Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas

Grįžti atgal
Išvyka į Virbalio Senųjų Amatų Centrą

visi

Saulėtą spalio 2-osios dienos popietę mūsų gimnazijos bendruomenė apsilankė Virbalio senųjų Amatų Centre. Čia mes dalyvavome edukacinėje programoje „Duonos kelias“, kurios metu praėjome visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo, susipažinome su senovės įrankiais ir rakandais, išgirdome daug patarlių, mįslių, prietarų, susijusių su duona. Sužinojome, kokia duona kepama kitose šalyse, patys rankinėmis girnomis malėme grūdus duonai ir patys dalyvavome duonos kepimo procese, susiformavome ruginės duonos kepalėlį ir parsivežėme jį į namus. Programos metu mes pasivaišinome jų kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu,

gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Gėrėme surinktą ypatingą žolelių arbatą, paskanavome pilno korio medaus. Kol kepė duona, susipažinome su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjome galimybę paminkyti molį.

Puikiai praleidę laiką su gera nuotaika ir gausiomis lauktuvėmis belaukiantiems namiškiams sugrįžome namo. Mums gera būti kartu!

IMG_5901IMG_5918IMG_5927IMG_5929IMG_5946IMG_5951IMG_5954IMG_5955