Naujas „Erasmus+“ projektas – registruokitės jau dabar!

Esi 9 – 10 – 11 klasėje ir dar turi laisvo laiko?

Jei tu …

 • mėgsti kalbėti angliškai, rašyti straipsnius ir juos pristatyti,
 • esi bendraujantis, atviras, kūrybingas ir viskuo domiesi,
 • mielai dirbi grupėse siekdamas rezultatų (net su žmonėmis, kurių dar nepažįsti),
 • gali dirbti savarankiškai po pamokų, namuose,
 • nori bendrauti su mokiniais iš kitų šalių,
 • nori sužinoti, kaip veikia įmonė,
 • domiesi tvariais produktais ir tau įdomu, kaip juos kuo sėkmingiau parduoti,
 • esi pasiruošęs nuo 2018 m. rugsėjo mėn. (2 metus!) iki 2020 m. rugsėjo mėn. įsitraukti į tarptautinę veiklą, tuomet registruokis į

ERASMUS+ projektą „Žalieji paaugliai verslininkai“ (Green Teen Entrepreneurs““ – GTE)!

Kaip ir mūsų partnerių mokyklos Ispanijoje, Vokietijoje ir Italijoje, taip ir mes

– pirmaisiais metais:

 • kursime ir valdysime „įmonę“ su įvairiais „skyriais“, kuri kuria ir gamina tvarius, aplinką tausojančius produktus;
 • kursime marketingo strategijas, gaminsime reklaminius lankstinukus, kino ir radijo reklamas bei interneto svetainę, kurioje šiuos produktus reklamuosime ir pardavinėsime (ne, jūs asmeniškai neuždirbsite nė cento, pelnas bus skirtas kitiems rimtiems reikalams…);      – antraisiais metais:
 • rinksime informaciją apie „žaliųjų“ profesijų karjeros galimybes, imsime interviu iš žmonių ir pateiksime rezultatus straipsnyje, filme ar internetiniame video (podcast);
 • paruošime pristatymus (pranešimai internetinėje svetainėje, filmai, podcast ir t.t.) apie tai, kaip susirasti darbą;
 • ieškosime savo „įmonei“ darbuotojų partnerių „kompanijose“ (vietos reklamai, apklausų paraiškoms, kviesdami kandidatus į darbo interviu, rinksimės tarp kandidatų, ir t. t., taip pat lauksime darbo pasiūlymų iš mūsų partnerių ir dalyvausime jų interviu).

Per 24 mėnesius kiekvieno partnerio mokykloje įvyks tarptautinis susitikimas (2019 m. sausio mėn. Madride, gegužės mėn. Marijampolėje, 2020 m. sausio mėn. Borgo San Lorenzo mieste, gegužės mėn. Umstadte). Šiuose susitikimuose mes vieni kitiems pristatysime savo semestro rezultatus, pardavinėsime vietoje savo produktus mugėje ir darysime seminarus įvairiomis temomis (pavyzdžiui, rinkodaros, ilgalaikio verslo, kultūrinių skirtumų bei socialinio verslo etiketo pasaulyje ir t.t.). Projekto kalba yra anglų, todėl jūs aprašysite savo darbo rezultatus anglų kalba, skelbsite juos mūsų projekto tinklalapyje ir pristatysite juos anglų kalba tarptautiniuose susitikimuose!

Priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir asmeninio įsipareigojimo, turėsite galimybę dalyvauti viename iš tarptautinių susitikimų projekto metu (apie 10 mokinių iš vienos mokyklos gali keliauti į susitikimą). Susitikimas trunka 4-5 dienas ir yra intensyvi ir naudinga patirtis, kuri neabejotinai tau padės ateityje. Kelionės išlaidos dalyviams bus finansuojamos iš projekto biudžeto, bet susitikimai nėra „pramoginės išvykos“: mes 4-5 dienas tobulinsime savo kalbos ir socialinius įgūdžius ir turėsime gana didelį darbo krūvį!

Kiekvieno susitikimo metu moksleiviai gyvena šeimose. Taigi būtina atkreipti dėmesį į amžių, lytį ir kitus asmeninius pageidavimus, reikia būti gana atviriems ir stengtis paprastai susidoroti su gyvenimo situacijomis – priimančios šeimos ne visada 100% atitinka jūsų reikalavimus, ir ne visada jūs tiksite kitiems kaip svečias. Dėl organizacinių priežasčių, jūs galite pasirinkti šalį, bet mes negalime skirti pakankamai dėmesio specialioms dietos, fobijoms ar ypatingiems norams, kai kalbama apie apgyvendinimą. Kuo mažiau pretenzijų, tuo geresnės jūsų kelionės galimybės.

Smagu būna tiems, kurie yra atviri, lankstūs, noriai bendrauja su nepažįstamais žmonėmis anglų kalba, greitai ir lengvai prisitaiko prie įvairių grupių.

Kas tau iš to, išskyrus papildomą darbą?

• vartosi ir patobulinsi anglų kalbą

• gausi naujų įžvalgų įdomiomis temomis

• pagerinsi savo pateikčių įgūdžius

• susipažinsi su naujais žmonėmis ir linksminsiesi daugiakalbėje grupėje

• tu laimėsi (galbūt – priklauso nuo tavęs!) naujų draugų užsienyje

• išplėsi savo akiratį.

Projekto dalyvių skaičius vienoje mokykloje yra ribotas. Priklausomai nuo pareiškėjų skaičiaus, dalyvių atranka remiasi asmeniniais gebėjimais, įsipareigojimais, anglų kalbos žiniomis, socialine elgsena, organizaciniais kriterijais.

Jei nori prisijungti, mums reikia tavo „motyvacinio laiško“, kuriame turi parašyti (anglų kalba, A4 formato lape, atspausdintas tekstas):• kas tu esi• kokios patirties tu turi (dirbi savarankiškai, keliauji, atitinkami pomėgiai),• kas labiausiai tave domina šiame projekte / kodėl tu norėtum būti jo dalimi• kaip tu asmeniškai prisidėsi prie projekto sėkmės (asmeninės kompetencijos, dominančios sritys, žinios, galimybė apgyvendinti vieną ar keletą svečių …)• Nepamiršk parašyti savo vardą ir klasę! 

Maža užuomina: kuo tikslesnis ir prasmingesnis tavo laiškas, tuo geresnės tavo galimybės.

P.S. Svarstysime ir kitų, jaunesnių bei vyresnių, klasių mokinių dalyvavimo galimybę, jei motyvacinis laiškas bus įtikinantis ir įteiktas laiku.

Iki kada ir kam perduoti laišką:

iki 2018 rugsėjo 27 d. mokytojai J. Rupšienei (206 kab.).