Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Marijonų gimnazijoje viešėjo svečiai iš Ispanijos, Airijos, Vokietijos ir Belgijos

Rugsėjo 18 – 25 dienomis Marijampolės marijonų gimnazijoje pagal daugiašalį „European passport to Employability“ Comenius projektą svečiavosi daugiau nei 20 moksleivių ir 10 jų mokytojų iš Ispanijos, Airijos, Vokietijos ir Belgijos.

Pasitikti svečius gimnazijos mokytojai ir gimnazistai ruošėsi ilgai., mat reikėjo suderinti programą bei kitus organizacinius klausimus. Kiekviena šalis buvo įpareigota parengti „namų darbus“ ir pristatymus tema „Švietimo sistema ir įdarbinimo galimybės“. Projekto metu dalyviai svečiavosi Vilniuje, Trakuose, orientacinės rungties metu turėjo galimybę susipažinti su Marijampolės miestu. Paskutinę viešnagės dieną svečiai apsilankė ARVI grupės įmonėse.

Visos savaitės metu buvo lavinamos tarptautinio bendravimo ir anglų kalbos žinios. Dalyviai galėjo kalbėti anglų kalba ir formalioje, ir neformalioje aplinkoje, taip pat bet dalelę susipažino su lietuvių kalba. Žinoma, užteko laiko dalyvauti ir pamokose , kuriose buvo šiltai sutikti mokytojų . Moksleiviai iš užsienio šalių gyveno gimnazijos bendraamžių namuose.

Visi moksleiviai bei jų mokytojai į savo šalis išvyko šiek tiek pavargę, bet pilni gerų emocijų ir su šypsenomis veiduose. O dabar jau pradedame laukti paskutinės Comenius projekto išvykos – viešnagės Ispanijoje.

Greta Gelgotaitė, III b kl. gimnazistė