Marijampolės marijonų gimnazija
Kelionė į Kuršių Neriją

Kelionė į Kuršių Neriją

„Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmąjį puslapį,“ – tai  Šventojo  Augustino žodžiai. Mūsų gimnazijos mokytojai mėgsta keliauti, tad pirmąjį spalio savaitgalį praleido Kuršių Nerijoje. Juodkrantėje pasivaikščiojome po senąjį vilų kvartalą, pasigrožėjome smėlio skulptūromis. Naglių gamtos rezervate  žavėjomės Pilkosiomis kopomis. Naglių gamtinis rezervatas saugo vieną liūdniausių Kuršių Nerijos istorijų. Čia buvo užpustytas Naglių kaimas, kuris savo vietą keitė net kelis kartus, tačiau dabar glūdi giliai po smėliu. Pasakojama, jog tuomet kopų slinkimo greitis buvo nuo 0,5 iki 15 metrų per metus. Žmonės ilgai, tačiau, deja, nesėkmingai su šia gamtos rykšte kovojo. Nuo supustytų Pilkųjų smėlio kopų atsiveria įspūdinga panorama: vienoje pusėje matyti Kuršių marios, o kitoje – banguojanti Baltijos jūra ir pajūrio pušynų žaluma. Nidoje užlipome ant Urbo kalno, aplankėme švyturį, pasižvalgėme nuo Parnidžio kopos.  Mums pasisekė, nes turėjome galimybę įžengti  į rezervatą. Kelionėje po laukinę gamtą   mus lydėjo gidė. Ėjome per tarp Parnidžio ir Sklandytojų kopų plytintį Mirties slėnį. Jame  1870 – 1872 m. buvo įkurta karo belaisvių prancūzų stovykla. Dauguma jų dėl prastų kalinimo sąlygų, išsekimo ir ligų neišgyveno. Mirusieji palaidoti šalia įrengtose stovyklos kapinėse, tad vietiniai šią vietą ėmė vadinti Mirties slėniu.

Sekmadienio rytą iš Nidos plaukėme į Rusnę. Kuršių marios, Nemuno delta, Minija, Mingės žvejų kaimelis, vėliau pažintis su Rusne- pats tobuliausias atotrūkis nuo kasdienybės rūpesčių. Už šią dovaną Mokytojų dienos proga esame dėkingi gimnazijos Direktoriui Sauliui. Už visus rūpesčius, įgyvendinant šią idėją, sakome AČIŪ Loretai.


  •