Marijampolės marijonų gimnazija
Pleneras ,,Atminties raštai“

Pleneras ,,Atminties raštai“

Audrius Plioplys (lietuvių kilmės profesionalus menininkas, neurologas, mokslininkas, gyvenantis Kanadoje) ir Marijampolės kultūros centras pradėjo įgyvendinti projektą – meninę instaliaciją  prie Varnupių piliakalnio, skirtą prof. Marijos Gimbutienės 100-mečiui.  Instaliacija imituos senovės baltų laidojimo vietą.

 Dalyvauti šioje veikloje buvo pakviesta ir mūsų gimnazija. Tad šiandien  8 ir I – III gimnazijos klasių mokinių grupė ir dailės mokytoja B. Talalajeva tęsė meninės instaliacijos kūrimą.

 Mokiniai, nepaisydami permainingo oro, tapė ant akmenų, kūrė įvairiausius neuronų raštus, mėgavosi gamta, šnekučiavosi su Marijampolės kultūros centro specialiste O. Surdokiene ir  idėjos autoriumi menininku A. Pliopliu. Menininkas pristatė savo idėją, kalbėjo apie šeimą, jaunystę, studijas, pasakojo apie savo kūrybą, kurioje jis sujungia mediciną ir meną, paaiškino, ko tikisi iš jaunųjų kūrėjų.

Nors ir neleido lietus iki galo užbaigti kūrybinių idėjų, mokiniai tikisi, jog pateisino A. Plioplio lūkesčius, ir džiaugiasi sukurtais darbais.