Vasario 12 – 16 dienomis šeši Marijonų gimnazijos moksleiviai ir trys jų mokytojai, tęsdami tarptautinių mainų projektą, apsilankėme Belgijoje. Vėlų trečiadienio vakarą Lieže atvykusius mus pasitiko priimsiančios šeimos. Ištarę paskutiniuosius žodžius gimtąja kalba, iškeliavom į savo laikinuosius namus. Kitą rytą laukė ekskursija į Šventojo Luiso koledžą, kuris nustebino savo dydžiu.
Mūsų laukė prancūziškos dainos mokymasis ir prisistatymas, kuriame kalbėjome ir apie Lietuvos migraciją. Buvo labai įdomu klausyti ir kitų šalių – Airijos, Ispanijos, Vokietijos ir Belgijos – pristatymus. Taip susipažinome su šalių istorijomis. Po pietų aplankėme Metalurgijos muziejų, vėliau pasiskirstėm į dvi grupes: viena grupė keliavo pasižvalgyti po Belgijos sostinę Briuselį, o kita – pažaisti boulingą. Penktadienį, šv. Valentino dieną, keliavome po Liežą, matėme kivių medį, pabuvojome Kosmoso tyrimų centre, stebėjome jau pradėtą statyti naują palydovą, po kelerių metų kilsiantį į kosmosą. Šeštadienį, paskutinę viešnagės dieną, vaikščiojome anglių kasyklų šachtose, krūpčiodami nuo dinamitų sprogimų ir prieš akis iššokančių vorų. Taip pat čiuožinėjome ledo arenoje, esančioje viename iš didesnių miesto prekybos centrų. O vakare su pilnais lauktuvių krepšiais grįžome į mokyklą, vakarieniavome su mokiniais ir jų tėvais. Buvo tikrai smagu.
Į Lietuvą grįžome pilni geriausių įspūdžių, patobulinę savo anglų kalbos žinias ir susiradę daugybę naujų draugų, kurių nekantriai lauksime atvykstant į Lietuvą.
II b kl. gimnazistė Greta Gelgotaitė