Marijampolės marijonų gimnazija
Svečiuose VDU studentai

Svečiuose VDU studentai

Kovo 20-ąją dieną gimnazistai dalyvavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentų surengtoje paskaitoje. Antrakursiai Jurga, Klaudijus bei Vytautas, studijuojantys   Rytų Azijos šalių kalbas ir kultūras, supažindino  su Kinijos šiuolaikine  kultūra, politika bei technologijomis. Jurga kalbėjo apie populiariąją Kinijos pusę – šiuolaikinę pop muziką, kiną, teatrą, taip pat trumpai papasakojo apie tradicines šventes ir  kinų  maistą. Klaudijus pristatė politinę ir ekonominę Kinijos situaciją. Vytautas dalinosi žiniomis apie kinų technologinio vystimosi perspektyvas – interneto uždarumą nuo Vakarų pasaulio. Tokį cenzūravimą palygino su kitomis šalimis, kad galėtume susidaryti įspūdį. Taip pat pasakojo apie energijos gamybą ir pažangius susisiekimo būdus. Pabaigoje mokiniai buvo pakviesti parodyti, ar moka teisingai naudotis kinų lazdelėmis. Atsirado tik keletas drąsuolių, panorusių pademonstruoti savo įgūdžius.  Studentai atsisveikindami padėkojo už dėmesį kinų kalba.

Žodynėlis:

你好 – [ny hao] – Laba diena

我的名字叫 – [vo d ming z džiao…] – Mano vardas yra…

我是立陶宛人 – [vo š lytauvan ren] – Aš esu iš Lietuvos

谢谢 – [siesie] – Ačiū

不客气 – [bū ku tsy] – Nėra už ką

再见 – [dzai džian] – Viso gero/Iki pasimatymo

Parašykite komentarą