Europos kalbų diena su gestų kalbos vertėja

Šiemet Europos kalbų diena buvo paminėta labai įdomiai. Gimnazijoje viešėjo lietuvių gestų kalbos vertėja Jorūnė Žalnierukynaitė. Ji – viena iš dviejų Marijampolės vertėjų centre dirbančiųjų, kurios rūpinasi mūsų mieste gyvenančiais kurčiaisiais.

Susitikimo metu Jorūnė papasakojo apie vertėjo specialybės ypatumus (oficiali juoda apranga, kuo mažiau papuošalų), apie studijas Vilniaus kolegijoje, kurių metu įvairios situacijos imituojamos filmuojant, žaidžiant. Tam būtina labai gera vaizdinė atmintis. Abi vertėjas galima pamatyti ir Marijampolės TV laidose. Įdomu buvo sužinoti, kad kiekviena šalis turi savo gestų kalbą. Yra ir tarptautinė gestų kalba.

Jorūnė turi dar vieną neįprastą gebėjimą – ji moka kalbėti atvirkščiai ir tai paliko įspūdį mokiniams. Jauna moteris džiaugiasi savo specialybe, nes ji išskirtinė –  kiekviena diena būna vis kitokia. Mūsų moksleiviai taip pat pabandė parodyti gestų kalba savo vardus, kelis svarbesnius žodžius ar net sakinius.

Mokiniai dėkingi šios dienos viešniai bei anglų kalbos mokytojoms už įgytas žinias.