Marijampolės marijonų gimnazija
Gimnazistų apsilankymas tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2020

Gimnazistų apsilankymas tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2020

Ką daryti, kad ateityje būčiau reikalingas? Kaip išsirinkti profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? – tai klausimai, kuriuos užduoda daugybė jaunų žmonių, atsidūrę tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimo kryžkelėje.

Atsakymų į klausimus III klasių gimnazistai ieškojo 18-oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2020.

STUDIJOS 2020 – didžiausia tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Parodoje po vienu stogu pristatomas didelis mokymosi paslaugų pasirinkimas ir papildomos galimybės:

  1. Lietuvos aukštosios universitetinės ir neuniversitetinės mokymo įstaigos;
  2. Profesinės mokyklos;
  3. Švietimo ir ekspertinės organizacijos;
  4. Užsienio universitetai;
  5. Verslo įmonės, neformalus ugdymas, karjeros konsultacijos;
  6. Kalbų kursai;
  7. Tarptautiniai egzaminai bei kitos alternatyvos –  kelionės, savanorystė, „gap year.”

Aktualios informacijos gimnazistai ieškojo, tiesiogiai bendraudami su dalyviais įvairiuose stenduose, dalyvaudami paskaitose, neformaliuose susitikimuose su mokymo ir verslo įstaigų atstovais, karjeros konsultantais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais.

Paroda STUDIJOS kasmet atsinaujina, pasipildo aktualiomis temomis ir jų ekspozicijomis, naujais renginiais, kurie vyksta visose LITEXPO konferencijų salėse ir papildomose renginių erdvėse: UNIKALUSIS AŠ, konsultacijų zonoje PAŽINK SAVE, STEAM ERDVĖJE, Mokytojų kambaryje, Mokymosi visą gyvenimą renginių erdvėje.

Konsultantai kvietė pažvelgti į specialybės pasirinkimą neįprastai – pasimatuoti”, ar patinka pats kursas ir įgyjamos žinios, o ne etiketė. Renginiuose buvo akcentuojamas sąmoningas pasirinkimas.

Visada naudinga pačiam  paklausti, sužinoti ir išgirsti  iš pirmų lūpų, todėl tikėtina, kad gimnazistams pavyko rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Mokytoja Inga Čeplikienė