Didžioji savaitė

laulelyd

Verbų sekmadienį, po keturiasdešimties dienų, baigėsi Gavėnia, prasidėjo Didžioji savaitė. Tai laikotarpis, kai Bažnyčia liturgijoje prisimena ir iš naujo išgyvena pagrindinius žmonijos išganymo istorijos įvykius, ypatingai susijusius su paskutinėmis Jėzaus gyvenimo dienomis.
Didįjį ketvirtadienį prisimename Kristaus su apaštalais valgytą vakarienę, kaip Jėzus savo mokiniams plovė kojas. Šią dieną minimas Eucharistijos įsteigimas ir Jo galios perdavimas mokiniams, tad ketvirtadienį švenčiamas ir kunigystės atsiradimas.
Didysis penktadienis – Kristaus kančios ir mirties diena, kurios metu prisimename, ką Išganytojas yra dėl mūsų padaręs.
Didysis šeštadienis – mirusio, palaidoto Jėzaus diena, apgaubta tyla.
Baigiasi Didžioji savaitė šeštadienio vidurnaktį, kai tikintieji sveikina vienas kitą džiugiai sakydami: „Kristus prisikėlė! “ skelbdami, kad prasidėjo svarbiausia krikščionių šventė Velykos.

light

Jėzus kiekvienam be išimties siūlo galimybę būti išgelbėtam, atsiversti. Jis nuo amžių ištikimai laukia, kad mes atkreiptume į jį akis ir būtume išgelbėti.
Nepraleiskime progos ! Viskas priklauso tik nuo mūsų.

Šventos Didžiosios Savaitės!