Marijampolės marijonų gimnazija
Erasmus + projektas ,,Imagining Our Europe – Short Stories for Sharing Perspectives“ Marijonų gimnazijoje

Erasmus + projektas ,,Imagining Our Europe – Short Stories for Sharing Perspectives“ Marijonų gimnazijoje

Atrodo, dar taip neseniai Erasmus + projekto ,,Imagining Our Europe – Short Stories for Sharing Perspectives“ metu gimnazijos mokiniai lankėsi Vokietijoje, Ispanijoje bei Belgijoje. Laikas tarp susitikimų prabėgo neįtikėtinai greitai. Galiausiai ir mums atėjo laikas priimti svečius.

Kaip ir kitų projekto susitikimų metu, daugiausia dėmesio skyrėme pagrindinei projekto veiklai – trumpų istorijų rašymui. Darbą pradėjome nuo pasiruošimo: skaitėme straipsnius apie kasdienius herojus mūsų aplinkoje, kūrėme minčių žemėlapį, dalinomės idėjomis ir įžvalgomis, aptarėme, ką mums reiškia lyderystė ir heroizmas. Rašydami istorijas, stengėmės sukurti ryškų herojaus paveikslą ir aiškiai perteikti pagrindinę mintį. Pabaigtus kūrybinius darbus trumpai pristatėme  kitoms komandoms. Šios užduotys mums suteikė puikią galimybę dalintis mintimis ir įžvalgomis su bendraamžiais iš Ispanijos ir Belgijos.

Visą savaitę stengėmės parodyti svečiams įspūdingiausias mūsų šalies vietas. Pirmadienį   draugus iš Ispanijos ir Belgijos supažindinome su mūsų miesto gatvės menu, aprodėme svarbiausias Marijampolės lankytinas vietas. Antradienį su svečiais lankėmės Lietuvos sostinėje: pasivaikščiojome po Vilniaus senamiestį, išklausėme gidų pasakojimų apie šio miesto istoriją. Grįždami aplankėme Trakų pilį. Ketvirtadienį išvykome į Kuršių Neriją. Kartu su svečiais lakstėme po girgždantį  smėlį prie Baltijos jūros, grožėjomės Nida, klausėmės gido pasakojimų apie Raganų kalną. Kelionę baigėme trumpa ekskursija po Klaipėdos senamiestį. Visos kelionės bei ekskursijos tikrai mus išvargino, tačiau nuovargį atpirko svečių susižavėjimas mūsų šalies grožiu ir  noras Lietuvoje apsilankyti dažniau.

Be abejonės, nepamiršome ir pailsėti, papramogauti bei skirti laiko naujoms pažintims. Nuo projektinės veiklos ilsėjomės pavasarėjančiame Poezijos parke bei žaisdami krepšinį ir tinklinį gimnazijos aikštyne. Penktadienį mūsų laukė dažasvydis ir iškyla gamtoje. Visos savaitės metu skambėjo dainos, juokas ir bandymai išmokyti svečius svarbiausių lietuviškų žodžių ir frazių. Išlydėdami svečius, dalijomės šiltais apkabinimais ir pažadais susitikti vėl. Taigi, projekto metu ne tik daug išmokome bei pamatėme, bet ir gerai praleidome laiką,  užmezgėme vertingų pažinčių.

Projekto metu turėjome puikią galimybę susipažinti su kitų šalių kultūra, su savo šalies kultūra supažindinti svečius, praplėsti pasaulėžiūrą ir susirasti naujų draugų. Nors Erasmus + projektas ,,Imagining Our Europe – Short Stories for Sharing Perspectives“ jau baigėsi, esame įsitikinę, jog prisiminimai ir įspūdžiai išliks dar ilgai.

Už galimybę kasdien mėgautis šiltomis bandelėmis dėkojame Mantingos labdaros ir paramos fondas.

Justė Auštraitė, IIIb gimnazijos klasės mokinė

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.“