Marijampolės marijonų gimnazija
Šeštokų savaitgalio odisėja

Šeštokų savaitgalio odisėja

Kai  nori, pasirodo, šeštokai gali labai anksti atsikelti. Taip atsitiko šį savaitgalį ( gegužės 13-14) –  gerokai prieš šešias  6a ir 6b kl. mokiniai jau šurmuliavo sutartoje susitikimo vietoje ir netrukus jų kelionė prasidėjo. Kurgi susiruošė šie mokiniai? Pamatyti, sužinoti, pažinti, susipažinti, patirti, pabendrauti… Pirmasis sustojimas Vilko guolis – tai vieta tuometinėje Rytų Prūsijoje, iš kur Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo ginkluotosioms pajėgoms. Gidė Elena vaikams papasakojo, kas vyko šioje teritorijoje 1941- 1944 metai, kodėl ši vieta taip vadinasi. Po pietų daugiau kaip dvi valandas šeštokai praleido Malborko pilyje, kuri yra didžiausia viduramžių pilis. Plytinė gotika, bokštai, kiemai, slapti laiptai, kambariai su staigmenomis, pilies atmosfera, sauganti prisiminimus apie praeitį, sužavėjo keliautojus. Apie tai, kokias paslaptis saugo šios senovinės sienos, mokiniai sužinojo iš gidės pasakojimų. Pirmos dienos vakaras prabėgo pajūrio mieste Gdanske – viename seniausių Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu.

Antroji kelionės diena taip pat buvo labai įdomi. Nors gerokai po pietų šeštokų laukė kryptis namo,  bet prieš tai dar sugrįžta į lietaus nupraustą Gdanską, apsilankyta šio miesto šv. Marijos bazilikoje, įkopta į jos bokštą (409 laipteliai, bet atrodė, kad daugiau), tuomet vandens tramvajumi nuplaukta į Sopotą … Paskutinis sustojimas – Gdynia…

Tai nebuvo vien pramoginė kelionė. Tai buvo ir netradicinė istorijos pamoka. Mokiniams skirta užduotis – jie turės paruošti pristatymus, iliustruotus savo  nuotraukomis. Bus įdomu pamatyti šeštokų žvilgsnį į tai, ką pamatė ir išgirdo.

Visi keliautojai dėkingi istorijos mokytojai Loretai, tai jos iniciatyva jau ne pirmą kartą turime galimybę keliauti…Už gausybę žinių ačiū sakome gidei Elenai…

Mokinius kelionėje lydėjo mokytojos Rima ir Jolanta.