Kūrybinės dirbtuvės kartu su negalią turinčiais žmonėmis

Spalio 11 dieną  mūsų gimnazistai dalyvavo Lietuvos žmonių su negalia kūrybinėse dirbtuvėse. Iš pradžių jie sužinojo, su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduria negalią turintys žmonės. Vėliau   neįgalieji kartu su mokiniais ieškojo būdų, kaip sukurti gražesnes ir patogesnes sąlygas neįgaliųjų gyvenimui mieste. Gimnazistų komandos  pristatė idėjas, kurios palengvintų neįgaliųjų dalią – sukūrė programėlę, kurioje sužymėtos vietos, pritaikytos neįgaliesiems, pasiūlė idėjų , kaip pritaikyti mokyklas ar įkurti sporto centrą  negalią turintiems žmonėms. Kūrybinių dirbtuvių metu aptarta, kaip tas idėjas būtų galima  realizuoti.

Šis bendras renginys gimnazistams padėjo suprasti, kad  neįgalieji turi tokias pačias teises kaip ir kiti visuomenės nariai, ir jiems turi būti sudaromos tokios pat ugdymosi, darbo, laisvalaikio leidimo galimybės.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Ia, Ib ir IIa klasės gimnazistai.

Justė, Ib klasės gimnazistė