Mūsų aplinkoje yra daugybė įvairiausių mikrobų, todėl labai svarbu tinkamai nusiplauti rankas, naudojant ne tik vandenį, bet ir muilą. Marijonų gimnazijos pirmokai įvardijo, jog plauti rankas reikia visada grįžus iš lauko, parduotuvės, pasinaudojus tualetu, prieš valgio gaminimą ir valgymą, pažaidus su gyvūnais. Kodėl? Nes mikrobai, esantys ant nešvarių ir tinkamai nenuplautų rankų, gali patekti ant veido, kai jį liečiame,  arba į burną, kai valgome. Tuomet galima susirgti įvairiomis ligomis.

Po eksperimento su „Bakterijų maišeliu“ vaikai sužinojo, kad kartais rankos iš pažiūros gali pasirodyti švarios, nors ant jų būna daug plika akimi nematomų mikrobų. Nusiplovę rankas su muilu, vaikai dar kartą pažvelgė į savo rankeles ir įsitikino, kad muilas ir vanduo pašalina nešvarumus. Savo rankos portretą ir rankų higienos dienos šūkį pirmokai įamžino piešiniuose.