Marijampolės marijonų gimnazija
Vokiškų dainų festivalis 2019 Vilniuje

Vokiškų dainų festivalis 2019 Vilniuje

Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija, pradėjusi kasmet rengti respublikinį vokiškų dainų festivalį, įgyvendina naują tradiciją, puoselėjančią vokiečių kalbos paplitimą Lietuvoje. Šiųmetis renginys sukvietė itin gausų būrį jaunimo. Į originaliai kalėdiškai išpuoštą Vilniaus karaliaus Mindaugo mokyklą atvyko dvidešimt trys kolektyvai iš visų šalies regionų.
Festivalio dalyvius sveikino ir jiems pasisekimo bei malonių įspūdžių linkėjo vertinimo komisijos pirmininkė, Vokietijos ambasados Lietuvoje ambasadorius, Goethe‘s instituto vadovas ir Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos prezidentas.

Festivalio tikslas – skatinti domėjimąsi vokiečių kalba, vokiškai kalbančių šalių kultūra, moksleivių saviraišką, kūrybiškumą, bendravimą. Dalyviai paruošia vieną vokiškai kalbančių šalių autorių ar grupės kūrinį vokiečių kalba ir atlieka jį gyvai akomponuojant.

Mūsų gimnazijai atstovavo mokinių vokalinis ansamblis – Kamilė Bačkieriūtė (8b), Gabija Pikšilingaitytė (8b), Gabija Simanavičiūtė (8b), Ieva Šalinskaitė (8b), Meda Lepšytė (IIb), Beatričė Masteikaitė (IIb), SkajaSikarskaitė (IIb), Tomas Vasiliauskas (IIa, smuikas) ir Justinas Akelis (IIa – gitara). Gimnazistai  atliko vokiečių liaudies dainą ,,Bunt sind schon die Wälder”. Mokinius ruošė vokiečių kalbos mokytoja Inga Čeplikienė ir muzikos mokytoja Jurgita Stražnickaitė.

Puiki patirtis, smagiai praleistas laikas, vokiečių  kalba  bei daug dainų  lydės visus dar ilgą laiką…