Skaičiaus PI (π) diena

Skaičiaus PI (π3,141 592…) diena – kovo keturioliktoji. Ją švenčia matematikai bei kiti tiksliųjų mokslų atstovai.

Ši diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (3,14…), o jei dar tiksliau – šios dienos 15.09 val.  (3,14159…) .

Skaičiaus PI diena buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje. Matematikos pamokose mokiniai dar kartą prisiminė skaičiaus PI istoriją, jo reikšmę mokslui ir  tai kūrybiškai įprasmino įvairia veikla.

5 – 7 klasių mokiniai piešė piešinius, vaizduojančius skaičių Pi .

Per informacinių technologijų pamoką 5a klasės mokiniai kūrė piešinius, kaip supranta skaičių Pi.

5a, 5b ir 7a klasių mokiniai netradicinėje matematikos pamokoje  dalyvavo konkurse – viktorinoje, kur, atlikdami praktines užduotis,  išsiaiškino, kas yra paslaptingasis skaičius Pi ir kaip jis yra susijęs su apskritimais. Taip pat  kūrė bei iliustravo pasakas, susijusias  su apskritimu, jo elementais ir Pi.

7a klasės mokiniai iškepė pyragų su Pi simboliu.

Ilgosios pertraukos metu gimnazijoje grojo muzika, kuri buvo sukurta, verčiant skaičiaus Pi skaitmenis muzikiniais garsais.

Tokiomis pamokomis skatinamas mokinių kūrybiškumas, lavinama vaizduotė, mokomasi išsakyti savo nuomonę, įsiklausyti ir savarankiškai mąstyti.

Mokiniams  už kūrybiškumą dėkoja technologijų mokytoja  Lina Mieldažytė, informacinių technologijų mokytoja Lina Rentelienė  ir matematikos mokytoja  Ginta Šnipaitienė.