalis net nepaminėta kituose šaltiniuose (leidiniuose ar internete). Mokiniai ir mokytojai pakviesti domėtis savo krašto istorija, pažinti ją keliaujant, skaitant, atrandant. Norintieji galėjo įsigyti knygą iš leidyklos atstovų.
Susitikimas su istoriku B. Mašalaičiu tęsėsi metodinėje ekskursijoje po Marijampolės miestą. Buvo akcentuota miesto susikūrimo datos, seniausio pavadinimo, vandenvardžių, buvusio kraštovaizdžio problematika.

Už renginį dėkojame geografijos mokytojai L. Guogienei.

renginiai_004