Marijampolės marijonų gimnazija
Išvyka į Lenkiją

Išvyka į Lenkiją

Balandžio  13-15 dienomis mes, grupelė Marijonų gimnazijos gimnazistų, lankėmės Lenkijoje, su kuria mūsų šalį sieja didinga praeitis.

Pirmąją dieną pasivaikščiojome po Varšuvos senamiestį, o vakare atvykome į Veličkos miestelį, esantį netoli Krokuvos, lankėmės druskų kasyklose. Vaikščiojome po šachtas, esančias giliai po žeme, pamatėme, kokiomis sąlygomis ten dirbdavo žmonės, sužinojome, kokia didelė buvo druskos vertė.  Antrąją dieną lankėmės Krokuvoje, Vavelio pilyje, apipintoje daugybės legendų, grožėjomės katedra, kurioje buvo karūnuojami karaliai. Vakare laukė poilsis – lankėmės įspūdinguose Zakopanės kalnuose. Paskutiniąją kelonės dieną aplankėme Aušvičo – Birkenau koncentracijos stovyklas. Stebėdami   žmonių gyvenimo sąlygas, didelius barakus bei krematoriumus, galėjome tik įsivaizduoti, kokias kančias patyrė žmonės, kurie žinojo, jog ši vieta  – paskutinė jų stotelė.

Į Lietuvą grįžome įgiję naujų žinių ir kupini įspūdžių. Už išvyką dėkojame mokytojoms Loretai Tolkovienei, Birutei Talalajevai ir Editai Avižienienei.

IIa klasės gimnazistė Samanta Savoniakaitė