Marijampolės marijonų gimnazija
Išvyka į Virbalį

Išvyka į Virbalį

Spalio 17-19 d. 2a ir 2b klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis lankėsi bendruomenės ,,Virbalio vartai” senųjų amatų centre.

Čia dalyvavome edukacinėje programoje „Duonos kelias“, kurios metu praėjome visą duonelės kelią nuo žemės dirbimo iki jos patekimo ant mūsų stalo.Klausėme pasakos, skaičiavome darbus. Susipažinome su įvairiais javais, senoviniais įrankiais ir rakandais. Išgirdome daug patarlių, mįslių, prietarų susijusių su duona. Patys rankinėmis girnomis malėme grūdus duonai. Dalyvavome duonos kepimo procese, patys susiformavome ruginės duonos kepalėlius, matėme, kaip iškūrenama duonkepė krosnis. Kol duonelė kepė, susipažinome su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjome galimybę paminkyti molį. Žaidėme žaidimus.

Po visų darbų sėdome prie ilgo stalo ir vaišinomės šeimininkų kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu, gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Skanavome jų renkamą ir ruošiamą ypatingą žolelių arbatą.

Namo grįžome ne tuščiomis. Kiekvienas parsivežėme savo duonos kepalėlį, žvakelę, draugystės apyrankę.

Turiningai ir prasmingai praleidome laiką Virbalyje!

 

                                                                                     Mokytojos Asta Janušauskienė ir Ingrida Andriuškienė