Marijampolės marijonų gimnazija
Žydų gelbėjimo dienos minėjimas

Žydų gelbėjimo dienos minėjimas

Kovo 15 d. grupė mūsų gimnazistų dalyvavo Lietuvos žydų gelbėtojų dienai paminėti skirtuose renginiuose. Iš pradžių mokiniai apsilankė Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejuje. Vėliau Pasaulio Tautų Teisuoliams skirtoje instaliacijoje priklijavo jų pavardes, aplankė slėptuvės gete ekspoziciją. Prieš pietus dar laukė pažintis su VU. Gimnazistai pirmieji sudalyvavo parodos, skirtos Pasaulio Tautų Teisuoliams, atidaryme Vilniaus rotušėje. 15 val. minėjimo renginiai tęsėsi Vilniaus universiteto Daukanto kiemelyje, kur mūsų moksleiviai taip pat skaitė Lietuvos žydų gelbėtojų, gavusių Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimus, pavardes. Lietuvos žydų gelbėtojų diena minima nuo 2023 m. kovo 15 d. Į atmintinų dienų sąrašą šią datą įtraukė Lietuvos Respublikos Seimas. Diena pasirinkta, prisimenant Vilniaus universiteto bibliotekininkę Oną Šimaitę, 1966-ųjų kovo 15-ąją tapusią pirmąja lietuve, kuriai buvo suteiktas Pasaulio Tautų Teisuolės vardas už žydų gelbėjimą Holokausto metu. Už šią istorijos ir pilietiškumo pamoką mokiniai dėkoja istorijos mokytojai Loretai.