Kai rugsėjo 25 d. Vilniuje gimnazistai dalyvavo susitikime su Šventuoju Tėvu, dar nenujautė, kad vieną saulėto vasario sekmadienio vidurdienį Vatikane, Šv. Petro aikštėje, išvys lange popiežių Pranciškų, kuris kartu su susirinkusiais sukalbės Angelo maldą ir visus palaimins. Šis popiežiaus palaiminimas labai svarbus abiturientams, nes jie įžengia į paskutinį, bet labai svarbų mokyklinio gyvenimo etapą – iki egzaminų jiems liko 100 dienų. Šią dieną Marijampolės marijonų gimnazijos abiturientai nusprendė paminėti kitaip, netradiciškai – keletui dienų jie kartu su savo klasės vadovėmis Daiva ir Rima išvyko į Romą ir Vatikaną. Vatikano muziejuje grožėjosi sukaupta viena didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro įvairių epochų meno kūriniai, apsilankė Rafaelio tapytuose kambariuose, Siksto koplyčioje. Grožėjosi  didinga Šv. Petro bazilika – pagrindine katalikų piligrimystės vieta Romoje. Pasivaikščiojo po antikinę Romą – gėrėjosi nuo Kapitolijaus kalvos atsiveriančiu  triumfo arkų ir bazilikų griuvėsių labirintu, užkopė į Palatino kalvą, kurioje augo miesto įkūrėjai Romulas ir Rėmas, stabtelėjo prie  Koliziejaus, žavėjosi Venecijos aikšte. Navonos aikštėje išvydo žymaus menininko Berninio suprojektuotus namus ir fontanus. Gatvių labirintai abiturientus  atvedė prie  Panteono, kuriame ilsisi Italijos karaliai ir iškiliausi menininkai. Pakeliui į Ispanijos aikštę  grožėjosi  žinomiausiu Romoje Trevi Fontanu. Žinoma, buvo paragauta keleto rūšių picų, pasimėgauta įvairių skonių ledais, pasigėrėta ir vakarine Roma, kuri, nusileidus saulei, sutviska įvairiomis spalvomis. Praleistas laikas kartu, įspūdžiai, patirti kelionėje, ir akimirkos, užfiksuotos nuotraukose, ilgai šildys visų širdis.

Rima Dragūnevičienė ir Daiva Miliauskienė – abiturientų klasės vadovės.