„Visi esame įstatymų vergai, kad galėtume būti laisvi“ (Legum omnes servi sumus, ut liberi esse possimus)  – skelbia užrašas lotynų kalba, įspaustas viename iš teisėjo valdžios vykdant teisingumą simbolių – ženkle su Lietuvos Respublikos herbu.
Jau tradicija tapusi akcija „Teisėjas bibliotekoje“ šiais metais neaplenkė ir Marijampolės! Renginio metu moksleiviai sužinojo apie teismų sistemą, teisėjo darbą, ką daryti ir kur eiti, norint pradėti teisminę bylą. Teisėjai atsakė į klausimus, diskutavo su gimnazistais.
Renginyje dalyvavusi teisėja Ingrida Navickienė supažindino su Lietuvos teismų veikla, paaiškino, kaip tapti teisėju.  Teisėjas Laimondas Noreika apžvelgė baudžiamųjų bylų nagrinėjimo teisme ypatumus, paaiškino, kada kyla baudžiamoji atsakomybė, o  teisėja Rūta Neveckienė aptarė iššūkius ir problemas Lietuvos teismuose, Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare.