Svečiuose Pranciškonų gimnazijos pedagogų kolektyvas

Birželio 21 dieną Marijonų gimnazijoje apsilankė gausus būrys svečių iš Kretingos pranciškonų gimnazijos.  Seminaro- edukacinės išvykos tema  „Į mokinį orientuotas ugdymas Marijampolės marijonų gimnazijoje“.
Susitikimą pradėjęs direktorius Saulius Andriuška akcentavo, kad Marijonų gimnazijoje svarbu ne tik akademiniai ugdymo tikslai ir kompetencijos, bet ir pedagogo užmezgamas ryšys su vaiku, tėvų įtraukimas į ugdymosi veiklas. Pasidžiaugė, kad didelė dalis pedagogų dega savo dėstomu dalyku, geba mokyti pagaviai, iš gimnazistų reikalauja nuoseklaus darbo.
Pavaduotoja ugdymui Jolita Karpavičienė kalbėjo, kad mokymasis yra aktyvus kuriamasis procesas, kurio metu geras mokytojas tobulėja kartu su vaikais. Gimnazijos veiklos pamatas- bendradarbiavimu grįsti santykiai. Tai , matyt, ir lėmė, kad 2016 m. Lietuvos gimnazijų reitinge Marijonų gimnazija pateko į ketvirtą vietą.
Pranciškonų gimnazijos mokytojai susidomėję klausėsi abituriento  Mato Kaminsko pranešimo apie Marijampolės Miesto Meniu programėlę, kurios kūrimo procesui jis vadovavo. Keletas svečių ją tuoj pat parsisiuntė į savo mobiliuosius telefonus.
Gerąja darbo patirtimi, išgyvenamais džiaugsmais ir iššūkiais dalinosi gimnazijos mokytojos Laima Grinkienė, Audronė Gudauskienė, Onutė Leonavičienė, Violeta Adomaitienė ir Rasa Motūzaitė.
Perskaičius visus pranešimus buvo pacituoti alumno Igno Kriaučiūno žodžiai : „Didelė dalis Marijonų gimnazijos mokytojų yra šviesuliai, kurių pačių akys neužgesusios ir kurie nepailsdami stengiasi pasidalyti su vaikais žiniomis, patirtimi, vesti juos pirmyn“.
Susitikimo pabaigoje abiejų gimnazijų pedagogai linksmai šurmuliavo gerdami kavą ir tvirtai nutarė, kad prasidėjęs bendradarbiavimas nenutrūks. Juk kartu su bendraminčiais ieškoti būdų, padedančių gimnazistams mokytis pagaviau, yra įdomiau ir prasmingiau.

DSC_0002DSC_0005DSC_0011DSC_0019