Erasmus+: A Shared Time for Reading in Europe

Šių metų rugsėjo 23-30 d. keletas Marijampolės marijonų gimnazijos gimnazistų, lydimi anglų kalbos mokytojų Editos Avižienienės, projekto koordinatorės Daivos Miliauskienės bei direktoriaus Sauliaus Andriuškos, dalyvavo „Erasmus+: A Shared Time for Reading in Europe“ trečiame projekto susitikime, kuris vyko Ispanijoje, Onil miestelyje, IES La Creueta mokykloje.
Mokykloje atlikome įvairias užduotis anglų kalba: kūrėme laikraščio pagrindinį puslapį, taip perteikdami projekto pagrindinę mintį, skaitėme kiekvienos šalies mokinių rašytus straipsnius apie jų kultūrą, maistą, populiarų sportą, politiką,  diskutavome, o vėliau dalyvavome konferencijoje, kurioje kiekvienas galėjo užduoti klausimų  apie mūsų šalį. Projekto metu ne tik stebėjome pamokas mokykloje, bet ir aplankėme aliejaus muziejų, dalyvaudami  orientacinėse varžybose, turėjome galimybę susipažinti su Onil miestelio istorija.  Aplankėme miesto rotušę, lėlių muziejų bei pilį Alikantėje.
Pagrindinis šio projekto tikslas – kurti bendrą laikraštį jaunimui aktualiomis temomis, tobulinti anglų kalbos žinias bendraujant su kitų šalių moksleiviais, pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas, švietimo sistemą. Gyvendami ispanų šeimose bei dirbdami grupelėse su kitų šalių moksleiviais (iš Belgijos, Airijos, Suomijos, Vokietijos, Ispanijos) turėjome puikias galimybes  tobulinti komandinio darbo įgūdžius, ištvermę bei toleranciją. Grįžome kupini  įspūdžių, susipažinę su kitų šalių gyvenimu ir susiradę naujų draugų.

Samanta Savoniakaitė, IIa klasės gimnazistė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos
Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus
požiūrį, todėl komisija negali būti laikoma