Ankstyvas rytas, bet purkštaujančių, kad reikėjo anksti keltis, negirdėti… Keletas valandų kelionėje ir štai… pirmasis sustojimas – AB ,,Akmenės cementas“. Vienos iš didžiausių Baltijos šalyse ir vienintelės Lietuvoje bendrovės, gaminančios cementą, atstovas supažindina su įkūrimo istorija, gaminama produkcija, elektros įrenginiais, jų veikimo principais bei gamybos technologiniu procesu. Toliau – pažintis su Kamanų aukštapelke. Grožėjomės, stebėjomės žmogaus rankų nepaliestais gamtos vaizdais. Lydintis gidas supažindino su procesais, vykstančiais gamtoje, rezervato istorija, aukštapelkės formavimusi. Galiausiai ,,Marso kanjonai“ – taip dažnai vadinamas Naujojoje Akmenėje iki šiol veikiantis Menčių karjeras. Viešnagės po Akmenės rajoną pabaigoje dar užsukome į Šaltiškių molio karjerą. Pasak mokslininkų, ir šio karjero vaizdai primena Marso kosminių stočių panoramas. O lietus ir klampojimas po molį tik suteikė šiai kelionei pikantiško žavesio. Šioje odisėjoje dalyvavo I – IV klasių gimnazistai ir mokytojos Loreta, Daiva U., Jolita ir Rima D. Už galimybę mokytis netradicinėse erdvėse dėkojame gimnazijos Direktoriui Sauliui.