Marijampolės marijonų gimnazija
Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas gimnazijoje

Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas gimnazijoje

Nuo 2022  – 2023 m. m. Marijampolės marijonų gimnazijoje startavo projektas – „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose“.  Rugpjūčio pabaigoje pokyčių komandos kūrimo mokymuose dalyvavo gimnazijos pedagogų komanda, o rugsėjo 23 d.  gimnazijos  II-IV  klasių  mokiniai buvo pakviesti dalyvauti  Lietuvos Junior Achievement (LJA) verslumo ir inovacijų stovyklos „accelerator_x“ – programoje.  Stovyklos metu mokinių komandos išsirinko jas dominančias vietos problemas, kūrė verslo idėjas ir gamino būsimų produktų prototipus.

Lietuvos Junior Achievement (LJA) yra nevyriausybinė organizacija, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. LJA – pasaulinio Junior Achievement tinklo dalis. Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programa suteikia II- IV gimnazijos klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Įkurdami jaunąją bendrovę mokiniai įgyvendins visą verslo valdymo ciklą: įsteigs įmonę, sukaups pradinį kapitalą, planuos, analizuos vartotojų poreikius, kurs savo paslaugą arba produktą bei jį parduos, vykdys rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždarys įmonę.

Šios programos metodologija paremta plačiai versle naudojamomis dizaino mąstymo (angl. design thinking) ir verslo modelio (angl. business canvas) metodologijomis.

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Lina Mieldažytė