Edukacinė programa ,,Duonos kelias“

DSC_0145

Spalio 21 dieną 6b klasės mokiniai lankėsi bendruomenės ,,Virbalio vartai" Senųjų amatų centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“, kurios metu praėjo visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo. Spėjo, kuriam javų pėdui priklauso grūdai, supilti maišeliuose. Susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais. Išgirdo daug patarlių, mįslių, prietarų, susijusių su duona. Sužinojo, kokia duona kepama kitose šalyse. Patys rankinėmis girnomis malė grūdus duonai. Dalyvavo duonos kepimo procese, pamatė, kaip iškūrenama duonkepė krosnis, patys susiformavo ruginės duonos kepalėlį ir iškeptą šiltą parsivežė į namus. Pasivaišino amatų centre kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu,  gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Skanavo pačių bendruomenės narių renkamą ir ruošiamą ypatingą žolelių arbatą. Galėjo pakramtyti medaus pilno korio. Kol kepė duona, susipažino su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjo galimybę paminkyti molį, pasukti galvą prie Mykolo galvosūkių.

Kelionę mokiniams organizavo klasės vadovė I.Subačienė, lydėjo mokytoja R.Dragūnevičienė.

Nuotr. R.Dragūnevičienės

DSC_0101DSC_0109DSC_0119DSC_0140DSC_0144