Marijampolės marijonų gimnazija
Svečiavosi gydytojas ir rašytojas

Svečiavosi gydytojas ir rašytojas

Balandžio 18 d. gimnazijoje lankėsi Vilius Kočiubaitis – buvęs karo gydytojas, majoras, daugiau nei dvejus metus gyvenęs ir dirbęs Afganistane, Goro ir Kabulo provincijų ligoninėse, bei  rašytojas, išleidęs jau du romanus ir dviejų dalių monografiją ,,Vištytis‘‘ (rengiamos III ir IV dalys).  Remdamasis asmenine patirtimi  gydytojas gimnazistams papasakojo, kad be tiesiogiai su darbu susijusių reikalų gilinosi ir į Afganistano kasdienybę: papročius, tradicijas, žmonių mentalitetą.  Ne kartą teko patikrinti medicinos gebėjimus, susidūrė su neįprastomis situacijomis, retomis ligomis. Neišdildomą įspūdį paliko Afganistano šalies vaikai – likimo nuskriausti, bet nepaprastai imlūs, kantrūs ir drąsūs. Vilius Kočiubaitis pabrėžė, jog palyginus dvi šalis – Lietuvą ir Afganistaną, lietuvių kalbos apie sunkų gyvenimą atrodo tiesiog juokingos. Gimnazistai išgirdo pasakojimą, kaip atsirado kai kurių romano ,,Afganistano daktaras“ skyrių siužetai. Knyga ryžtingai kopia į skaitomiausių knygų gretas.

Mokytoja Levita Kiverienė