Marijampolės marijonų gimnazija
Susitikimas su istoriku ir rašytoju

Susitikimas su istoriku ir rašytoju

Tikri herojai nevilki apsiaustų, nedėvi veidą slepiančių kaukių ir neturi antgamtiškų galių. Sutikęs gatvėje – jų neatpažinsi. Žmonės kaip žmonės. O vis dėlto jie tą lemiamą akimirką, kai reikia apsispręsti, į kurią pusę – gėrio ar blogio – stoti, jei ir sudvejoja, tai tik minutėlę ir, nepaisydami mirtino pavojaus, daro tai, kas teisinga. Apie tokius žmones galima perskaityti istoriko dr. Z. Vitkaus knygoje ,,Akimirka apsispręsti. Lietuvos žydų gelbėtojų istorijos”. Į šios knygos pristatymą P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje buvo pakviesti 8a klasės mokiniai. Pats knygos autorius Z. Vitkus ir knygos iliustracijų autorius Mindaugas Lukošaitis pasidalino mintimis, kaip gimė knygos idėja, koks jų santykis su šiuo skaudžiu istorijos laikotarpiu. Moksleiviai sudalyvavo protmušyje ir įgijo naujų žinių. Ši knyga – tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus geriausių 2023 m. knygų vaikams ir paaugliams rinkimuose pelnė premiją geriausios pažintinės knygos kategorijoje.