Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Kelionė į Airijos sostinę Dubliną

Marijonų gimnazistų įspūdžiai sugrįžus iš pirmojo Comenius projekto susitikimo Airijoje

„European passport to Employability“ – tai daugiašalis Comenius mainų projektas, kurio dalyviai – jaunimas iš Lietuvos, Ispanijos, Belgijos, Airijos ir Vokietijos. Pirmasis projekto susitikimas vyko Airijoje, rugsėjo 25d. – 29d.

Ankstyvą rugsėjo 25 – osios rytą Marijampolės Marijonų gimnazijos gimnazistai, lydimi mokytojų D. Miliauskienės, E. Avižienienės ir I. Subačienės atvyko į Airijos sostinę Dubliną, kur kartu su Belgijos delegacija praleido pirmąją kelionės dieną. Vakarop, prisijungus kitiems projekto dalyviams, autobusu keliavo į Letterkenny miestą, kuriame atvykstančiųjų jau laukė naujieji draugai airiai. Keturi mūsų gimnazistai gavo puikią galimybę pagyventi airių šeimose ir susipažinti su šios šalies papročiais bei tradicijomis. Nors moksleiviai gyveno skirtingose šeimose, visi jautėsi puikiai, džiaugėsi airių svetingumu, draugiškai bendravo tiek su šeimomis, tiek su kitais projekto dalyviais.

Projekte dalyvaujantys mokiniai ir mokytojai kiekvieną dieną lankė Loreto Community school, kur daug sužinojo apie Airijos švietimo sistemą, pabuvojo įvairiose pamokose, susipažino su daugeliu mokinių ir mokytojų. Mokiniai žavėjosi techninėmis darbo pamokoje galimybėmis, mokymo stiliumi bei galimybe pasirinkti labiausiai dominančią karjeros sritį. Pamokoms pasibaigus, projekto dalyviai vykdavo į ekskursijas po vietines apylinkes, gėrėjosi Glenveagh National Park grožiu. Neišdildomus įspūdžius paliko paskutinę susitikimo dieną vykusi ekskursija po Šiaurės Airijos miestą Londonderry. Susitikę smaragdinėje saloje projekto dalyviai galėjo ne tik pažinti Airiją, jos tradicijas, bet ir pabendrauti su Belgijos, Vokietijos, Ispanijos atstovais, tobulinti anglų kalbos žinias ir bendravimo įgūdžius. Nors kelionė buvo trumpa, tačiau padovanojo daug įdomių pažinčių ir malonių prisiminimų…